Čopič za začetnika

Vse o čopičih...
Bajkman
Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Jun 2014, 20:21

Počasi se je na našem forumu izkristaliziralo, kateri čopič bi bil dober za začetnika. Pri čopičih namreč ni velike znanosti, temveč le kombinacije različnih dlak, premera vozla, dolžine dlak, gostote vozla, tip in oblika ročke... Seveda ima specifikacija več komponent in čisto mogoče, da je kaka pozabljena, upam da me kdo spomni. Potem so še finese:
- na kakšen način so dlake skupaj zlepljene, @simon je ugotovil, da ima Wiborg lepilo v obliki "konusa" (@simon, prosim za popravek, če sem si narobe zapomnil).
- Oblika vozla, ali je "fen" ali "žarnica" ali "konus". Vendar večina je hibridov med "fenom" in "žarnico".

Za začetnika se mi zdi, da je primeren čopič s sredinskimi dimenzijami širine vozla in premera dlak, dobrim razmerjem kvaliteta/cena, nekaj med "fenom" in "žarnico". Sedaj pa, svinjski ali jezbečji? OBA, a oba poceni.
Pa vendar, na Hrvaškem so se v trgovinah pojavili svinjski Omega čopiči, kateri so žal "made in China", cena 10 kun, kvaliteta porazna.

moje osebno mnenje je:
Omega 10065 saj ima srednji vozel. Praktično enaka, a z lesenim ročajem: 10005. 11126 ima isti vozel, je pa najlepša, z leseno ročko, katera je tudi najergonomičnejša.
Enega od Liojuny Shaving Finest z 24mm vozlom za15 EUR

S tema dvema čopičema se pride skozi zelo poceni, ugotovi se, če bolj ustreza jazbec ali merjasec, in oba sta dobra čopiča. Tekom uporabe se ugotovi tudi zahteve po želji glede daljšega/krajšega, širšega/ožjega vozla ter vse ostalo. Izkristalizira se tudi, če se bo delalo peno v posodi ali na obrazu, ali oboje. Pri obeh velja navesti opozorilo:
1.) Svinjska Omega - Pred uporabo jo je potrebno namakati (kot vsak čopič), vseeno pa bo kot nova precej ostra na obrazu. Dokler se dlake ne razcepijo. S časom bo postala lepo prijetna.
2.) Liojuny Finest - Jaz opažam problem, da preveč zadržuje peno, ampak vseeno se da vse narediti tako kot je potrebno, itak pa se peno lahko z roko "ožeme" in nanese na obraz za naslednje pasove britja. Kapaciteta pene pa je zadostna za 3 ali 4 pasove.

Če z njima nikakor nisi zadovoljen, se gre potem lahko v resen nakup naslednjega čopiča, odločitev pa bo lažja, saj boš že vedel, kaj želiš in pričakuješ.
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 13 Nov 2014, 07:44, skupaj popravljeno 3 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Jun 2014, 20:39

.. se strinjam z zgoraj napisanim,.. dobra izbira in cenovno ugodna :)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Jun 2014, 20:49

Pa mislim da bi bil vsak začetnik vesel še kakega predloga, tako da kar z besedo na dan. Morda še kak predlog za začetnike, ki bi takoj želeli premium čopič. Tega področja ne poznam, zato ne bi mogel svetovati. Moj predlog bi bil Semogue Owners Club 2-band.
Pogosto sem zasledil mnenja da je to najboljši čopič do 100 EUR in tudi na glasovanju je zmagal. A @simon je zasledil tudi probleme s pikanjem konic. Morda je to bila slabša serija, morda je celotna taka, morda so pretiravali. @miha, ker si lastnik, bi morda delil kake najnovejše ugotovitve.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a miha » 16 Jun 2014, 20:56

mene nic ne pika, mogoce ce ga ne namocis... je pa res da malo scruba ,.. ampak meni je prav uzitek.. bodo pa na to temo sigurno vec vedeli drugi clani ki so jih ze par dali cez .... vsekakor dober copic, ekstremno drag tudi ni, se cenejsi so mistura ipd (od Semogue), samo ne vem ce so se na voljo..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Jun 2014, 21:04

Mistura, Texugo, Cerda niso redni modeli, tako da to ne moremo predlagat, ker sad ga vidiš sad ga ne vidiš.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a simon » 16 Jun 2014, 21:26

Mislim da je zadeva zelo enostavna.Vsi ki bodo spremljali forum bodo seznanjeni kaj je v danem trenutku najboljši nakup v njihovem cenovnem razredu.Ne glede na to kaj so redni ali pa izredni modeli,kvalitetni izdelki so opaženi in v kratkem času razprodani.Zato obstajajo forumi,ki zadeve testirajo in na ta način preprečujejo prodajanje megle.

