Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Vse o čopičih...
Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ
Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 10 Maj 2014, 16:39

Heh, očitno sva oba prišla hkrati do tega zaključka. Čeprav, jst sm do zdaj probal le en(1) čopič (svinja), tako da nisem tako siguren, da bi me tudi kakšen drug čopič iritiral. Vsekakor sem pa prišel do zaključka, da pena/gel iz piksne le ni tako slaba zadeva, kot se piše.

Bajkman

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 10 Maj 2014, 18:12

Ne, gel iz piksne nikakor ni slab, čeprav se ne morem sprijazniti. Lastne pene pa si že dolgo dolgo nisem kupil, tako da sploh ne vem... Edino moji sem kupil eno rdečo Proraso peno v piksni. Vidim da je super zadovoljna, ker pravi da si bo naprej to kupovala. Pred tem je uporabljala Gillette gele v piksni. To peno pa sem samo enkrat poizkusil, tako da nima smisla delati zaključkov. Je pa to taka, zelo gosta, kompaktna pena. Vsekakor daje super občutek.

Se pa sprašujem, zakaj te znane italijanske firme v piksne dajejo samo peno (Proraso, Prep, Figaro...), italijanskega gela tam gotovo ne boste srečali. Morda pena res ni nič slabša. Prednost gela naj bi bila manjša poraba in možnost dajanja olj v vsebino. A spet mi nekaj drugega ni jasno, ta Proraso pena je precej v uporabi, a se je porabi zelo zelo malo. To se jasno vidi po še vedno veliki teži piksne. Ko stisneš na roko, je res velik kup, a izprazni zelo malo vsebine.

V naslednjem obdobju bom poizkusil briti pol obraza z v posodi narejeno peno najboljših mil in krem drugo polovico pa z gelom iz Lidla. Če bo z gelom konstantno boljši rezultat se bom pač od krem, mil in čopičev za vedno poslovil. Treba je biti objektiven. In konec koncev so geli in pene za moje pojme cenejši.

@mach3, mislim da nima smisla, da zapravljaš denar za jazbečje čopiče. Tudi Silvertip je agresiven, po drugi strani pa brez vsake hrbtenice. Pa naj me koklja brcne, v posodi se Omega 98 za 7 EUR ful dobro obnese. To je pravi monster. Bom pa videl primerjavo moje Pro 49 z Semogue SE 2012. Testiral bom dalje, kar pomeni, da sem pripravljen spremeniti mnenje na račun testov. Sicer ne bi poizkušal.
Ampak če peno narediš v posodi in potem to peno naneseš z roko, se pravi da se z dlakami obraza sploh ne dotikaš, ima jazbečji čopič sploh lahko kako prednost? Morda narediš peno 15 sekund prej. Je to realna prednost? Da pa bi bila pena iste kreme ali mila v isti posodi drugačna z enim ali drugim čopičem, mi je pa tudi zelo smešno.
Kot jaz sedaj dojemam čopiče, je jazbečji čopič res samo zaradi veselja in luksuznega občutka na koži. Korenjaka, ki bi dokazal ali pa vsaj izpostavil možne prednosti jazbečjega čopiča, na internetu še nisem zasledil. Edini pravi argument, poleg luksuznega občutka: Da je pri svinjskemu potreben čas, da se ulaufa, jazbečji je pa takoj sposoben polnega delovanja.

Na B&B je cca 45.000 članov, če se ne motim. Debatira se o vsem, a vseeno je vse v oblakih. Za isto vprašanje popolnoma nasprotujoči odgovori ali pa oportunistični. Resnično pogrešam znanstvene ugotovitve. Res je, da se na tem področju ne da kar matematično izračunati, kaj je bolje, a vsaj delno inženirski pristop bi bil čisto mogoč.
Morda bi bilo še najbolje pregledati nemške forume, upam da niso preveč podvrženi mendarodnim.

Bajkman

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Maj 2014, 16:20

Včeraj sem poleg testa Biobaze opravil še dodatni test MWF pene vs Lidl gela. Za pol obraza sem uporabil MWF, katerega sem naredil v posodi in na obraz nanesel z roko. Drugo polovico pa z gelom.
Tam, kjer je bil MWF, je bilo britje slabše, več ureznin in britvica me je bolj praskala. Ampak ni bilo toliko kritično, po drugi strani pa tudi na Gel-področju rezultat ni bil tak kot ponavadi. A vseeno boljši.
Mislim da je velik problem, da se mi po tuširanju dlake v času, preden naredim peno v posodi, že nekoliko osušijo. In tudi če jih potem še enkrat namočim, ni več isto.
Kadar uporabim samo gel, ga nanesem na kožo takoj po tem, ko si umijem obraz in z mokro vročino razgrejem dlake in kožo.

Ko sem si splahoval obraz, sem jasno čutil razliko med stranjo gela in MWF. Stran MWF je bila precej izsušena in "gumasta", stran gela pa na precej višjem nivoju.

Žal se najbolj primitiven in cenen gel obnese veliko bolje od enega najdražjih, najboljših mil. Moti me samo, da so v gelu tudi parabeni. Kaj je bolj škodljivo za moj obraz, torej nekaj parabenov in ostalih umetnih sestavin na koži ALI od drgnjenja bolj poškodovana koža? Nimam odgovora.
Če je primerjava glede škode na koži neznanka, pa je dejstvo, da je gel cenejši, enostavnejši, britje z njim pa veliko hitrejše.
Zame je gel definitivni zmagovalec in zakaj si ne bi britja dekompliciral? Opažam tudi, da mi gel manj zasvinja brivnik in lijak, kar je tudi zelo dobrodošlo

Z nakupovanjem mil in krem sem definitivno zaključil, zalogo ki jo imam, bom pa še kdaj uporabil, dokler ne poteče rok.Če bi rad kdo kaj poizkusil, naj se pa le oglasi.

