The Golden Nib vozli

Vse o čopičih...
Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02
Re: The Golden Nib vozli

Odgovor Napisal/-a simon » 12 Okt 2014, 14:19

Jurbanowski napisal/-a:Pri vsakem stroju je potrebno biti previden in vedeti kako se ga uporablja.
Vseeno mislim, da struženje ni nek proces, ki bi se ga morali bati. Oče je mizar in če je meni pri 15 letih uspelo na stružnici (ki jo poganja mašina za vrtanje) narediti kij ni hudiča, da se ne bi dalo narediti tudi držala za čopič. :)
Moj tast ima stružnico ,ki jo poganja večji vrtalno stroj.Za svoje potrebe je izdelal že ogromno različnih ročajev i.t.d.Meni osebno nikakor ni uspelo najti primernih plastičnih palic z vzorcem.
Recimo da nisem obupal.Ko najdem primeren les in plastiko se pa sigurno lotim izdelave,idej je kar nekaj. ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: The Golden Nib vozli

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Okt 2014, 18:16

Simon: tega dobis precej, probaj najti online v stacuna kjer prodajajo material za struzenje rocajev za svincnike, recino keyworde... Pen turning resin.. Druga varjanta je stacune za izdelavo nozev ali orozja (za rocaje)... Dobis to tudi znotraj EU (za svincnike in noze po moje sigurno)

Ena poznanih trgovin je (sicer ameriska) http://www.masecraftsupply.com/servlet/StoreFront, imajo nore vzorce teh matrrialov iz umetnih materialov...

Se ena varjanta je coryan, zelo odporen material, zanimivi vzorci, rabi se za rocaje nozev, prvenstveno pa za drage kuhinjske pulte ;)...

Upam da kaj pomaga
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: The Golden Nib vozli

Odgovor Napisal/-a TMB » 29 Okt 2014, 15:35

Bajkman napisal/-a:morda je vredno napisati pravilo.

Do 22€ ni nič
Od 22€ do 150€ je DDV
Nad 150€ je DDV + carina

S plačilom tiste poštnine bi prišel nad 22€, s tem da si dacarska banda vzame še dodatnih 7 € za stroške. Kar pa pomeni v mojem primeru konkretno: 22$ vozel + 5$ poštnina + dodatnih 6$ poštnine = 33$ = 26,11€
Sedaj pa končna cena z dajatvami: 26.11€*1.22 + 7€= 39€ za vozel. Saj nisem padel na glavo. ;)
Btw, za davek se ti poštnina ne šteje, ampak samo skupna cena izdelkov v paketu.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: The Golden Nib vozli

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 29 Okt 2014, 15:43

Če je poleg račun in vse specificirano. Če ni, potem pa kakor si zamisli carinik. Že dvakrat sem plačal davek tudi na znesek vrednost + poštnina. Tako da tvoja teorija ne drži popolnoma. ;)

caus24
Prispevkov:788
Pridružen:23 Apr 2014, 14:05
Kraj:Velenje

Re: The Golden Nib vozli

Odgovor Napisal/-a caus24 » 29 Okt 2014, 18:04

Sam sem ze imel tezave in sem klical na posto in carino da mi razlozijo. Če je cena artikla do 20€ brez postnine ni dajatev, če je pa cena čez 20€ pa prištejejo postnino in ti obesijo davke in carino na vse. Tako mi je na carini razlozila.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: The Golden Nib vozli

Odgovor Napisal/-a miha » 29 Okt 2014, 22:14

Tako informacijo kot pravi caus sem tudi jaz vedno imel in tudi v praksi je bilo v mojih primerih tako
britev.si ruleeees :)

Odgovori