New Forest Tubby 2

Vse o čopičih...
Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:
New Forest Tubby 2

Odgovor Napisal/-a TMB » 16 Okt 2013, 12:45

Slika

Vse se je začelo 3 tedne nazaj, ko sem po pošti dobil nov brivski čopič, danes pa lahko tudi podam svoje končno mnenje o tem čopiču.

Najprej nekaj tehničnih podatkov:
  • Premer vozla: 26mm
  • Dolžina dlak: 54mm
  • Širina in višina ročaja: 45mm
  • Cena: 48 GBP (cca. 57 EUR), ki vključuje poštnino
Zakaj prav ta čopič?

Že nekaj časa sem se odločal o nakupu novega čopiča, ki bi imel malce večji premer dlake. Moji kandidati so bili čopiči Frank Shaving in Wet Shaving Products Stubby. Kasneje sem po nekaterih spletnih forumih spraševal, kateri čopič večjih dimenzij jim je všeč in veliko ljudi mi je odgovorilo enako: New Forest Tubby 2.

Pred tem o čopičih tega proizvajalca nisem slišal nič. A hitro iskanje po Googlu je odkrilo, da so ljudje izredno zadovoljni s čopiči gospoda Petra. Na sami sliki mi Tubby 2 sicer ni bil všeč, a sem se vseeno odločil za nakup.

Potek naročila

Petra sem pred nakupom kontaktiral preko njegovega e-poštnega naslova nfbrushes@yahoo.com. Najprej sem ga vprašal, če ima na voljo kakšen čopič z malo krajšo dlako. V nekaj minutah mi je odgovoril, da ima na voljo enega z dolžino 53mm in za tega sem se tudi odločil. Takoj zatem sem mu poslal denar prek PayPala in naročilo je bilo opravljeno. Čopič sem prejel v manj kot enem tednu.

Prvi vtisi

Ko sem odprl paket je bilo moje prvo mnenje, da čopič v živo zgleda mnogo bolje kot na sliki. Prav tako je bil kar prijetno težak (čez 100g) in se mi je lepo prilegal v roko.

Po priloženih navodilih sem ga najprej splaknil s toplo vodo in nato naredil nekaj testnih penjenj brivskih krem in mil. Čopič je ustvaril veliko količino pene in komaj sem čakal, da ga tisti večer uporabim za krstno britje. Prav tako je čopič izredno lepo “zacvetel” in je izgledal še boljše. Ko je napočil čas za prvo pravo uporabo sem bil izredno zadovoljen.

Slika
Čopič lepo “zacveti”.

Ena izmed mojih večjih bojazni je bila, da bo ročaj zame prevelik. Nimam velikih rok, a se je čopič izredno lepo prilegal moji dlani. Zaradi večje teže je deloval robustno.

Brez težav je spenil večjo količino pene in nanos le-te na obraz ni predstavljal težave. Kljub večjemu premeru vozla sem dobil občutek, da imam nad čopičem več kontrole kot recimo nad mojima Frank Shaving Finest ali Wet Shaving Products Monarch, ki imata oba premer dlake 22mm.

Čopič ima zelo dobro “hrbtenico”, kar omogoča enako dobro ustvarjanje pene v posodi kot direktno na obrazu. Dlake so kljub temu prijetno mehke. Vozel ni najbolj gost, a je to hkrati tudi dobra stran čopiča. V sebi ne zadržuje večje količine pene, kot je to običajno za čopiče z večjimi vozli.

Slika
Pogled od zgoraj, ki prikazuje kako gost je vozel.

Zaključne misli

Nad čopičem sem osebno zelo zadovoljen. Tako zadovoljen, da od dneva, ko sem ga prejel po pošti, za britje še nisem uporabil drugega čopiča. Ima dobro “hrbtenico”, mehke dlake in je izredno kvalitetno izdelan – do danes ni izgubil niti ene dlake, kot je to navada pri novih čopičih.

Skratka, nakup tega čopiča oz. kakšnega drugega čopiča New Forest izredno priporočam. V prihodnosti bom verjetno tudi sam kupil kakšen drug model iz njegove ponudbe, ki si jo lahko ogledate na tej povezavi: http://newforestbrushes.blogspot.com/.

Moja ocena: 9,5/10

lp

http://wp.me/p32k8O-7y
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: New Forest Tubby 2

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Okt 2013, 14:45

super opis, hvala,.. me ima da bi se jaz narocil :D ... ceprav me ta New Forest 2403 (KLIK) bolj vlece (daljsi rocaj, trsi backbone,.. )
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: New Forest Tubby 2

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 11 Nov 2013, 00:44

Matjaž, je tale čopič boljši od tvojega FS finest?

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: New Forest Tubby 2

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Nov 2013, 01:05

.. evo ravno danes dobil enega z bolj izrazito hrbtenico in daljsim rocajem :) KLIK (za enkrat sem super zadovoljen)

sem pa ze nekajkrat tuhtal da je Whipped dog silvertip neprimerno mehkejsi od FS silvertipa,... se celo sprasujem ce je to silvertip ali kaj drugega :D, ima se kdo FS silvertioa da lahko da primerjavo?
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: New Forest Tubby 2

Odgovor Napisal/-a TMB » 11 Nov 2013, 11:00

Bajkman napisal/-a:Matjaž, je tale čopič boljši od tvojega FS finest?

LP
Je boljši. Ampak je pa FS Finest tudi dober čopič in ga še vedno občasno uporabljam. Čeprav Tubby zadnje čase prevladuje. :mrgreen:
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

tomzzi
Prispevkov:12
Pridružen:27 Sep 2013, 16:05

Re: New Forest Tubby 2

Odgovor Napisal/-a tomzzi » 28 Jul 2015, 22:11

Obujam temo. Tudi jaz imam tale čopič že približno eno leto. A tudi pri vaših odpadajo dlake? Pri mojem odpade dlaka/dve pri vsakem britju zadnje čase...
Glede na ceno tega ne bi pričakoval. Je super čopič drugače a me tole odpadanje dlak skrbi oziroma nevem če je normalno...

Bajkman

Re: New Forest Tubby 2

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 29 Jul 2015, 00:47

Ti odpade cela dlaka ali se samo en del odlomi?

Jaz sem opazil lomljenje dlak pri jazbecih, kar se sicer na obrazu sploh ne opazi.

LP

tomzzi
Prispevkov:12
Pridružen:27 Sep 2013, 16:05

Re: New Forest Tubby 2

Odgovor Napisal/-a tomzzi » 29 Jul 2015, 08:56

Mislim, da odpade kar cela dlaka.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: New Forest Tubby 2

Odgovor Napisal/-a TMB » 15 Sep 2015, 09:22

Pri mojem ne odpada dlaka.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

tomzzi
Prispevkov:12
Pridružen:27 Sep 2013, 16:05

Re: New Forest Tubby 2

Odgovor Napisal/-a tomzzi » 19 Sep 2015, 12:10

Meni definitivno odpade dlaka ali dve na britje... Peno delam na obrazu in ne v šalčki...

Odgovori