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a caus24 » 16 Jun 2014, 22:53

Jaz kot začetnik lahko napišem svojo nedavno izkušnjo. Ker sem si moral kupit čopič sem kar precej prebral na forumih o čopičih da bi pridobil čim več informacij. Nisem želel kupit čopič za nekaj evrov da bi ugotovil da ni vreden nič in bi si moral kupovat novega prav tako pa nisem niti v sanjah pripravljen dati 100€ za čopič. Tako sem iskal v cenovnem razredu 10 - 20€. Nekako sem prišel do zaključka da je to semogue 1305 ( 16€ z poštnino). Čopič je kvalitetno narejen, lepo sede v roko in naredi lepo peno v posodi ali pa na obrazu. Širina vozla mi je ok. Če bi lahko kaj spremenil bi mogoče imel kak§en milimeter krajšo dlako da bi lažje nabiral milo iz posode. Je pa res da je to moj PRVI čopič in nimam neke primerjave, je pa za prvega pozitivna izkušnja.
Aja moram reči da nekateri omenjajo neprijeten vonj pri merjaščevih čopičih katerega jaz nisem zaznal, sem pa opazil da se dlake po nekajkratni uporabi že cepijo kar pomeni da bo še boljši za uporabo če se ne motim.

Bajkman

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Jun 2014, 22:57

caus24 napisal/-a: sem pa opazil da se dlake po nekajkratni uporabi že cepijo kar pomeni da bo še boljši za uporabo če se ne motim.
Drži! ;)

Fasan

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a Fasan » 16 Avg 2014, 18:02

Bajkman napisal/-a:Počasi se je na našem forumu izkristaliziralo, kateri čopič bi bil dober za začetnika. Pri čopičih namreč ni velike znanosti, temveč le kombinacije različnih dlak, premera vozla, dolžine dlak, gostote vozla, tip in oblika ročke... Seveda ima specifikacija več komponent in čisto mogoče, da je kaka pozabljena, upam da me kdo spomni. Potem so še finese:
- na kakšen način so dlake skupaj zlepljene, @simon je ugotovil, da ima Wiborg lepilo v obliki "konusa" (@simon, prosim za popravek, če sem si narobe zapomnil).
- Oblika vozla, ali je "fen" ali "žarnica" ali "konus". Vendar večina je hibridov med "fenom" in "žarnico".

Za začetnika se mi zdi, da je primeren čopič s sredinskimi dimenzijami širine vozla in premera dlak, dobrim razmerjem kvaliteta/cena, nekaj med "fenom" in "žarnico". Sedaj pa, svinjski ali jezbečji? OBA, a oba poceni.
Pa vendar, na Hrvaškem so se v trgovinah pojavili svinjski Omega čopiči, kateri so žal "made in China", cena 10 kun, kvaliteta porazna.

moje osebno mnenje je:
Eden od svinjskih Omeg za 5 EUR s srednjim vozlom (10029, 10066, 10005, 10081,..)
Enega od Liojuny Shaving Finest z 24mm vozlom za15 EUR

S tema dvema čopičema se pride skozi zelo poceni, ugotovi se, če bolj ustreza jazbec ali merjasec, in oba sta dobra čopiča. Tekom uporabe se ugotovi tudi zahteve po želji glede daljšega/krajšega, širšega/ožjega vozla ter vse ostalo. Izkristalizira se tudi, če se bo delalo peno v posodi ali na obrazu, ali oboje. Pri obeh velja navesti opozorilo:
1.) Svinjska Omega - Pred uporabo jo je potrebno namakati (kot vsak čopič), vseeno pa bo kot nova precej ostra na obrazu. Dokler se dlake ne razcepijo. S časom bo postala lepo prijetna.
2.) Liojuny Finest - Jaz opažam problem, da preveč zadržuje peno, ampak vseeno se da vse narediti tako kot je potrebno, itak pa se peno lahko z roko "ožeme" in nanese na obraz za naslednje pasove britja. Kapaciteta pene pa je zadostna za 3 ali 4 pasove.

Če z njima nikakor nisi zadovoljen, se gre potem lahko v resen nakup naslednjega čopiča, odločitev pa bo lažja, saj boš že vedel, kaj želiš in pričakuješ.
Škoda, da ne napišeš še kaj o čopičih s sintetičnimi dlakami, tudi ti niso slabi. Žal nimam veliko izkušenj z njimi. Glede Omege 10029 pa sledeče, dva čopiča uporabljam izmenjaje vsak dan, nisem ju namakal ampak samo spral z mlačno vodo in rahlo napenil z brivsko kremo, super. Bajkman ti si mi predlagal Omegoa, zelo dober predlog ;)

Bajkman

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 16 Avg 2014, 20:18

S sintetičnimi nimam izkušenj, zato predlog prepuščam komu drugemu. ;)
Po vsem tem času in izkušnjah, katere sem pridobil s pomočjo @simonovih čopičev, ki mi jih je radodarno posodil na test, se mi je slika razjasnila. Preveč grem v finese, na koncu pa vedno ista ugotovitev - najboljša je OMEGA.
Semogue je po kvaliteti na istem nivoju, obnaša se nekoliko drugače, a je dražji. Dražji je na račun lepše izdelane ročke, kar pa ni dodana vrednost, saj je efekt samo vizualni.
Pri Omegi se čuti in vidi, da je roča bolj tako tako - plastična, notri ponavadi votla, a to z delanjem pene nima nobene posredne zveze, kaj šele neposredne.

Sicer pa sveža potrditev, da imam vedno prav. :lol: :lol: :lol: Tale nick shaves mi deluje dober, dobro in jasno razloži in je precej realističen.

Še eno mnenje o Omegi:
https://www.youtube.com/watch?v=gOkqSZJ7Yus

Geofatboy pa preferira jazbece.

Odgovori