gillette slim adjustable

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19
gillette slim adjustable

Odgovor Napisal/-a Primorec » 04 Nov 2013, 22:42

Evo pa sem končno za eno v redu ceno na ebayu dobil ta brivnik...Zdaj pa me zanima nekaj stvari od tistih ki ga že imate. Ali imate na obeh straneh režo enake velikosti (blade gap)? Pri mojem se mi zdi, da je na eni strani večja, sicer se še nisem bril z njim, sem ga danes le spucal in prekuhal. Da bi bilo kaj vidno skrivljenega nisem opazil. Imam občutek da so to le proizvodne tolerance tistega časa, čeprav je razlika s prostim očesom vidna, tako brez šublerja bi rekel kaka destinka mm če ne več, linearno po vseh nastavitvah od 1-9. Verjetno je prejšnji lastnik kaj udarjal po robu umivalnika z njim, čeprav kake vdrtine ne vidim. Zdi se mi le, da tisti 4 stebrički ki dvigajo žiletko niso vsi iste višine ali pa je cel rob zvit, kar ne verjamem..

Drugo vprašanje, je kdo dal kako tako zadevo ponovno kromat? Verjetno je drago kot satan?

Bajkman

Re: gillette slim adjustable

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Nov 2013, 23:02

Jaz sem ga ravno posodil sosedu, tako da za natančnejši pregled trenutno nimam možnosti. se pa mi je tudi zdelo, da ni čisto isti gap. :?:

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: gillette slim adjustable

Odgovor Napisal/-a TMB » 05 Nov 2013, 09:47

Jaz Slima sicer nimam, imam pa Super Adjustable in Fatboya in je pri obeh razmik enak na obeh straneh. Jaz britje ponavadi začnem s 7, drugi prehod s 5 in zadnji s 3. Čeprav priporočam, da greš direktno na najvišje nastavitve, ampak začneš z nižjimi in potem s časom postopoma višaš agresivnost in vidiš, do kje ti je še prijetno.

Za ponovno kromanje v Evropi pa poznam tole opcijo, ki jo povsod precej priporočajo (jaz še nisem uporabil te storitve): http://www.restoredrazors.com/mall/info ... estoration

Je pa tole možna rešitev za skrivljeno glavo: http://badgerandblade.com/vb/showthread ... ost4313040
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: gillette slim adjustable

Odgovor Napisal/-a Primorec » 05 Nov 2013, 12:25

Thanx za link bom danes naštudiral, samo merilne lističe si morem nekje sposodit

andrej
Prispevkov:78
Pridružen:13 Okt 2013, 19:22
Kraj:Ljubljana

Re: gillette slim adjustable

Odgovor Napisal/-a andrej » 05 Nov 2013, 13:17

Jaz imam tudi Super Adjustable in mi je na 5 glih prav :mrgreen:
- Gillette Super Adjustable Black Beauty 1974 U2
- Old Spice shaving mug
- Palmira sapun za brijanje
- Semogue SOC boar ash wood
- Old Spice original AS

Bajkman

Re: gillette slim adjustable

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Nov 2013, 11:27

Po Matjaževem zgledu sem se danes prvič obril s Slim Adjustable l. 1968 - Z nastavitvami od WTG do ATG od 7 do 3. Ampak ko sem šel s 3 proti smeri rasti, sem lahko pritiskal kolikor sem želel, delal karkoli, pa ni bilo čisto nobene nevarnosti, nobenih poškodb. Tako nežno, da je nemogoče da sploh pride do česarkoli. Posledično ni bil čisti BBS.
Tudi na 5 bi skoraj da lahko drgnil kolikor bi želel. Je to normalno? Nisem siguren, če je z brivnikom vse vredu.

Pravkar opazujem na 9 v primerjavi z Muhle R89 in ne bi rekel, da je agresivneje.

LP

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: gillette slim adjustable

Odgovor Napisal/-a Primorec » 10 Nov 2013, 13:20

Tudi jaz si naprimer z Feather popular-jem ne morem narediti nobene škode, ko pa uporabim Pearl open comb brivnik je pa blood bath. Ampak pri open comb imam bbs v dveh prehodih, pri Featherju pa v 4-ih. Edwin jagger pa je nekje vmes..Z slim-om moram pa šele poexperimentirat..

Odgovori