FS (Frank shaving) copici napram drugim

Vse o čopičih...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a miha » 21 Okt 2013, 00:15

Sam imam FS sivertip, mi je zelo vsec.. dlaka ne izpada (nekaj jih je izpadlo), raje bi videl ce bi bil malo daljsi rocaj ampak tudi ni panike,... sem pa zadnjic dobil 8od Chrome-a) od Whipped Dog-a silvertip (precej manjsi, 22mm) a je neprimerno bolj mehak (usper mehak na obrazu, peno naredil v posodi).... kaksne so vase izkusnje s FS,... ima mogoce tudi kdo od Whipped Dog-a kaj... slikica obeh je spodaj, za primerjavo

Slika
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Dec 2013, 22:23

Tale Frank Shaving deluje dober. Dimenzije so v redu, Manchurian, pa še FAN shaped.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Dec 2013, 23:20

..v cem je fora tega manchurian, a nej bi mel vec backbone-a
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Dec 2013, 23:42

Zdi se mi, da je pač

1.) Silvertip zelo mehek, ampak z manj hrbtenice
2.) finest (Two-band) nekaj trši, a z več hrbtenice
3.) Machurian pa naj bi imel oboje, hrbtenico in mehkobo. Pri vrhu so dlake mehkejše. Ene vrste hibrid.

Še druga stvar je oblika vozla:
1.) žarnica (primerneje za delanje pene v skodelici)
2.) Fen (primerneje za delanje pene na obrazu)

3.) Večina jih je hibridnih :D

Uporabniški avatar
robert
Prispevkov:34
Pridružen:30 Sep 2013, 10:20

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a robert » 16 Dec 2013, 16:39

Slika

Indijski Disco merjasec 20mm vozel/59mm dolžina dlak
Kitajski Frank Shaving Synthetic 24mm vozel/55mm dolžina dlak
Kitajski Frank Shaving Pur Tech 23mm vozel/51mm dolžina dlak

Dokler nisem preizkusil FS Synthetic čopiča, sem bil kar zadovoljen z Disco merjascem. Všeč mi je dolg ročaj, peno tudi naredi kar solidno, na obrazu pa je dokaj mehak z občasnim »pikanjem« konic, kljub vsakodnevni več kot triletni uporabi. Tega sicer do preizkusa FS Synthetic, sploh nisem opazil :).

FS Synthetic je na obrazu neprimerno bolj mehak, z občutno več hrbtenice, skoraj preveč občutno, za moj okus. Peno naredi brez problemov, s tem, da je bolje začeti z ožetim čopičem in postopoma dodati par kapljic vode. Tudi premer 24mm je dokaj primeren, mogoče še preširok.

FS Pur Tech je na obrazu še malo mehkejši in s šibkejšo, a še vedno občutno, hrbtenico kot FS Synthetic. Pena b.p., z isto opazko kot pri Synthetic, bolje začeti z ožetim čopičem. Če hočem biti pikolovki bi mu lahko zameril samo težo, s 55g je za 15g lažji od Synthetic, zaradi tega deluje nekoliko manj kvalitetno.

Merjasec je na začetku zelo smrdel, tudi nekaj dlak je izgubil. Synthetic je tudi izgubil nekaj dlak, Pur Tech pa samo eno ali dve, o smradu seveda ne duha ne voha ;).

Definitivno navijam za Pur Tech!

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 16 Dec 2013, 17:36

Nisi napisal za koliko € si se stegnil za FS? Frank Shaving sta mi všeč

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Dec 2013, 18:05

.. meni je treuntno merjasec (omega 10098 ce se ne motim) bolj vsec kot FS silvertip (na sliki zgoraj v prvem postu)..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
robert
Prispevkov:34
Pridružen:30 Sep 2013, 10:20

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a robert » 16 Dec 2013, 21:15

Pur Tech je bil nekaj čez 31USD, Synthetic pa cca. 17USD.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Dec 2013, 21:51

..tale Synthetic iam pa glede na tvoje povedano in glede na ceno kar dober predznak da ga clovek nabavi :D ..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: FS (Frank shaving) copici napram drugim

Odgovor Napisal/-a TMB » 06 Jan 2014, 11:29

Jaz imam 30mm silvertip od Frank Shavinga že nekaj časa. Dobil sem ga od punce junija 2012 za rojstni dan. Sprva se je lepo obnesel, kasneje so se začele težave. Čopič je izgubil vso hrbtenico, dlake na sredi vozla so se rahlo zavozlale, dlaka je začela izpadati skoraj vsako britje, zato je bil pospravljen na polico v sobi kot razstavni eksponat. Zadnjič sem bral, da se da hrbtenico čopiča izboljšati z oringi. Na stičišče vozla in ročaja sem nataknil tri oringe in sedaj se je hrbtenica izboljšala, a še vedno ni najboljša. Na žalost tudi dlaka še naprej izpada. Na koncu bom čez nekaj časa verjetno naročil nov vozel iz TGN in opravil operativni poseg. Konec koncev je škoda solidnega ročaja.

Še slika čopiča s tremi oringi:

Slika

Naj omenim, da z njihovim 22mm "finest" čopičem nimam nobenih težav in je izreden čopič, sploh za svojo ceno. Na žalost je redko naprodaj.

Slika
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Odgovori