Klasične DE žiletke

Brivniki/britvice od a do ž...
Odgovori
Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ
Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 10 Feb 2014, 08:47

Slice napisal/-a:Vjerujem da je problem u tehnici bijanja, a onda i u brijaču!
E, meni se pa to ne zdi tako. :)
S Personno, Astro in različnimi Gillette sem se obril ponavadi praktično brez krvi, praktično BBS.
Slice napisal/-a:PS Vidim da i na ovom forumu ima heretika koji "uporabljajo kartuše" :!: :mrgreen:
Je res. :)
In sicer jih uporabljam precej z veseljem, ker z njimi dosežem odličen rezultat. Na DE sem šel nekaj zaradi cene, nekaj zaradi firbca.

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Slice » 10 Feb 2014, 14:18

miha napisal/-a:slice a to mislis na mach3? ...

sem enkrat odprl celo temo na to... ampak za 1x sem se samo jaz noter spovedal :twisted: --> KLIK
Miha, miha... Sad sam vidio da si i ti povremeni heretik! :mrgreen:

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Feb 2014, 16:09

@Mach3, ti tvoji pripetljaji so mi presenetljivi. Katera žiletka te je do sedaj nabolj prepričala? Tiste tri, ki si nazadnje omenil, so ti enakovredne? In katera Personna ti je všeč?

Ampak da Feather ne pobere popolno, je res misterioznost. Se ti zatika?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5898
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Feb 2014, 19:22

@SLice: ... kot bi rekli v ameriskih filmih: "...this was a one time slip" :D :D ..
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 11 Feb 2014, 09:53

Bajkman napisal/-a:@Mach3, ti tvoji pripetljaji so mi presenetljivi. Katera žiletka te je do sedaj nabolj prepričala? Tiste tri, ki si nazadnje omenil, so ti enakovredne? In katera Personna ti je všeč?

Ampak da Feather ne pobere popolno, je res misterioznost. Se ti zatika?
Hm, do sedaj najbolj Gillette 7OC (rumene) in pa tiste, ki se dobijo v naših štacunah, potem Personna (http://connaughtshaving.com/redpersonna.html), tudi Astra SP, Derby. Vse te morda niso tako ostre, so mi pa lepo gladke oziroma ne praskajo.
Feather, Polsilver, Lord me pa opraskajo že pri prvem prehodu. Lej, to so zelo približne subjektivne ocene. Večino sem uporabil največ 5x in to samo 1 primerek od vsake.
Zaenkrat sem opazil, da se odlično lahko obrijem le na licih in zaliscih, torej tam kjer je koža že sama od sebe napeta in kjer z lahkoto delam Gillette slide tehniko. Zato me mika, da bi nabavil še Slanta, ampak kaj ko za to ceno dobim DM kartuš s 3 rezili za 5 let britja...
Očitno pa kartuša sama bolj napne kožo, da gre zato do popolne gladkosti.

jerrycho
Prispevkov:19
Pridružen:10 Jan 2014, 16:43

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a jerrycho » 11 Feb 2014, 18:48

Jaz imam pa problem s Feather britvicami, da se mi pri ATG zatika za dlake, tako da brivnik nekako preskakuje, je pa enako z vsemi mili in kremami, ki sem jih preizkusil, najboljše rezultate sem dosegel z rdečim Proraso. Posledice so pa krvave... :) Ima kdo podobne izkušnje oz. ve v čem je problem? Mogoče premalo priprav? Uporabljam jih pa v Muhle R89.

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Slice » 11 Feb 2014, 19:13

jerrycho napisal/-a:Jaz imam pa problem s Feather britvicami, da se mi pri ATG zatika za dlake, tako da brivnik nekako preskakuje, je pa enako z vsemi mili in kremami, ki sem jih preizkusil, najboljše rezultate sem dosegel z rdečim Proraso. Posledice so pa krvave... :) Ima kdo podobne izkušnje oz. ve v čem je problem? Mogoče premalo priprav? Uporabljam jih pa v Muhle R89.
Prije ATG-a bi trebao napraviti dva temeljita prolaza, odnosno WTG i XTG. Ako već imaš takvu tehniku, onda razmisli o agresivnijem brijaču!

jerrycho
Prispevkov:19
Pridružen:10 Jan 2014, 16:43

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a jerrycho » 11 Feb 2014, 19:41

Imam tako tehniko, očitno bo treba v nabavo :)

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Slice » 11 Feb 2014, 20:05

jerrycho napisal/-a:Imam tako tehniko, očitno bo treba v nabavo :)
Aha! Treba ti neki agresivniji brijač. Preporučam ti R41 (2013)!

Bajkman

Re: Klasične DE žiletke

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Feb 2014, 20:41

Kaj pa če preveč pritiskaš ali pa imaš prevelik kot (žiletka mora biti cca 30 stopinj na ravnino kože)?

Odgovori