Sintetični čopiči

Vse o čopičih...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Sintetični čopiči

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Okt 2014, 17:08

jah po moje tudi vsaka sintetika ni dobra sintetika oz se med sabo lahko zelo razlikujejo...
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Sintetični čopiči

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Okt 2014, 17:12

Seveda se razlikujejo.

Pravim samo, da izključno na račun čopiča ne verjamem, da bi kar naenkrat konstantno delal dobro peno iz MWF.
In po drugi strani, zakaj z vsakim milom ali kremo naredim peno brez problema(edino Sapunoteka Šibenik), z MWF pa ne.

Enostavno je MWF skupni faktor.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Sintetični čopiči

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Okt 2014, 17:21

verjetno imam novo formulacijo :)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Sintetični čopiči

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Okt 2014, 17:39

Z novo formulacijo je menda res bolje. Citiram Slice-a
Slice napisal/-a:Već se neko vrijeme družim s MWF-om nakon što sam ga odlučio ponovno kupiti. Ovo jednostavno više nije sapun kojeg se sjećam. Naime, kad sam ga prvi put kupio imao sam velikih problema prilikom izrade pjene. Sada je sve posve drugačije i pjenu je moguće vrlo jednostavno napraviti. Prvo sam ga radio destiliranom vodom i sintetičkom četkom i sve je bilo odlično. Zatim sam odlučio pokušati običnom vodom i rezultat je bio identičan kao i s destiliranom vodom. Danas sam odlučio raditi pjenu toplom vodom i FS-ovim Silvertipom i dobio sam ogromne količine pjene na licu (radio sam FL u svim slučajevima). Primijetio sam i da sapun više ne puca po površini i sa strane kao što je to prije bio slučaj.
Znam da se dosta ljudi razočaralo u ovom sapunu nakon što su ga probali, ali mislim da to više nije isti sapun kao prije. Štoviše, mislim da imam dovoljno dobar razlog vjerovati da su promijenili udio određenih sastojaka, i to zbog toga što dobivam mnogo bolje rezultate nego kad sam se prvi put "susreo" s ovim sapunom. Uglavnom, treba mu dati još jednu šansu jer je to odličan sapun. Iskreno, ne želim zvučati proročki, ali mislim da će trenutačni bum artisana ipak rezultirati i mnogo boljim sapunima koji imaju usporedivu klizavost i bolji osjećaj na licu negoli MWF. Unatoč tome, ovo je definitivno jedan od sapuna kojeg treba imati u kolekciji pa i u rotaciji. Stoga, ukoliko ste se prvi put razočarali, probajte ga ponovo!

Bajkman

Re: Sintetični čopiči

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Okt 2014, 17:53


Bajkman

Re: Sintetični čopiči

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Okt 2014, 23:24

Razlike sintetičnih čopičev.

Se mi zdi, da vseeno na tem področju Simpson NI absolutni zmagovalec.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Sintetični čopiči

Odgovor Napisal/-a akaj » 10 Okt 2014, 14:07

Mah meni je moja omega sevedno cisto dovol. Iz vsake nornalne zajfe nrdim zelo dobro peno in za 6eur ki je vredna res je vidim smisla dajat 100+ eur za luksuz.Kot sem omenu v lrihodnosti bom nabavil SOC2band samo zato ker pac hocem enga jazbeca v zbirki in ta najbol ustreza mojim kriterijem. Sintetika me zaenkrat ne interesira. Nevem kai bi lahko pridobil na racun sintetike. Kakor sem dojel kvecjemu izgubil saj sjnteticna vlakna ne vezejo vode in toplote toliko nase kot zivalska. Lahko da ze motim ker sem slabo informiran o sinteticnih copicih. In nasploh so copici del britja ki me najmanj interesira, zato dokler imam nekaj kar opravi vse kar hocem od njega, ne gledam naprej.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Sintetični čopiči

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 10 Okt 2014, 14:24

Enako razmišljam tudi jaz. Če s poceni Omego naredim normalno peno, je to to. Ne vem, kako bi nek dražji ali "boljši" čopič lahko pripomogel k boljšemu britju oz. končnemu rezultatu.
Je pa sintetika morda OK s tega stališča, da ni potrebno zaradi nje pobijati živali in da se da zdizajnirati praktično poljubno obliko posamezne ščetine s poljubnimi lastnostmi.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Sintetični čopiči

Odgovor Napisal/-a akaj » 10 Okt 2014, 14:47

Jazbece se tako ali tako ubina ker jih je prevec in jih potrebno ze samo zaradi tega na kitajskem.
Mrjasce se primarno iz drugih razlogov pobija dlaka pac pride zravn tako da nevem ce ao ze kaks ega mrjaaca ubili samo zaradi dlake. Tako da tudi tle je vidim problema.
In penk nrdim odlicno ne dobro :) kot sem omenil, 100+ je pac luksuz. Po katerem jaz ne hrepenim zanekrat :)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Sintetični čopiči

Odgovor Napisal/-a akaj » 10 Okt 2014, 14:54

Lahko govorimo kvaliteti izdelave, se posebaj med razlicnimi cenovnimi razredi jazbecjih copicev. Tle ni debate da drajzi so dosti bolje narejeni.
A spet je kontraargument Omega. Ce je dovol kvalitetna za 90% italjanskih brivcev, mislim da je OK tudi zame :)

Odgovori