Sintetični kozmetični čopič MAC

Vse o čopičih...
Odgovori
vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07
Sintetični kozmetični čopič MAC

Odgovor Napisal/-a vostok » 26 Maj 2016, 11:06

Pozdravljeni!

Pred časom je debata na nesla na sintetične čopiče in Miha je predlagal, naj preizkusim kozmetični čopič, ki se sicer uporablja za ličenje obraza. Moram priznati, da sem bil na začetku precej skeptičen glede zmožnosti penjenja mila ali kreme s takim čopičem, saj naj nebi imel dovolj hrbtenice. Pretežno sicer uporabljam Omego merjasca in sem se kar navadil nežnega masiranja obraza vsako jutro z razmočenimi ščetinami.
Na koncu me je premagala radovednost in prepričala cena (dobre 3€).
MAC copic.jpg
MAC copic.jpg (130.97KiB)Pogledano 17072 krat
Čopič je relativno majhen, vendar ima zelo gost vozel, poln svilnato mehkih ščetin, ki imajo ravno dovolj hrbtenice, da je nanašanje kreme enostavno, penjenje na obrazu pa prijetno in presenetljivo natančno. Vozel sprejme tudi precej vode, ki jo nato počasi oddaja v peno. Občutek na obrazu je nadvse nežen in prijeten, za masažo in privzdigovanje kocin pa hrbtenice zmanjka.
Za prvo britje sem uporabil kremo LEA, ki sem jo spenil na obrazu. Čopič sem pred tem samo zmočil pod tekočo toplo vodo, nobenega namakanja. Pena, ki je pri tem nastala, je bila moja najbolj udobna in prijetna pena doslej. Gosta, kremasta, spolzka in z mnogo zaščite. Bril sem se s povsem novo Personno, ki jo je bilo na koži čutiti manj, kot običajno, britje pa je bilo kljub temu zelo učinkovito.
Čopič ima tudi precej veliko slabost in to je ročaj. Ročaj je občutno premajhen in povsem gladek, kar v kombinaciji z brivsko peno MOČNO otežuje držanje.
V prihodnje bom čopič testiral še z Arko kremo in Cella milom. Za ostala mila se še vedno bojim, da ima ta čopič premalo hrbtenice, lahko me pa zopet preseneti. Sporočim.

LP, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Sintetični kozmetični čopič MAC

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Maj 2016, 16:28

Se strinjam z vsem napisanim, super gosta jogurt pena, mehak, premajhen rocaj in poceni, pri nas je bil podoben v DM cca 7 euro ce se prav spomnem...

Se tema. -> KLIK
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Sintetični kozmetični čopič MAC

Odgovor Napisal/-a vostok » 02 Jun 2016, 14:56

Pozdravljeni!

Danes testiral čopič še s trdim milom (LEA je krema). Milo Cella sem pred nalaganjem čopiča namočil v topli vodi za 1 minuto. Samo nalaganje čopiča je trajalo malenkost dlje, kot običajno, pena, narejena na obrazu zopet moja najboljša Cella do sedaj. Kompaktna, spolzka in kremasta, z več vode, kot običajno. Bolj obstojna in z več zaščite.
Po enem tednu uporabe se vse bolj nagibam k nakupu novega, namenskega sintetičnega čopiča. Čopič je, poleg vsega, zelo enostavno očistiti in posušiti. Navdušen.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Sintetični kozmetični čopič MAC

Odgovor Napisal/-a vostok » 14 Jun 2016, 10:42

Pozdravljeni!

Čopič sem testiral še z Arko kremo, milom Proraso (zeleno) in milom L'Occitane, ki je bilo pred nalaganjem namočeno nekaj minut v topli vodi. Arko in Proraso se rada spenita že sama po sebi, zopet je bila pena z MACom bolj gosta in kremasta. Opazil sem tudi, da je zaradi nekoliko manjšega vozla lažje dozirati količino vode. Izkušnja nadvse pozitivna.
Pri L'Occitane-u je MACu žal zmanjkalo hrbtenice. Kljub predhodnemu namakanju in večjemu pritisku vozla v milo, se je le to nanašalo ZELO počasi. Pena je bila sicer kvalitetna, vendar količinsko na spodnji meji zadostnosti.

Čopič je vrhunski pri penjenju mehkejših mil in predvsem krem, za trša mila je hrbtenice premalo. Po večkratni uporabi sem tudi opazil, da je čiščenje vozla precej enostavno, samo splakovanje s toplo vodo. Delci mila ali kreme se po splakovanju ne prijemajo na ščetine.

Vsekakor je MAC pokazal dovolj, da sem si razčistil dvome o sintetičnih čopičih.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Sintetični kozmetični čopič MAC

Odgovor Napisal/-a vostok » 20 Jun 2016, 19:57

Pozdravljeni!

No tale epizoda je zaključena. Čopič se je hrabro držal in odlično deloval v okoliščinah, za katere nikoli ni bil zasnovan. V uporabi je bil ecimo redno dvakrat na teden vse do včeraj, ko je, k sreči po britju, popustilo lepilo vozla. Vozel je pri tem padel iz ročaja in popolnoma razpadel.
Glede na ceno mi ga ni preveč žal, gleden na kvalitetno peno pač. Naslednji čopič bo namenski brivski in zelo verjetno sintetični.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Sintetični kozmetični čopič MAC

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Jun 2016, 20:02

:(... a si ga mogoce dajal kaj v vroco vodo,.. namrec vozli so navadno lepljeni z epoksi in le-ta popusti na vrocini.. tako se dela tudi reknotting cpoicev (nisem se probal iz prve roke)..

moj sinteticni mejkap copic se se drzi in upam da ga ne bo frslok tako kot tvojega :D..

lp
m
britev.si ruleeees :)

Odgovori