Čopič za začetnika

Vse o čopičih...
Senior1966
Prispevkov:53
Pridružen:26 Jul 2020, 18:13
Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a Senior1966 » 28 Jul 2020, 14:37

Pozdrav vsem skupaj na forumu :D

Pri 53 letih in po 30 letih britja z izdelki Gillette,Wilkinson itd…sem se odločil, da je čas, da spremenim način britja .
Tudi star junec potrebuje spremebo :lol:
Trenutno se na 2 do 3 dni se britjem z Gillette gelom in Gillette proglide shield ampak nimam več užitka uporabljati vso to plastiko, piksne itd...Pa še kvaliteta sem zdi, da je z vsakim nakupom slabša ali pa se moja brada stara in postaja vsako leto trša.
Kateri čopič za mokro britje priporočate začetniku?
Kakor berem na tem forumu in ostalih internetnih straneh se za začetnika priporočajo sintetični čopiči ampak izbira je velikanska.
Torej katera znamka?
Glede vozlov,hrbtenice, širine,višine itd....čopiča ne morem spraševati, ker vem, da je to stvar okusa in vaje.
Zaenkrat sem si za vajo kupil nek Balea men sintetični čopič za, da se takoj na začetku ne vržem v kak nakup kakšnega čopiča iz prašiča ali jazbeca in bom potem razočaran.
Kje v Ljubljani je za kupiti kvaliteten čopič za začetnika?
Kakšna ideja in nasvet sta dobrodošla se že v naprej zahvaljujem.

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a G_man » 06 Avg 2020, 10:44

Pozdravljen,

dobrega sintetičnega čopiča v Sloveniji najbrž ne boš dobil.
Problem z balea in podobnimi čopiči je, da so zelo siromašni - v smislu gostote vozla. Je precej težko nabrati milo, sploh trdo. Na drugi strani potem ne držijo dovolj pene.

Dejansko so najboljši naslov spletne trgovine. Razorock sintetični čopiči v trgovini Gifts&Care, recimo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a miha » 09 Avg 2020, 20:38

Po moje je se najboljsa in najenostavnejsa varianta res sintetika, trgovine pa kot predlaga G_man. Ravno danes sem se lotil napol za hec delati rocaj za en copic, objavim v kratkem, trenutno se še lepi :D.
britev.si ruleeees :)

Senior1966
Prispevkov:53
Pridružen:26 Jul 2020, 18:13

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a Senior1966 » 11 Avg 2020, 15:00

Hvala obema za odgovor

Glede čopiča: Zaenkrat sem kupil sintetičnega v trgovini The body shop na Rudniku v Supernovi skupaj z kremo za britje.
Mislim, da ima 24 mm vozel ampak sem ga meril z navadnim metrom.
Vozla je v višino cca 6 cm ročaja je za 5 cm mogoče me pri ročaju moti, da je malenkost predebel za mojo roko.
Glede na to, da je moj prvo kolikor toliko " pošten " čopič tisti od Balea je bil res samo za učenje pa je že namenjen za druge stvari:
Vozel je mehek peno lepo naredi na obrazu je pa res,da čopič namočim v kremo in peno naredim na obrazu mogoče bo z peno narejeno v posodi drugače imam pa občutek, da malo pika na obrazu med britjem mogoče bo ta občutek izginil z nadaljno uporabo,mislim pa, da bo ta čopič za nekaj časa zaenkrat v uporabi mogoče do njegovega konca potem pride pa kaj drugega na vrsto ali pa ne :D
Slika je pa iz interneta dol pobrana ;)
Priponke
Čopič the body shop.jpg
Čopič the body shop.jpg (8.85KiB)Pogledano 10242 krat

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Avg 2020, 15:46

Ta copic izgleda malo podoben l’occitanovemu, kakorkoli bo po moje cisto fajn za zacetek, razen kaksnih tedkih izjem so sinteticni copici kar ok :).
britev.si ruleeees :)

Senior1966
Prispevkov:53
Pridružen:26 Jul 2020, 18:13

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a Senior1966 » 12 Avg 2020, 14:47

Hvala Miha

Sem gledal tudi L´occitanovega preko internta in šel tudi mimo trgovine v Supernovi pa nisem zavil notri ampak glede na ceno okoli 30€ se mi zdi, da je le malo prehuda za začetnika cena je pa najbrž kvaliteti primerna.Bom hranil € za kakšen boljši čopič nekoč. Kolikor se poznam bom že mogoče čez 3 ali 4 mesece ali pa še prej že pobezljal in iskal drug čopič tega pa spravil za kakšen dopust :D
Ali pa bom samo vozel zamenjal ampak glede na to,da je ročaj lesen ne vem kako bo šlo :idea:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Avg 2020, 15:04

Saj pravim da zna biti da sta od istega izdelovalca, torej tudi tvoj ni svoh :)..

Za menjati vozel (kar bi bilo skoda) se ga da dobiti ven z vrocino (s paro, da spusti epoksi), temu recejo anglezi reknotting

Nekaj na temo je tukaj ;)
viewtopic.php?f=13&t=1196&p=24065&hilit ... ng#p24065
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
NOS4A2
Prispevkov:13
Pridružen:07 Maj 2020, 15:04

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a NOS4A2 » 16 Avg 2020, 00:01

Počakaj na 11.11. in si iz aliexpressa naroči par yaqitov za bagatelo.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a Puskin » 16 Avg 2020, 10:08

Ok. Ali ni poanta, da bežimo od sintetike, umetnih materialov in kancerogenih substanc? :roll:
Nothing less...than BBS

Senior1966
Prispevkov:53
Pridružen:26 Jul 2020, 18:13

Re: Čopič za začetnika

Odgovor Napisal/-a Senior1966 » 18 Avg 2020, 11:37

Hvala vsem za odgovore ker nimam še prakse kako napisati odgovor posamezniku bom kar takole :oops:

Puskin se strinjam glede sintetike ampak mislim,da je za učenje in začetek sintetika dobra izbira.
NOS4A2 se strinajm za 11.11 je na koledarju že označen datum.

Odgovori