Jazbečji čopiči

Vse o čopičih...
Bajkman
Jazbečji čopiči

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Sep 2013, 14:34

Naj bo to moj prvi "pravi" post.

Zadnje dni sem si vzel kar nekaj časa na internetu za informacije o brivskih čopičih. Kot je omenjeno na blogu Obrij se!, obstajajo čopiči iz dlak: jazbeca, merjasca, konja, kombinacije enih ali drugih dlak, ter iz umetnih materialov.
Od naravnih čopičev, so jazbečji najmehkejši in zadržujejo največ vode, kot tudi toplote. Žal so najdražji. Vendar tudi vsi jazbečji nosi isti, velika razlika je, s katerega dela jazbeca so dlake. Tega na začetku nisem vedel, zato sem v ljubljanskem Mueller-ju vzel najcenejši HJM jazbečji čopič (10 EUR), ki je tipa "pure badger". Žal je ta tip najcenejši in po mnenju mnogih najmanj kvaliteten.
Obstajajo še "best badger", "super badger", "silvertip badger". Ampak vsaka firma imenuje tip dlak po svoje, tako da je na tem področju precejšnja zmešnjava. Čeprav sem poskusil jazbečji čopič HJM, ga še vedno ne morem vzeti za neko referenco. Jasno nadaljevanje je nakup boljšega jazbečjega čopiča.
na ebay in aliexpress se dobi precej kitajskih čopičev izdelovalca Frank Shaving. Mnenja so različna, zato si nisem upal naročiti. Avtor strani Obrij se! je z enim od teh kar zadovljen. Evropski čopiči pa so seveda dražji. Pa vendar se najde evropske čopiče gospoda Petra iz Anglije, ki so ročno narejeni in so po sprejemljivih cenah.
http://newforestbrushes.blogspot.com/

Najbolj znani in kvalitetni naj bi bili čopiči Simpsons, ki imajo širok cenovni razpon. Ampak njihovi čopiči tipa best so po sprejemljivih cenah in so zelo dobri.
Od premium proizvajalcev je tu še Rooney, o kateremu je težko kaj najti na internetu, vendar čopiči so izvrstni in nekaj cenejši od Simpsons-ovih. Navedel bi tri čopiče, ki so pri najboljšem ponudniku, kar sem jih našel, 70 EUR:

Moja prva izbira bi bil Rooney 3/1 Silvertip:
http://www.rasur-online.de/product_info ... cts_id=191
Sicer piše 84 EUR, vendar če se na strani registrirate, bo cena 70 EUR.

Simpsons Colonel X2L
http://www.ebay.co.uk/itm/Simpsons-Colo ... 43bd16fdfe

Semogue Owners Club 2 Band Badger:
http://vintagescent.com/index.php?main_ ... cts_id=110

Verjetno bi izbral Semogue Owners Club 2 Band Badger, če ne bi imel predsodkov pred leseno ročko. Ti trije čopiči so v standardnih velikostih in pri vozlu (knot) in sicer od 22 do 24 mm.

LP

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Jazbečji čopiči

Odgovor Napisal/-a Slice » 26 Sep 2013, 14:54

Prije svog prvog posta, pozdravljam sve članove foruma! Dolazim s Brijacnice (http://www.brijacnica.com/) i tamo praktički i živim! :D Brijemo i dalje! :D
Neko sam vrijeme upotrebljavao četku gradacije silvertip od Frank Shavinga, ali nisam njome bio zadovoljan jer je puštala mnogo dlaka. No, oni koji upotrebljavaju gradaciju finest su zadovoljni jer se pokazuje da kod tih četki nema problema kao što je to slučaj s četkama gradacije silvertip. U svakom slučaju nemojte apriori odbaciti četke FS-a jer su mnogi njima zadovoljni, a i cjenovno su to vrlo prihvatljive četke!
Također je potrebno, pored navedenih četki, u vidu imati i sintetičke četke i to poglavito one nove generacije!

Bajkman

Re: Jazbečji čopiči

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Sep 2013, 15:06

Slice napisal/-a: Također je potrebno, pored navedenih četki, u vidu imati i sintetičke četke i to poglavito one nove generacije!
Da budemo malo konkretniji, vjerovatno imaš u glavi Silvertip Fibre, kad prićaš o novoj generaciji?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Jazbečji čopiči

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Sep 2013, 18:42

evo se moj del...

