Kako očistiti čopič

Vse o čopičih...
Odgovori
Senior1966
Prispevkov:53
Pridružen:26 Jul 2020, 18:13
Kako očistiti čopič

Odgovor Napisal/-a Senior1966 » 15 Dec 2020, 15:55

Imam sintetični čopič Simpson Trafalgar T3 nabavljen letos v Slovenski spletni trgovini kateri mi ne odgovarja, ker je prevelik uporabil sem ga mogoče 3X odkar ga imam slej kot prej bo šel zanesljivo v: Pass it forvard oziroma Podarim sekcija prej ga bom seveda očistil potrebujem pa nasvet kako ga pravilno in varno očistiti, da bo tisti, ki ga bo želel imeti lahko varno in brez posledic uporabljal.
Čopič sem po vsaki uporabi umil z toplo vodo ga obrisal v suho krpo in ga pustil sušiti na zraku.
Priponke
Čopič.jpg
Čopič.jpg (26.77KiB)Pogledano 17015 krat

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Kako očistiti čopič

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Dec 2020, 16:09

Pozdravljen,

naceloma prav ne vem kaj po moje ni treba poceti v smislu ciscenja, oz je verjetno spodnji predlog dovolj (seveda je to samo mnenje)..

Copic namocis umijes v topli vodi s samponom, nato namocis v topli vodi z alkoholnim kisom in nato se enkrat s samponom..

Pazi da ni voda vroca ker so vozli navadno lepljeni z epoksijem ki na vrocini spusti.. mogoce imas kje kaksna navodila od proozvajalca ki ti priporocajo nacin za ciscenje..

Drugace pa res lepo od tebe da bos copic dal naprej kaksnemu “sotrpinu”, bravo!
britev.si ruleeees :)

Senior1966
Prispevkov:53
Pridružen:26 Jul 2020, 18:13

Re: Kako očistiti čopič

Odgovor Napisal/-a Senior1966 » 15 Dec 2020, 16:28

@Miha hvala za nasvete.

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Kako očistiti čopič

Odgovor Napisal/-a brico » 15 Dec 2020, 20:29

čudi me da ti sintetika ne odgovarja...nima veze....za njega ne boš dobil nič, oziroma ga lahko samo podariš...jaz stare in neke nove uporabljm kot čistilec praha....zmeraj pr roki ...za hitra, detaljnja, opravila....a spucaš ga z navadno posoda milnico in vročo vodo...lahko tudi našpricaš z dezinsexijsko tekućino....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Kako očistiti čopič

Odgovor Napisal/-a brico » 15 Dec 2020, 20:34

Senior1966 napisal/-a:
15 Dec 2020, 15:55
Imam sintetični čopič Simpson Trafalgar T3 nabavljen letos v Slovenski spletni trgovini kateri mi ne odgovarja, ker je prevelik uporabil sem ga mogoče 3X odkar ga imam slej kot prej bo šel zanesljivo v: Pass it forvard oziroma Podarim sekcija prej ga bom seveda očistil potrebujem pa nasvet kako ga pravilno in varno očistiti, da bo tisti, ki ga bo želel imeti lahko varno in brez posledic uporabljal.
Čopič sem po vsaki uporabi umil z toplo vodo ga obrisal v suho krpo in ga pustil sušiti na zraku.
konec koncu, lahko uporabiš osnovo za neki nov vozel.... ;) ....ideja na idejo....pr nam se nič stran ne vrže....ne je kruha....drugo je darivanje v teh časih...
...is a good man without a good knife really a good man ?

Senior1966
Prispevkov:53
Pridružen:26 Jul 2020, 18:13

Re: Kako očistiti čopič

Odgovor Napisal/-a Senior1966 » 15 Dec 2020, 22:59

@Brico sintetika mi odgovarja ampak tale čopič je enostavno prevelik za mojo faco. Bolj mi leži ta majhen Simpson Trafalgar T1 katerega redno uporabljam.
Imel sem tudi sintetični čopič firme the body shop ampak sem ga očitno pral v prevroči vodi in nekajkrat mi je padel na tla pa se je vozel odlepil tega ima pa nečak za čiščenje v garaži.

Odgovori