Odpadanje dlak

Vse o čopičih...
caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje
Odpadanje dlak

Odgovor Napisal/-a caus24 » 08 Sep 2014, 10:46

Opažam da mi pri vsakem britju pade ena ali dve dlake iz čopiča (Semogue 1305). Čopič sem kupil konec maja, brijem se 2-3 tedensko kar pomeni dobrih 30 britij do zdaj. Na začetku nisem opazil kakšnega izpadanja dlak zadnje čase pa redno kocina dve tri. Ima mogoče kdo kakšno idejo zakaj se to dogaja ali pa če je to mogoče celo normalno da se dogaja.

Slika

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Odpadanje dlak

Odgovor Napisal/-a akaj » 08 Sep 2014, 11:22

Mislim da vsake tolko kaksna dlaka nebi smela biti problem, vsako britje oz ob vsaki uporabi pa bi se ze znalo poznat mogoce. To je samo moje mnenje. Mogoce si 'preagresiven' s copicem? Jaz sem imel na zacetku navado fajn tlacit copic v posodo med mesanjem, a sem to prenehal pocet. Jaz imam Omega Proraso copic in dlake izgublja le tu pa tam kaksno.

Bajkman

Re: Odpadanje dlak

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 08 Sep 2014, 11:35

Konice svinjskih čopičev se z uporabo cepijo in seveda tudi odpadajo. Če so kratke dlake, potem je to to. Če so dolge, pa nimaš kaj, samo teraj in boš videl, če se bo ustavilo.

V Gorici sem najprej kupil nek svinjski čopič, katerega ime več ne vem. Tam so dlake stalno in konstantno odpadale. Vendar dal sem ga očetu, in ga redno uporablja.
Pri mojih dveh Omegah tega problema ni.

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Odpadanje dlak

Odgovor Napisal/-a denis » 08 Sep 2014, 12:23

Jaz pri Omegi Pro49 tudi opazim, da mi pri vsakem britju odpade kakšna dlaka, pa ga uporabljam že devet mesecev. Pri Omegi 10029 pa ne vem, če mi je sploh kdaj kakšna odpadla.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Odpadanje dlak

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 08 Sep 2014, 13:30

caus24 napisal/-a:Opažam da mi pri vsakem britju pade ena ali dve dlake iz čopiča (Semogue 1305). Čopič sem kupil konec maja, brijem se 2-3 tedensko kar pomeni dobrih 30 britij do zdaj. Na začetku nisem opazil kakšnega izpadanja dlak zadnje čase pa redno kocina dve tri. Ima mogoče kdo kakšno idejo zakaj se to dogaja ali pa če je to mogoče celo normalno da se dogaja.
Pri mojem HJM prascu je vedno odpadla kakšna kocina med britjem, zdaj se je pa začelo dogajati vedno bolj pogosto, eden od razlogov, zakaj sem nabavil novo Omego. Upam, da bo tu problem manj očiten.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Odpadanje dlak

Odgovor Napisal/-a caus24 » 08 Sep 2014, 13:49

Slika

Evo še slika trenutnega stanja, razmišljal sem če je mogoče problem da ga kar tako tudi sušim po britju. Nimam nobenega postavka ali stojala za sušenje, če se vlaga nabira na dnu in mogoče zaradi tega letijo ven.

Uporabniški avatar
janez011
Prispevkov:146
Pridružen:09 Feb 2014, 23:18

Re: Odpadanje dlak

Odgovor Napisal/-a janez011 » 08 Sep 2014, 14:34

Sam ga vedno sušim na enak način pa ni nobenih problemov z izpadanjem. Pri prvem britju je nekaj dlak izpadlo drugače pa nič ja čopič je pa Semague SOC.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Odpadanje dlak

Odgovor Napisal/-a TMB » 08 Sep 2014, 21:56

caus24 napisal/-a:Slika

Evo še slika trenutnega stanja, razmišljal sem če je mogoče problem da ga kar tako tudi sušim po britju. Nimam nobenega postavka ali stojala za sušenje, če se vlaga nabira na dnu in mogoče zaradi tega letijo ven.
Kako ga pa sušiš? Sicer pa za čopiče dejansko ne potrebuješ nobenega stojala in je dovolj, da ga postviš normalno na polico. Pazi le, da ga po britju doblo splakneš, dobro otreseš in nekajkrat potegneš čez brisačo in to čopič povsem zadovoljivo osušiš.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Odpadanje dlak

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Sep 2014, 22:28

Se mi zdi da gre lahko za
- pregrobo ravnanje
- slabo serijo
- posledico slabega susenja kot ze receno, ceprav to bi moral biti po koje ze kar nekaj casa moker po moje... Mogoce ga hrani izven kopalnice, ce se tam ne susi
britev.si ruleeees :)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Odpadanje dlak

Odgovor Napisal/-a caus24 » 09 Sep 2014, 14:02

Po britju ga vedno dobro sperem, stresem da gre cim vec vode ven in postavim na polico, ni kaksnega podstavka za odcejanje. Je pa v kopalnici dostikrat prizgan susilni stroj in kar vroce, mogoce ga pa presusi.
Sem si pa od fasana narocil omego in bom malo rotiral pa da vidimo ce bo kaj bolje.

Odgovori