imam isti HJM pure badger copic iz Muellerja (kaj cmo, je pac na Copovi,LJ in hitro nanj naletis), mislim da je bil ene 8 euro (btw ravno danes sem bil tam in videl da imajo ene 5-10 razlicnih copicev, mislim da vsi HJM) pa tudi drugis stvari (mila, kreme, AS... zgleda da je bila nabava pred kratkim :D ), drugi copic je pa FS (FrankShaving) finest, in teg tudi uporabljam cel cas,... HJM hvecjemu kam vzamem...
s FS nimam problemov z izpadanjem dlak, je pa res da se je prozorni zascitni sloj ki je cez za zasciti malo oluscil (zaradi zadevanja ob salico pri mesanju pene sem ter tja :D ), drugace sem z njim zadovoljen, precejsnja razlika se mi zdi je opazna ko je nekaj minut prej namocen v topli vodi

dober prispevek ki opise copice (in je v slovenscini) najdete na spodnjem linku

http://obrijse.wordpress.com/2013/03/07 ... o-copicih/
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Jazbečji čopiči

Odgovor Napisal/-a Slice » 26 Sep 2013, 18:54

Bajkman napisal/-a:Da budemo malo konkretniji, vjerovatno imaš u glavi Silvertip Fibre, kad prićaš o novoj generaciji?
Točno to! Mislim da onaj tko se odluči na kupnju sintetičkih četki nove generacije, pri čemu tu najviše mislim na Mühleovu jer je redovito upotrebljavam, neće požaliti!

Bajkman

Re: Jazbečji čopiči

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Sep 2013, 19:02

Stvarno me zanima, jesi probao recimo neki Simpsons ili rooney? Za usporedbu vs Silvertip Fibre?

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Jazbečji čopiči

Odgovor Napisal/-a Slice » 26 Sep 2013, 20:16

Bajkman napisal/-a:Stvarno me zanima, jesi probao recimo neki Simpsons ili rooney? Za usporedbu vs Silvertip Fibre?
Ne! Upotrebljavam isključivo sintetičku četku (vegan friendly)! :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Jazbečji čopiči

Odgovor Napisal/-a TMB » 26 Sep 2013, 21:34

Slice napisal/-a:Prije svog prvog posta, pozdravljam sve članove foruma! Dolazim s Brijacnice (http://www.brijacnica.com/) i tamo praktički i živim! :D Brijemo i dalje! :D
Neko sam vrijeme upotrebljavao četku gradacije silvertip od Frank Shavinga, ali nisam njome bio zadovoljan jer je puštala mnogo dlaka. No, oni koji upotrebljavaju gradaciju finest su zadovoljni jer se pokazuje da kod tih četki nema problema kao što je to slučaj s četkama gradacije silvertip. U svakom slučaju nemojte apriori odbaciti četke FS-a jer su mnogi njima zadovoljni, a i cjenovno su to vrlo prihvatljive četke!
Također je potrebno, pored navedenih četki, u vidu imati i sintetičke četke i to poglavito one nove generacije!
Jaz imam FS silvertip in finest extra density in so moja dognanja precej podobna. Pri silvertipu mi je z vsakim britjem izpadla vsaj ena dlaka, pri finest pa tega problema nimam. Mislim, da je ta čopič skupaj izgubil manj kot 5 dlak! Prav tako mi je bil silvertip z 28mm vozlom povsem premehak in pogosto se je dogajalo, da je vase posrkal peno in za drugi in tretji prehod ni bilo več pene. :D Pri finest tega problema nimam, saj je razmerje vozel/dolžina dlaka perfektna. Mislim, da je 22mm/44mm. Zaradi tega ima čopič odlično hrbtenico, povrh je pa izredno mehak na obrazu. Pa še unikaten ročaj ima. :D

Slika
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Jazbečji čopiči

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Sep 2013, 21:42

meni pri FS silvertipu ne izpada kaj dosti, imam ga nekaj mesecev... bi mi pa prav prisel malo daljsi rocaj
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Ancre
Prispevkov:92
Pridružen:26 Sep 2013, 19:18
Kraj:Hrvaška

Re: Jazbečji čopiči

Odgovor Napisal/-a Ancre » 26 Sep 2013, 22:47

Bajkman napisal/-a:Stvarno me zanima, jesi probao recimo neki Simpsons ili rooney? Za usporedbu vs Silvertip Fibre?
Imam samo jedan Simpsons i Mühle Fibre se teško može usporediti sa njim. Simpsons (Chubby 2 Super) ima daleko gušči i veči čvor od Mühle četkice (Chubby 28mm, Mühle 23mm). Trebalo mi je vremena da se naviknem na tako veliku četkicu. Mühle Fibre je odlična četkica za sve osim za izradu pjene na licu. Jednostavno nije toliko ugodna na licu kao jazavac. S druge strane, potrebno je puno manje proizvoda za izradu pjene sa Mühle četkicom.

Odgovori