Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Vse o čopičih...
Bajkman
Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Apr 2014, 11:24

O tem sva govorila s @simon-om že pred časom. Včeraj sem dobil direktno potrditev njegovih domnev. Namreč po britju sem imel po vratu nekaj rdečih flekov. Uporabil sem milo DVH, peno pa sem delal direktno na obrazu z Omego 10275.

Pomembno dejstvo: Imam OBČUTLJIVO kožo!

Malo sem tudi pobrskal po svojem spominu in moji zgodovini britja. Na začetku sem vedno delal peno direktno na obrazu. Čeprav nisem pritiskal brivnika, sem vedno bil deležen precej iritacije. Manj iritacije je sovpadalo s trenutki, ko sem peno delal v posodi. Takrat sem bil seveda siguren, da je toliko boljše britje na račun kvalitetnejše pene, katero mi nudi delanje v posodi. In nisem pomislil, da pravzaprav s čopičem veliko manj obremenjujem kožo.

Verjetno se nekateri spomnite, da sem hvalil Lidlov gel za britje, saj ni bilo iritacije. A pri gelu čopiča dejansko sploh ne uporabim, kar bi lahko pojasnilo "izostanek" iritacije. Naj povem, da sem do sedaj tudi peno, narejeno v posodi, nanašal na obraz s čopičem dokaj agresivno, s krožnimi gibi. Vendar suma sumarum je tak način nežnejši v primerjavi z kompletnim procesom na obrazu.

1.) Vse na obrazu, največ iritacije
2.) Delanje pene v posodi in krožni gibi na obrazu = manj iritacije
3.) uporaba brivskega gela ali pene = brez omembe vredne iritacije

Lahko pročakujem sedaj še točko 4? In sicer v stilu:

4.) Delanje pene v posodi in nanašanje brez čopiča (ali samo "blajhanje" s čopičem) = zero irritation? ;)


Če je bil kdo pozoren na iritacijo tega tipa, naj prosim izpoje svoje izkušnje, ostali pa bodite pozorni, morda je v tej temi potencial za britje brez iritacije. :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a miha » 24 Apr 2014, 12:17

Jaz teh izkusenj nimam. Ce je ze iritacija je zaradi prevec strganja z britvijo :d. Je pa res da zna biti kaksen (predvsem nerazdelan) copic grob, a ne do stopnje iritacije
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Apr 2014, 12:47

Z drugimi besedami, imaš krompir.

To področje bo potrebno malo raziskati.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a chrom » 24 Apr 2014, 13:26

Razlog je lahko v slabem čopiču.... ali pa rahla alergija na svinjsko dlako?

Jaz na tvojem mestu bi nabavil enega kvalitetnega Muhle Silvertip synthetic fibre 2.0....

Moj je že prodan, tako da ti ga ne morem niti posoditi za probo....

Bajkman

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 24 Apr 2014, 13:32

Lahko bi res bila alergija, a kaj ko je isto tudi pri New Forest Tubby2. Natančneje bom moral preveriti še New Forest High Mountain White. In bom vzel na znanje ter ob priložnosti preveril še fibre.

Bajkman

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Apr 2014, 14:20

včeraj sem pri 16. britju z Astro SP uporabil tudi Silvertip čopič kompletno peno sem naredil na obrazu. In ponovno sem čutil neprijetnost brivnika na koži, česar brez čopiča gotovo ne bi.

Zato morda v razmislek tistim, ki kljub daljšemu obdobju med posameznimi britji ne uspejo brez iritacije. Poizkusite kar peno ali gel iz piksne, morda boste prijetno presenečeni, kot sem bil jaz.
Še vedno se lahko dalje uporablja kreme, mila, čopiče, le peno bo potrebno narediti v posodi.

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Apr 2014, 14:31

To da te pa silvertip iritira po kozi pa me malo cudi, ce ni kaksen cuden, ker grobi pa res niso. Mogoce sprobaj se kaksen fibre, se mi zdi da je moj Muhle ST fibre res mehak. Morda pa je problem v kaksni alergijski reakciji na dlako?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 27 Apr 2014, 15:20

To naj bi bil eden boljših silvertipov, imenuje se celo High Mountain White.
A najbrž bi bil lahko problem v čopiču, ker najbrž pena kreme ali mila vseeno ne more biti slabša od Lidl gela iz piksne? Pa saj test bo enostaven, peno bom naredil v posodi in jo nanesel z rokami in poizkusil.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a simon » 27 Apr 2014, 18:41

Opisal bom svoje izkušnje in na nobenem forumu nisem naletel na podobno tematiko.Recimo ,da sem slučajno testiral tri različne čopiče na obrazu in to brez britja?Poškodbe kože so bile zelo vidne najmanj tri dni!Prepričan sem ,da nimam občutljivo kožo in nekaj podobnega sem doživel samo pri uporabi izredno ostre žiletke v napačnem brivniku! :? Bajkmana sem prosil za mnenje ker vem ,da se poglobi v vsako stvar.Skratka osebno sem prepričan,da pretirana uporaba čopiča na obrazu povzroča poškodbe kože ,ki jih pač pripišemo brivniku in žiletki.
Vsem ki ste začeli uporabljati britev,žiletke ali pa kartuše svetujem nakup kvalitetnega čopiča in mila!Tudi najboljšo suho klobaso lahko tanko narežeš samo z kvalitetnim nožem-Miha in Bajkman vesta o čem govorim. :lol:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Apr 2014, 19:14

To je res :)! Ceprav v prst se pa lahko na hitro na debelo odrezes, ponavadi se to komu zgodi v dnevih ko se lotim na novo nabrusiti kuhinjske noze :twisted: .
britev.si ruleeees :)

Odgovori