Imam pa Rdeče Proraso milo, kremo in peno v piksni. To bom še primerjal in če se bo pena izšla kot zmagovalka proti milu in proti kremi, potem bo dodatna potrditev, da se moram od čopičev in packanja posloviti.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a Primorec » 13 Maj 2014, 20:24

Pa da še jaz nekaj napišem, bajkman, po vsem kar si napisal in kar sem jaz probaval, sem prišel do zaključka da s preveliko predpripravo včasih narediš več škode kot koristi. Če kožo zmehčaš do te mere da ti jo že čopič poškoduje ti jo ne bo nobena pena zaščitila pred rezilom. Sedaj se jaz brijem pred tuširanjem, priprava pa je z manj toplo vodo. Če se prav spomnim je @slice omenil da se pripravi z mrzlo vodo.
Naj ti omenim še en preizkus. Verjetno imaš v hiši regenerator (conditioner) za lase, ki ima 'po defaultu' funkcijo mehčanja dlak. Pred britjem si samo z toplo, ne vročo vodo umij brado z regeneratorjem za lase - vprašaj svojo boljšo polovico kaj ji najbolj zmehča lase. To so svetovali mislim da na b&b forumu v enem threadu, baje je parim bilo to pravo odkritje...

BTW, a si že dobil kitajca? tale liojuny pa nekam počasi potuje...Tist tracking je brezzveze..

Bajkman

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Maj 2014, 20:33

Nisem še dobil čopiča in me že skrbi. Ravno danes sem ti mislil pisati na ZS.

Glede Hair conditioner-ja sem že bral, a do sedaj še nisem poizkusil. Z gelom gre brez problema z čopičem pač ne. @Slice je res razlagal, da mu ustreza hladno, mrzlo vodo.

Bom seveda poizkusil tudi samo z nekoliko toplo vodo.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a Primorec » 13 Maj 2014, 21:08

Ja, vic je da zmehčaš dlake, ne kože...Čeprav se slednje zgodi verjetno prej.. Sicer jaz aluma ne uporabljam, niti alkohola ampak če uporabim mrzlo vodo ali pa se preveč trudim s pretoplo vodo sem ves porezan..Pre shave krema od prorasa mi malo ublaži britje, ne uporabljam redno. se mi ponavadi preveč mudi, pa tudi razlika ni tolikšna, da bi to upravičilo redno rabo...
Glede tega je dosedaj pri meni winner arko brivsko milo in supermax britvica 2 in 3 britje (če se brijem na dva dni). Če se brijem na 3 dni potem imam pol težav manj..Ampak takrat pa raje posežem po permasharp..
Aja, pa ravno astra me je vedno najbolj ziritirala, 100 ljudi 100 čudi...

Bajkman

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 19 Maj 2014, 15:33

Sedaj se brijem na dva dni. Rekel sem, kar bo pač bo. Res je qurc, ena stvar je enkrat problematična, drugič narediš čisto brezskrbno, brez koplikacij in je ok. :D

Včeraj sem se obril po dveh dneh po tuširanju, obraz sem si umil z običajno toplo vodo in na koncu frisa nisem pregreval. Vzel sem @simon-ov Semogue Texugo + Speick kremo. Prokleti satan, britje je bilo normalno. Nekaj rdečih pikic je bilo, a hudičevo malo.

Zdaj pa, kje so zasluge?
Nekoliko bolj topla voda?
Dobra krema?
Ali pač ker je s Speickom manj dela na obrazu in s tem posledično manj iritacije?

Nič, treba se je briti in bom dobil odgovor :lol:

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a Primorec » 20 Maj 2014, 16:30

The good..
Ha, danes je prišla vrsta na liojuny čopič...Zadeva ima po slabi izkušnji z baleinim jazbecem čisto inverzne lastnosti. Čopič je nabit z dlako, hrbtenice ima še več kot cerda ali omega 10275, vodo pije ko kamela, ima kar konkretno težo..Mislim da bo kar prevzel delo prej omenjenima, predvsem zaradi večje mehkobe...Madonca se bom razvadil..

The bad...
Astra žiletka druga uporaba..Sedaj vem zakaj se jih nisem pritaknil že celo leto..Toliko krvavih pikic že dolgo ne pa je bila brada 3 dni na počitku..Not my kind of edge..

The ugly...
Tisti mikeovi sampli gredo dokončno za umivanje rok..Ko primerjam to milo z arkom izpred treh dni je kakor noč in dan..

Howgh, I said it..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Maj 2014, 19:02

:D :D dober povzetek..

kaj te je pri milih najbolj motilo?
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Čopiči lahko iritirajo kožo!!

Odgovor Napisal/-a Primorec » 20 Maj 2014, 19:38

Hm, v bistvu pri atg ni bilo nobene zaščite kože, probal sem se že vsaj 10x obrit z raznimi sampli od Mika, vedno isti rezultat, porezanost..Pri arku in podobnih milih ena ali dve krvavi piki, pri Mikeovih milih bloodbath..Enostavno jih ne morem priporočit, še kreme so boljše..Probal sem jih z različnimi žiletkami in brivniki, vedno isti rezultat..Vedel sem že od prej da z astro ni heca, ampak slabo milo in astra je recept za trouble..

Odgovori