Čopiči iz konjske dlake

Vse o čopičih...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Čopiči iz konjske dlake

Odgovor Napisal/-a miha » 23 Jun 2014, 00:25

O tej temi nismo se kaj dosti rekli...

Zgodovinsko gledano ao jih kolikor vem nehali delati zaradi nevarnosti prenosa bolezni antraksa, ki pa je danes v razvitih delih sveta prakticno izkoreninjena oz zelo redko prisotna.

Po karakteristikah naj bi dlaka zdruzevala najboljse od jazbeca in konja, imela mehke konice in dober backbone. Ljudje ki jo imajo jo po forumih ponavadi priporocajo. Zanimivo je tudi dejst o da za pridobivanje dlake zivali ne ubijejo (kot to naredijo pri jazbecih in svinjah), kar konec koncev tudi ni zanemarljiv podatek glede na veliko stevilo copicev, ki jih imajo zbiratelji in ljubitelji... pa da menne bo zaneslo prevec v eticne ali celo filozofske vode..

Cenovno so copici relativno ugodni, karakteristike naj bi imeli, kot ze receno, super. Najbolj poznani proizvajalec je Vie Long iz Spanije (Valencia). Sam copica nimam tako, da tezko kaksno bolj pametno povem :).

Ima mogoce kdo copic in lahko poda kaksno informacijo vec, mnenje uporabnjka, ali kaj podobnega..?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Čopiči iz konjske dlake

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Jul 2014, 14:58

Konjski čopiči so bili (menda) prvotno najbolj zastopani, dokler se ni konec 19. stoletja pojavil sum antraxa. Sum se je vsaj uradno potrdil okrog leta 1915 sredi 1. svetovne vojne. Danes se debatira, če je bil res izvor v konjskih dlakah ali pa morda samo v nehigieničnosti čopičev, saj je vojska dobila brivske komplete s konjskimi čopiči, ki so bili najbrž dobro zaprti. V sami vojni in v jarkih so jih verjetno res slabše sušili, čistili, vzdrževali.
Vzporedno je bil že od vedno tudi jazbečji čopič, a redek, saj je bil drag. Nakup je opravičevala njegova mehkoba.
Nekateri Muslimani so tudi uporabljali konjske čopiče, saj naj bi svinja veljala za umazano, prepovedano žival. Strogo sicer za prehranjevanje, ampak pri nekaterih to hitro preide v vsesplošno zavračanje.

No, po letu 1915 so vse konjske čopiče zamenjali svinjski. Za zelo majhen denar pa lahko komot probamo turški konjski čopič po ceni 2,45 $ + nekaj malega za poštnino. Ne vem, zakaj cena ni navedena:
http://www.bestshave.net/wooden-handled ... -p-67.html

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Čopiči iz konjske dlake

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Jul 2014, 19:15

ja antrax je izviral verjetno kar iz zivali, saj so bile prav zivali vecinoma (ko se ni bilo norih teorristov :D ) glavni izvor te bolezni za cloveka... da bi se ba copic kar tako okuzil s to bakterijo, oz d abi se le-ta namnozila v njem, ker ni bil suh pa je po moje toliko mozno kot da bi 10x zadeli na loteriji :D

ta copic je pa res poceni,.. folk izgleda kar navdusen nad njim,.. edino kar mi ni jasno je zakaj meri namesto vozla tisti strcelj ki vozel skupaj drzi (na sliki :D)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Čopiči iz konjske dlake

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Jul 2014, 21:50

Pa prikaže ceno? Jaz gledam, a ne najdem. Ne vem kaj mi je...

Sem želel naročiti in ne gre..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Čopiči iz konjske dlake

Odgovor Napisal/-a miha » 02 Jul 2014, 22:43

ne ne najdem cene,.. mozno je na dni na zalogi pa imajo potem tkao narejeno,...

pise pa na vrhu tudi "Whosale Pricing" tako da mogoce gr samo za trgovino na debelo,.. mogoce se jim splaca pisati,.. imas tam contact us link...
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Čopiči iz konjske dlake

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Jul 2014, 23:54

Mislim da je konjski zelo podoben svinjskemu, ampak zdi se mi, da se dlake ne napojijo vode.

Vse bolj opažam, da mi je svinjski čopič boljši od jazbečjega. Morda je absurdno, a najraje vzamem Omego 10275. Za kreme bi bila Pro 49 morda primernejša. Srednja velikost bi pa pač bila dobra tako in drugače.

Zaradi podobnosti bi poizkusil še ta turški čopič, morda bi bil zaradi ne-vsrkavanja celo nad svinjskim. A Vie-long čopiča samo za test ne bi kupoval, mi je škoda denarja.
Mojo tezo glede svinje potrjuje tudi dejstvo, da 9 od 10-tih profesionalnih brivcev uporablja svinjski čopič. Zaradi tega niti ne pričakujem, da bi bi bil konjski lahko razred višje.

Najbrž pa je tako, da ni pomembno, če je jazbečji ali svinjski, samo da je kvaliteten. In verjetno je tudi kvaliteten konjski čopič lahko na istem nivoju.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Čopiči iz konjske dlake

Odgovor Napisal/-a simon » 04 Jul 2014, 19:04

Bajkman Turški čopič N7 lahko testiraš ker sem ti ga poslal. ;)
http://www.bestshave.net/plastic-handle ... -p-80.html
Ročaj je spremenjen,vsebina je ista.

Bajkman

Re: Čopiči iz konjske dlake

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Jul 2014, 19:10

Vem, @simon, sem ga že testiral. Problem sem imel z nepraktično ročo - meni ekstremno ne ustreza. Dlake mi tudi delujejo predolge. Če bi ocenjeval po no.7, ga ne bi imel. A morda bi bil lahko no. 6 čisto drugačen.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Čopiči iz konjske dlake

Odgovor Napisal/-a simon » 04 Jul 2014, 19:26

Ja N6 ima boljši ročaj in bolj gost vozel.Skratka en komad N6 ostaja v moji zbirki, ostale pa sem oddal posameznikom ,ki jih je zanimal nov način britja.

Bajkman

Re: Čopiči iz konjske dlake

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Jul 2014, 20:15

Portdil si, da ima potencial.. ;)

Odgovori