Umetna vlakna

Vse o čopičih...
Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02
Umetna vlakna

Odgovor Napisal/-a simon » 08 Mar 2014, 20:08

Slika
Trenutno imam v lasti tri čopiče iz umetnih vlaken in to na levi strani Kent infinity na sredini Muhle silvertip vozel v Vie long ročaju, ter desno Muhle black fibre.To so čopiči ,ki jih priporočam vsakemu začetniku.Tukaj seveda moram omeniti Nemško podjetje Muhle, ki se trenutno lahko pohvali z V2 silvertip ter black fibre dlako, ter postavlja najvišji nivo kvalitete v tem segmentu.In zakaj priporočam čopiče iz umetnih vlaken?
1-Ne ubijamo (jazbec) ;)
2-Zelo majhna poraba mila :P
3-Se hitro suši
4-Dobra hrbtenica :P
5-Zelo zelo mehek :P
6-Neuničljiv
7-CENA :roll: :roll: :roll:
Osebno mislim da do 50 eur ni čopiča ,ki lahko konkurira zgoraj naštetim po lastnostih.Mislim da je prav da opozorim tudi na slabe lastnosti in to so:
1-Ročaji Muhle :?
2-Black fibre- premer samo 22 mm!
Kako velik tržni delež zavzema ponudba čopičev iz umetnih vlaken nam pove dejstvo da se je v igri pojavil največji proizvajalec SIMPSONS z Chubby 2 Synthetic Badger ! :o
http://www.simpsonshavingbrushes.com/cg ... THCH2BRIAR
Trenutno pa je zame najboljši nakup za začetnike v D.E.
http://connaughtshaving.com/modern.html

Bajkman

Re: Umetna vlakna

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 08 Mar 2014, 20:22

Roče teh zadnjih so pa res zgrešene. Takoj sem dobil občutek, da bi v roki drselo. Hvala za deljenje izkušenj! ;)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Umetna vlakna

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Mar 2014, 20:40

simon,.. to mi deli! si se pa hitro odzval na nase zelje :) ... hvala za prispevek... tistega black fibre sem videl takrat ko sva se srecala in mi je bil vsec,.. sam ocena ne kaj prevec,.. mogoce vseeno se dopisi cene v prvi post, bo zelo informativno... ceprvav ce po pravici povem ko se sedaj odlocam za SOC 2 me te fibre varjante motijo :twisted:

Dodatno je ta Simpsons fibre tudi kar cenovno ugoden,... se pa strinjam tudi s tem da ce se malo zamisli clovek glede dlak, izvora, realne (ne)potrebe po vec copicih itd, postanejo res umetna vlakna veliko bolj smiselna, sploh glede na to da imajo dobre karakteristike,.. po moje bo to kmalu velika trzna nisa za copice, ki se bo hitro zapolnila s ponudbo...

glede rocaja od Muhle-ja meni je kar vsec, minimalisticna varianta,.. ce je slab oprijem pa seveda ni najbolj hvale vredno (po pravici povedano se ne spomnem kaksen je bil oprijem)..
britev.si ruleeees :)

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Umetna vlakna

Odgovor Napisal/-a chrom » 09 Mar 2014, 10:07

Jaz imam tegale:

http://connaughtshaving.com/31k876.html

In res je, ročaj nekoliko drsi, ni najbolj idealna varianta. Ampak vozel...Vozel pa je odlien. Sicer sem se obril sedaj dvakrat z njim in se mi zdi res drugačen. Kot prvo, všeč mi je vonj novega čopiča, nič vonja po dlakah in to.

Peno dela fenomenalno, če lažje jo odaja od sebe, občutek na licu pa je zanimiv, tako...lepljiv... Kot bi se dlake lepile po obrazu..ampak na prijeten način.

Takole na hitro je tole zagotovo čopič, s katerim bi se lahko bril do konca življenja in mi ne bi nič manjkalo :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Umetna vlakna

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Mar 2014, 10:28

sem malo pogledal in imajo tudi velik vozel :) http://www.giftsandcare.com/en/brochas- ... arfil.html .. me ima da bi zdruzil SOC 2 in tega ... kolikor gledam review-e so ok ..

se primerjava silvertip fibre in black fibre http://shavenook.com/thread-muhle-silve ... ibre-brush
britev.si ruleeees :)

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Umetna vlakna

Odgovor Napisal/-a chrom » 09 Mar 2014, 14:14

Sicer pa tale 21 mm vozel deluje vsaj kot kak 24 mm. Ni tako mali.

Tule je primerjava z Duke 2 in Semogue SE.

Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Umetna vlakna

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Mar 2014, 14:27

Tale silvertip fibre xl se mi vedno bolj dopade kar berem. Torej hoces reci da zna biti prevelik? Je pa res da se mi zdi da tebi pasejo malo manjsi copici s krajsimi rocaji? Po moje bom zvecer narocil tega muhle fibrst xl in SOC2, mogoce mwf milo za britje ali kaksen fajn alkoholni AS. Any last thoughts :D?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Umetna vlakna

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Mar 2014, 15:17

Če boš naročal z G&C in ne naročiš MWF, te ne bom mogel več jemati resno! :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Umetna vlakna

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Mar 2014, 16:35

... Mene itak ne smew resno jemati :D, mwf sem pa itak he gor napisal da bom vzel (verjetno :twisted: )
britev.si ruleeees :)

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Umetna vlakna

Odgovor Napisal/-a chrom » 09 Mar 2014, 18:37

miha napisal/-a:Tale silvertip fibre xl se mi vedno bolj dopade kar berem. Torej hoces reci da zna biti prevelik? Je pa res da se mi zdi da tebi pasejo malo manjsi copici s krajsimi rocaji? Po moje bom zvecer narocil tega muhle fibrst xl in SOC2, mogoce mwf milo za britje ali kaksen fajn alkoholni AS. Any last thoughts :D?
Ja, jaz imam raje manjše čopiče z krajšimi ročaji. Če jemlješ, si vzami še MWF milo za telo.

Odgovori