Klasične DE žiletke

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Mar 2014, 19:07

sta je to brijac,.. mi to tu radimo samo sa ziletom i rukom ???!!!!
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Slice » 09 Mar 2014, 19:12

miha napisal/-a:sta je to brijac,.. mi to tu radimo samo sa ziletom i rukom ???!!!!
:lol: Ma baš me zanima u kojem je brijaču koristio Bolzano. Meni je to zapravo jako grub žilet, ali sam ga u EJ-ovom Barleyu donekle mogao tolerirati, a u Fatipu mi je čak bio i dobar... Trudio sam se da tako bude i u R41, ali ništa od toga...

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a simon » 09 Mar 2014, 19:16

Bolzano sem uporabil samo enkrat in nikoli več. :(

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Mar 2014, 19:59

kolikor sem pobral iz vasih debat sta Bolzano in Feather najbolj ostre britvice (oz ene izmed najbolj), tako da me cudi da ce vam npr Feather tako lezi, da Bolzano pa ne... nekaj sem ocitno spregledal..? Glede na vase informacije bi bile te 2 ziletki prve na mojem spisku :)... v kaksnem kovinskem slantu po moznosti
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Mar 2014, 20:35

Zs Bolzano se res govori, da so ostre, ampak pri meni se je izkazalo da niso dovolj. Vsekakor bi brez problema naštel ostrejše žiletke. Od njih sem pričakoval več..

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Primorec » 09 Mar 2014, 20:45

Ha, ha, ma nehajte ga srat no, človek se dvanajst (12) krat obrije z eno žileto in potem se čudi, ker se z frišno novo poreže? Tisti, ki primerja bolzanke z feather naj si gre zmert temperaturo, ker neki ni prov z njim.. To je isto kot če bi primerjal jabolko z krompirjem..Eno je odlična žiletka, druga pa med najslabšimi katere sem dosedaj imel čast probat..
Aja pardon my french, če sem koga užalil..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Mar 2014, 21:16

@Primorec: mene nisi nic uzalil,.. nisem ne Feather ne Bolzano imel v rokah in sem napisal da sem to pobral iz vasih postov, kaj pa se po tvojem mnenju uvrsca med top shit ziletke, Feather ce prav razumem, kaj pol se (sam sem ocitno zmotno dobil obcutek da sem spada tudi Bolzano)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a denis » 10 Mar 2014, 07:26

Slice napisal/-a:
denis napisal/-a:Mogoče so pa samo bolj agresivne, oz. grdo nabrušene.
E to je! :mrgreen:

PS Koji si brijač koristio?
EJ89
Primorec napisal/-a:Ha, ha, ma nehajte ga srat no, človek se dvanajst (12) krat obrije z eno žileto in potem se čudi, ker se z frišno novo poreže? Tisti, ki primerja bolzanke z feather naj si gre zmert temperaturo, ker neki ni prov z njim.. To je isto kot če bi primerjal jabolko z krompirjem..Eno je odlična žiletka, druga pa med najslabšimi katere sem dosedaj imel čast probat..
Aja pardon my french, če sem koga užalil..
Ne boj se, tak kot si ti me pa res ne bo užalil.

Hmmm... Obe britvici sta bili iste oblike, uporabil sem jih na istem obrazu, čudežno so mi po vsej verjetnosti zrasle zelo podobne dlake, enaka priprava in pena, ter isti brivnik. Hmmm... Ne, to res ni primerjave. Bom drugič eno držal z roko pa obril prašiča, drugo pa z nogo in obril lipo, ki nam raste pred hišo, pa bom napisal kakšna se mi zdi ena pa druga. Upam, da ti bo takrat primerjava bolj korektna, ker na tem forumu se vsi zelo trudimo, da bi bilo vse po tvojih standardih.


Kot ZAČETNIKU se mi zdi popolnoma vredu primerjava dveh različnih britvic, če sta le obe novi, oz. imata za sabo enako število britij. Sem tudi napisal, da mogoče so pa samo bolj agresivne, oz. grdo nabrušene. Preberi prvi stavek te objave, mogoče ti bo lažje. Vsekakor pa si kot ZAČETNIK še nisem pridobil tako dobrega občutka, kot strokovnjak, kot si ti.
Kot ZAČETNIK bom poizkusil čimveč britvic, še posebej teh, ki jih vi hvalite. In bom vse svoje ugotovitve zapisal sem gor, ker se mi zdi, da pomagajo kakšnemu novemu začetniku. Vsekakor pa ima vsak človek svojo kožo in dlake, ki so si precej različne. Saj veš, 100 žena 200 sisa ;) Razen, če forumaši želite, da ne pišem več na ta forum, bom pa brez zamere prenehal. Če pa samo tebe moti, pa preskoči mojo objavo, ko vidiš moje uporabniško ime, boš lažje prišel čez dan ;) ''Don't worry, be happy''.

Pa tudi dvanajst (12) britij z Polsilver, se meni zdi popolnoma vredu, glede na to da sem se z njo obril celo petnajstkrat (15x) in to bolje kot četrtič (4.) z Feather. Pa ne si puliti las zaradi tega, tako pač je. Meni ustreza ta britvica, tebi druga. Kot vem je tudi precej drugih uporabnikov ugotovilo, da so Polsilver zelo dobre britvice in zdržijo več britij, kot ostale.

Ampak še vedno ne vidim smisla, da zaradi tega, ker sva drugačnega mnenja, ne bi smela oba napisati, kaj nama ustreza. Sem mislil, da so zato forumi, povej če sem se tudi tu nedopustno zmotil. ''Enlighten me.'' Pardon my english.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Primorec » 10 Mar 2014, 10:12

Več britij ja, ne pa 4x več...Tu je nekaj narobe. 4x uporabljena bilokatera britvica bo po mojem mnenju dosti boljša ko bilokatera uporabljena 15x..To enostavno ne gre.. Dokler govorimo o žiletkah iz istega osnovnega materiala (nerjaveče jeklo, prevlečeno s platino, kromom, ptfe ipd..) bodo rezultati več ali manj isti.. Predlagam ti da vzameš 15x uporabljeno polsilver in 4x uporabljeno feather in se po levi strani lica obriješ z eno, nato zamenjaš žileto in se obriješ po desni.. Tako sem jaz izločal dobre od slabih. Kasneje se pogruntal da se mi najbolj pozna razlika ko grem ATG. Uporabil sem zmeraj dve žiletke 3 britja, ker karkoli več je bilo trouble.. Po tem sistemu sem izločil zrnje od plev.
Aja, tudi jaz sem rabil fusion po dva meseca, ob izdatnem škripanju z zobmi..Ampak polsilver gor ali dol 15x je majhen čudež..Razen če imaš puh in ne žice kot jaz..Pri meni test 3 kos polsilver ni bil noben čudež.. Je dobra žileta ampak tako krasna pa spet ni..

Tokrat sem 'tak kot sem jaz' napisal samo svoje mnenje, in stojim za njim YMMV...Tudi tebi tega posta ni treba brat, ne bom smetil več, obljubim..

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 10 Mar 2014, 10:34

Lej, če ima kdo bolj puh namesto žice, se po mojem komot obrije tudi 15x brez bistveno poslabšanega učinka.
Tudi jaz imam za britje po vratu (na zadnji strani) že par mesecev isto Derby žiletko, pa se povsem lepo obrijem, ker imam zadaj po vratu res puh v primerjavi s sprednjo stranjo vratu, kjer je žica.

Odgovori