Liojuny shaving

Vse o čopičih...
Bajkman
Re: Liojuny shaving

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 05 Jun 2014, 00:39

Liojuny stestiran. Ob delanju pene ali mila v posodi smo že ugotovili da ni težav. Zatakne pa se pri nanašanju na obraz. Ta čopič res zadržuje vodo in peno, problem pa je logičen. Nasprotje od zadrževanja je izpuščanje. Torej med "barvanjem" ne pusti dovolj pene na obrazu.
Morda bi bilo drugače ob nanašanju s krožnimi gibi, a temu se zaradi občutljivosti kože enostavno izogibam.

Bajkman

Re: Liojuny shaving

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 05 Jun 2014, 17:40

Po kosilu sem ponavadi len, zato sem se danes odločil, da to premagam in sem se lotil z različnimi čopiči delati pene z različnimi mili. Dejansko je bil trening, saj me vse boli. :lol:
Kaj sem ugotovil - NIČ, razen da so tisti Pure badger čopiči iz Mullerja vstran vržen denar.
Z vsakim normalnim čopičem pa lahko komot naredim dobro peno, pa naj bo to mala Omega 10275 ali pa veliki Tubby 2, Semogue SE2011 ali pa Texugo. Razlika je v občutku čopiča na koži, ergonomičnosti roče, hrbtenici... Pena pa ----> dobra, če prilagodiš način

Da moraš dati več denarja za čopič, če želiš da dobro dela, me ne prepriča nihče. Vprašanje je samo, kateri ti bolj ustreza glede na potrebe. Če imaš nesrečo, je tvojim potrebam prilagojen lahko med dražjimi. :D Omega 10275 za 3,55 EUR je za moje potrebe dober v vseh pogledih, razen enem****, dobro peno ustvarim zelo hitro in enostavno. Ko keks.
***** Edino, kar mi ne ustreza, je dodaten obroč znotraj ožjega dela ročke, saj tam držim med ustvarjanjem pene v posodi. Tisti obroč me nekoliko žuli. A res je, da je v osnovi 10275 mišljena za obraz.

Posebej za v posodi mislim da je uporaben vsak čopič, saj potem za nanašanje na kožo ni potrebna mehkoba konic.
Zanimiva je Mistura, saj kljub prisotnosti jazbečjih dlak pri nanašanju pridejo do izraza svinjske, saj se lepo razširi, ko ga pritisneš.
Svinjski veliko lepše puščajo peno.

Čopič, kateri mi je dober, kakorkoli ga uporabim, je Semogue Texugo. To lahko berete tako, da je z njim bolj lušno. Torej igračka. A v primerjavi z Omego 10275 se ne bom obrili niti bolje niti hitreje.

Res omembe vredna razlika pri sami kvaliteti britja je lahko edino le iritacija. Morda vas bo eden iritiral, drugi ne. No, zame niti na tem področju ni razlike, saj me iritirajo vsi. Zato imam pač posodo in problem je rešen.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Liojuny shaving

Odgovor Napisal/-a Primorec » 06 Jun 2014, 07:33

Meni liojuny deluje ok, hrbtenice dovolj, nežen na obrazu. Kar mi ni toliko všeč pri njem je da slabše naloži milo da ga posledično nimam dovolj na njem za 3 prehode. Za face lathering ga žal ne morem priporočit. Tu zmaga cerda, jo je ravno prav in deluje na vseh področjih (nalaganje, face lathering, dovolj mila za 3 passe). Omega 10275 pa imam občutek na obrazu, da jo je enostavno premalo skupaj, kot da bi hotel s prstom prepleskat veliko steno. Ima cca 1/4 do 1/3 manj dlak od cerde in to se pozna. Hrbtenice ima dovolj.
Liojuny, če ga hočem dovolj naložit moram močit trda mila, z omego in cerdo grem lahko direkt na milo, obenem dosti hitreje naložim in pričnem z britjem..Ampak liojuny ima pa res mehek občutek na koži in isto hrbtenico..
Da ne bo 'hude krvi', vsi trije omenjeni so gladko vredni svojega denarja in jih priporočam, še posebej po slabih izkušnjah z noname šrotom v naših trgovinah s poščipanimi konicami in brez hrbtenice..Saj obril se boš z vsakim, ampak kar je dobro nej slabo..

Bajkman

Re: Liojuny shaving

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jun 2014, 07:59

S svinjskim je res enostavno naložiti čopič in točno to je zame prednost. V kombinaciji z milom je svinjski hitrejši. Celo suh MWF lahko naložiš direktno. Z jazbecem to ne gre skupaj.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Liojuny shaving

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Jun 2014, 08:20

Primorec napisal/-a:kot da bi hotel s prstom prepleskat veliko steno.
:lol: :lol: :lol:
britev.si ruleeees :)

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Liojuny shaving

Odgovor Napisal/-a chrom » 06 Jun 2014, 08:57

Obstajajo dobri in slabi copici, tako med svinjskimi kot med jazbecjimi copici.

