Muhle Silvertip fibre vs Plisson vs Grooming Co brush - test

Vse o čopičih...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Muhle Silvertip fibre vs Plisson vs Grooming Co brush - test

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Dec 2014, 20:47

Omenjeni copici so vsi iz umetnih vlaken.

Muhle silvertip fibre: je v vrhu ponudbe Muhle sinteticnih copicev, obstaja v vecih velikostih, moj je najvecji in je vecji od obeh ostalih, vozel ima cca 25mm
Plisson: je copic ki ga prodaja oz trzi l'Occitane, mislimda se ga pri nas ne dobi, med fibre copici (poleg Muhle Fibre) velja za referenco, zelo mehak copic
Grooming Co brush: na te copice me je opozoril Bajkman, imeli naj bi iste scetine kot Plissoni z umentimi vlakni, a ker so vlakna vsajen bolj globoko v rocaj imajo vec hrbtenice, torej naj bi zdruzevali mehkobo plissona in imeli hkrati vec hrbtenice.

slika vseh side by side (z leve): Grooming - Plisson - Muhle
Slika

Dodatna pozitivna stran copicev z umetnimi vlakni je ta, da jih ni treba dolgo namakati (to da nobena zival zaradi tega ne trpi seveda tudi vsekakor ni zanemarljivo). Pri Muhle sem bil na zacetku presenecen kako dobro se nanj nalozi milo in kako z lahkoto sme naredil peno. Danes sem sprobal tudi ostala dva. Grooming Co copic ima po pricakovanjih vec hrbtenice (Plisson je podoben "peresu" :D) a je hkrati zelo mehak. Vsi trije copici so vrhunski (za razliko od kaksnih nizkoceovnih copicev z umetnimi vlakni, ki si ne zasluzijo tega imena) in lahko le priporocam njihov nakup.


Naj se za zakljucek vsakemu copicu poskusim pripisati nekaj karakteristik ki mi prve pridejo na misel:
- Muhle ST Fibre 25mm: velik copic, zelo mehak, hrbtenica ne pride tak odo izraza je hkrati ravno pravsnja da je ne zmanjka med nanosom (mehkost in hrbtenica cca enaka kot Plisson, ker je vecj icopic se dobi vec mila oz na koncu pene)
- Plisson: zelo mehak copic, mogoce za odtenek oblj kot Muhle (je tudi manjsi vozel), karakteristike podobne
- Grooming Co: enaka vlakna kot Plisson le da ima vec hrbtenice, mehkost enaka kot pri Plissonu, rocaj manjsi
britev.si ruleeees :)

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Muhle Silvertip fibre vs Plisson vs Grooming Co brush -

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 20 Dec 2014, 21:20

Cene pa so? :D

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Muhle Silvertip fibre vs Plisson vs Grooming Co brush -

Odgovor Napisal/-a janez011 » 20 Dec 2014, 23:53

Hvala Miha za povzetek :) očitno bom zdaj pa res moral v nakup.Muhle se mi zdi da je 66€, Plisson pa je najcenejši 52€ (odvisno katerega vzameš).

Bajkman

Re: Muhle Silvertip fibre vs Plisson vs Grooming Co brush -

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Dec 2014, 02:49

Loccitane Plisson se pri nas dobi, prodaja ga trgovina Loccitane, cena pa je 50€. Za mene osebno je to preveč in ga gotovo ne bi kupil.
Ko pa se je preko Mihe pokazala priložnost za naročilo iz USA in to po ceni samo 30€ skupaj s poštnino, dvoma ni bilo več.

Mislim, da se od sintetičnih čopičev ravno ta dopade največ ljudem. Naj pa bi bila to umetna dlaka tretje generacije. Kar pa ni vzpodbudna novica.
Muhle pa ima 4., torej zadnjo generacijo.

Naročil sem tudi tisti bamboo sintetični čopič za 3$, me prav zanima, če je kaka podobnost. Prednosti teh čopičev je Miha že naštel, jaz pa bom dodal edini dve slabosti, kateri se izpostavlja.
Ne zadržuje vode
Ne zadržuje toplote.
Miha pa je že omenil pomanjkanje hrbtenice.
Konkretno se mi pri te Loccitane Plisson nr dopade roka, saj za moje navade ni praktična

@janez011
Za tak denar dobiš že pravega Simpsona.
Za ceno Muhle-ta ali Plissona dobiš že pravega Simpsona.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Muhle Silvertip fibre vs Plisson vs Grooming Co brush -

Odgovor Napisal/-a chrom » 21 Dec 2014, 06:56

Plisson pri nas in tale cenejši iz ZDA sta različna. Tudi v ZDA so imeli najprej dražjega, sedaj nova pošiljka pa je cenejša. Menda je dlaka manj gosta..

Drugače pa naj bi bil Muhle XL fenomenalen. Sam sem imel samo manjsega Muhleja in sem ga dal dalje ker mi tisti Rhytmo ročaj ni odgovarjal, a bom zagotovo kupil enega z takim ročajem kot ga ima Miha.

Plissona iz Loccitana pa sem imel in hitro dal dalje. Floppy. Dejstvo pa je, da je neverjetno mehak. Mogoče dober za delanje pene v posodi?

Bajkman

Re: Muhle Silvertip fibre vs Plisson vs Grooming Co brush -

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 21 Dec 2014, 14:38

Plisson je res Floppy, menim pa, da to ni v redu za posodo. V posodi tudi pride prav hrbtenica, a obenem nekaj daljše dlake. Plisson nima ne eno ne drugo. Vseeno bom poizkusil.

Vsi govorijo samo o Muhle sintetiki. Ampak obstaja tudi Edwin Jagger, dlaka pa najbrž identična:
http://connaughtshaving.com/ejbrushes.html

Ročaji mi delujejo bolje, saj mi tisti obroč pri Mihatovem ne diši. Tudi Plisson ročaj ni krojen po mojem okusu.


Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Muhle Silvertip fibre vs Plisson vs Grooming Co brush -

Odgovor Napisal/-a miha » 21 Dec 2014, 19:44

Bajkman napisal/-a:
Ročaji mi delujejo bolje, saj mi tisti obroč pri Mihatovem ne diši. Tudi Plisson ročaj ni krojen po mojem okusu.
tale roc mi je eden obljsih, ta rinka na koncu namrec preprecuje da bi ti zletel iz rok ko npr otresas,. (s eje ze zgodilo pri Semogue SE 2012 in sem rocaj razbil, ker je priletel v banjo :twisted:)
britev.si ruleeees :)


Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18

Re: Muhle Silvertip fibre vs Plisson vs Grooming Co brush -

Odgovor Napisal/-a Timotej » 12 Jan 2015, 15:03

Finta teh Plisson copičev je, da obstajajo različne verzije. Maš Francosko in Ameriško verzijo, francoska naj bi bil dražja od ameriške https://www.youtube.com/watch?v=J2SrQEv5HNE

Odgovori