Zenith - jazbečji

Vse o čopičih...
Bajkman
Zenith - jazbečji

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Sep 2014, 19:09

Kako se vam zdi tale čopič in predvsem vozel? Razumem, da ni finest in s tem ni hrbtenice kot pri prascu. Pa vse ostalo? @simon, ne pozabi pokomentirati. ;) :D

Slika

Slika


Še polna resolucija:
http://shrani.si/f/2l/Ta/4I3aDdrq/1/img7939.jpg

http://shrani.si/f/1M/i1/2M2vHQ5t/1/img7943.jpg

Hvala

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Zenith - jazbečji

Odgovor Napisal/-a simon » 15 Sep 2014, 19:46

Ja tale čopič me zelo spominja na New forest high mountain badger,ki sem ti ga poslal.Popravi me če se motim.

Bajkman

Re: Zenith - jazbečji

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Sep 2014, 19:59

Je podoben, tudi po videzu, tako da zdravo razmišljaš. Vseeno ima več hrbtenice. Pa ne znam se izraziti, ne bi mogel za nobenega reči, da pika. A tale na obrazu naredi neko "blazino". Je 22mm vozel, izmerjena dolžina pa prevelika - 54mm.
Bom videl, kako se bo obnašal v praksi. Poizkusim kar direkt na obrazu, ker je res mehek.

Bajkman

Re: Zenith - jazbečji

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Sep 2014, 20:01

Ne vem pa, kakšen tip dlak ima? Sem pomislil na Silvertip, ker so zelo tanke, a na vrhu ni zelo srebrna barva.

Verjetno "best"?

LP

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Zenith - jazbečji

Odgovor Napisal/-a simon » 15 Sep 2014, 20:17

Zanimivo bi bilo slišati kakšna se ti zdi v primerjavi z Texugo?Vizualno sicer ta dva čopiča nimata veliko skupnega ampak kljub temu???

Bajkman

Re: Zenith - jazbečji

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Sep 2014, 20:21

To pa ni primerjave, ima Texugo več hrbtenice, a tudi bolj pika. Kako pušča peno na kožo tale Zenith, bom pa še preveril. Čopič ni bil drag, v Italiji so ga na forumu skupinsko naročili. Verjetno kak popust itd..

Vizualno je pa res zelo lep. :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Zenith - jazbečji

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Sep 2014, 20:41

meni se zdi kot da bi znal imeti premalo hrbtenice, dobis efekt kot da bi se z mokro cunjo po obrazu malal...

s kater ohrbtenico pa bi ga ti primerjal?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Zenith - jazbečji

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Sep 2014, 20:46

Res ima manj hrbtenice, a več od tistega, katerega je omenil Simon. New Forest High Mountain.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Zenith - jazbečji

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Sep 2014, 21:06

mah, meni so vedno bolj in bolj vsec copici s posteno hrbtenico (in muhle ST fibre :D) ... bolj ko razmisljam in obracam bolj so mi vsec ... oz mi nikakor ne sedejo prevec cunjasti :D ..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Zenith - jazbečji

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Sep 2014, 13:15

miha napisal/-a:mah, meni so vedno bolj in bolj vsec copici s posteno hrbtenico
Ni je čez hrbtenico merjaščevega čopiča. Menim da bi tudi tudi zate bil najprimernejši Omega 10104. Hrbtenica + širok vozel - visoka kapaciteta pene.
miha napisal/-a:oz mi nikakor ne sedejo prevec cunjasti :D ..
Silvertip je res cunjast. Tudi tale Zenith je. Več hrbtenice od New Foresta ima, SE MI ZDI, predvsem zaradi gostejšega vozla. To bom moral še preveriti z direktno primerjavo obeh.

Odgovori