Kvaliteta dlake, primerna gostota dlake in dolzina oziroma kombinacija teh treh dejavnikov potem daje rezultat, ki ga preferiramo. Meni je ZELO pomembno, da copic no "leather hog", torej da ne zadrzuje pene, zato odoadejo vsi Chubbyji, Tubbyji in kar je se teh kopij. Kaj mi bo milo v copicu, jaz ga rabim na obrazu.

A da se z jazbecjimi copici ni mozno direktno lotiti MWF? Jaz in moj D01 Shavemac se absolutno ne strinjava. Pac je odvisno od dlake in lofta. Vzami D01 in kratek loft in bo hrbtenice vec kot pri svinjskih copicih.

In se strinjam, namenu sluzi prakticno vsak copic. Tako kot nanenu sluzi prakticno vsak avto.

Razlika pa je v udobju, obcutku in nenazadnje, v stopnji uzivanja.

In ko ti britje postane hobi, potem IMO nenehno isces nove kombinacije in uzivas.

Da bi imel eden ali dva copica, brivnika in drugo?? Brrrr. Sam niti enkrat v mesecu ne uporabim istih kombinacij, pac uzivam v raznolikosti.

Deugace pa se pridruzujem mnenju Simona. Odlicen bakup je kombinacija vseh treh Semogue scetk: Mistura, Cerda in Texturo in imate pokrite 3 vrste copicev za 100e. Vec kot solidni copici. Itak bo vsak potem se kupil kaj od top zadev, Simpson, Shavemac, Rooney...

Takle mamo....

Bajkman

Re: Liojuny shaving

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Jun 2014, 06:18

Res obstajajo tudi slabi svinjski, primer je od Wilkinsona. Tisto se dlake zafocljajo ena v drugo, v sredini ostane luknja.. Za tega ne bi mogel reči, da služi namenu. Obstaja tudi kopija Omege, Made in China, prodaja se na Hrvaškem za 8 kun. Kolikor Hrvatje opisujejo, je nekaj podobnega kot tisti wilkinson.
Iz zgornjih razlogov sem omenil normalne svinjske čopiče. In tudi najcenejša Omega 10275 se obnese bombastično. Zaradi moji specifičnih potreb po delanju v posodi pa je pri tej Omegi problematična ročka. Pa še to verjetno samo iz razloga, ker s prsti držim ravno na najožjem delu. Želel bi si tudi nekaj daljše dlake.

In vztrajam, z jazbecem na suh MWF je delanje norca iz samega sebe. Možno je, uspelo mi je celo s silvertipom, a trajanje ni primerljivo s Cerdo ali 10275.

Jasno pa se da z ne-silvertip tipom dlak priti na hrbtenico, primerljivo s svinjskim vozlom. AMPAK samo na račun ekstremno kratkega lofta. Tebi očitno kratek loft ni nikoli prekratek. Morda ne bi bil niti meni - na obrazu. Vsa teorija ekstremno kratkega vozla pade v vodo, ko se lotiš v posodi. Se strinjam, da se, a primernejši je večji vozel z daljšimi dlakami.

Pa ontopic, Liojuny ima res presenetljivo močno hrbtenico. Močnejša kot pri Tubby2 ali Texugo. Generalno gledano je to dober čopič, čeprav je poceni kitajski izdelek.
Niti ni razloga, da kitajski ne bi mogel biti dober, saj pri čopičih ni nobene znanosti. Dlake stisniti skupaj na enaki dolžini, jih zlepiti in nabiti v ročko. :lol: Ugotavljanje razmerja med višino in premerom pač ni znanje, ker gre samo po povratnih informacijah.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Liojuny shaving

Odgovor Napisal/-a simon » 14 Jun 2014, 20:20

Slika
Bajkman mi je poslal čopič.Kot prvo stane toliko kot družinska pizza brez piva.Lahko pa potrdim,da deluje bolje kot nekateri čopiči za katere sem zapravil vellliko več eur.Skratka vsakdo,ki se vidi v tem cenovnem razredu mu priporočam nakup.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Liojuny shaving

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Jun 2014, 20:39

:twisted: :twisted: torej hoces reci da je bljsi od Semogue mistura :shock: :shock: :shock: !???

... se bom kar skril, ker me strah posledic :D ...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Liojuny shaving

Odgovor Napisal/-a simon » 14 Jun 2014, 21:13

Hotel sem povedati,da so bili nekateri čopiči iz jazbeca,ki sem jih kupil v tem in nekoliko višjem cenovnem razredu zame popolnima neuporabni. :cry:
Semogue me še ni razočaral in me verjetno nikoli ne bo. :)

Odgovori