Loccitane vs. tabac milo

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37
Re: Loccitane vs. tabac milo

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 13 Jul 2016, 15:46

za to da bi mi ga zmanjkalo se sploh ne bojim, ker imam dovolj drugih mil, ki sploh na vrsto ne pridejo. HJM milo sem imel že v košarici med nakupovanjem v Mullerju, vendar ga je izpodrinil Tabac. Prvih nekaj dni po nakupu sem odločitev še kako obžaloval, saj mi vonj ni in ni sedel.
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Loccitane vs. tabac milo

Odgovor Napisal/-a olly » 13 Jul 2016, 18:43

Res je škoda, ker mila kupujete z nosovi.

To ni prav.

Mila kupujte zaradi njihovega namena in ta je, da omogočajo britje. Vonj se po britju povečini takoj izgubi.

Komur vonj veliko pomeni, naj se fokusira na aftershave - ti so tisti, ki nas in okolico po britju razvajajo z vonjem.

Uporabniški avatar
bregargasper
Prispevkov:563
Pridružen:22 Jun 2016, 22:37

Re: Loccitane vs. tabac milo

Odgovor Napisal/-a bregargasper » 13 Jul 2016, 18:45

Se strinjam, vendar mam vseeni raje da mi pena lepo diši. Saj tabaca sem se navadil in mi je sedaj čisto prijeten vonj
If you don´t have a razor, make one

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Loccitane vs. tabac milo

Odgovor Napisal/-a olly » 13 Jul 2016, 18:50

Imaš to srečo, da je Tabac vrhunsko milo z izjemnimi lastnostmi in čudovitim vonjem.

Težava je v tem, da marsikateri dišeči artisan ni tak.

Glavna težava je v tem, da eterična olja kvarijo milu lastnosti, potrebne za britje. In marsikdaj so tudi dražeča za kožo.

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Loccitane vs. tabac milo

Odgovor Napisal/-a blaz » 11 Nov 2016, 23:07

olly napisal/-a:Imaš to srečo, da je Tabac vrhunsko milo z izjemnimi lastnostmi in čudovitim vonjem.

Težava je v tem, da marsikateri dišeči artisan ni tak.

Glavna težava je v tem, da eterična olja kvarijo milu lastnosti, potrebne za britje. In marsikdaj so tudi dražeča za kožo.
ali je to milo vredno svoje denarja ali sta po tvojem s tabacom na istem? Sicer je "malo" dražji, ampak me res firbec srbi, če ne druga že zaradi posode bi ga imel.Saj tabacova ima bistveno majnši premer in tudi bistveno bolj ugodno ceno. V Müllerju mislim da slabih 11 €?
(mimo grede..... še vedno ni BBS in brez minimalne rdečice na vratu :) )
Slika

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Loccitane vs. tabac milo

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Nov 2016, 00:31

Če že moram izbirati med tema dvema, bi zdajle rajši izbral Tabaca. Ampak jaz obe mili že imam, zato lažje govorim. Tebe bo verjetno ves čas razjedala misel, kako bi bilo, če bi bilo, če ne vzameš Saponificia.

Tudi Saponificio Varesino lepo diši, če ti to kaj pomeni. Je pa to popolnoma rastlinsko milo. In posodica je široka, ja, meni je ena najljubših. Žal pa je precej mehka in je zelo dovzetna za poškodbe.

Po drugi strani pa je Tabac natlačen v premajhno keramično posodico, vendar se odlično peni in daje zares super peno, po mojem mnenju boljšo kot Saponificio Varesino.

In Tabac je seveda enkrat cenejši, razlika v teži med obema miloma pa ni tako huda - s Tabacom dobiš 125g mila, s Saponificio Varesinom 150g.

Skratka, nisi mi dal lahkega dela, kajti vsako je po svoje posebno, obe sta dobri in težko se je odločit.

Toda ne pozabi - loja v Tabac niso dajali kar tako :)

Uporabniški avatar
brico
Prispevkov:2606
Pridružen:25 Jan 2015, 18:10

Re: Loccitane vs. tabac milo

Odgovor Napisal/-a brico » 12 Nov 2016, 01:28

@olly@, lepo te je brat... :D ....

slučajno mi je padlo v oko, en stavek iz preteklosti: "Res je škoda, ker mila kupujete z nosovi.".... :lol: ....z nosovi, očmi, ušesi, prsti, (jezikom), juhuuuuuu....ni škoda, bomo že koga obrili "usput"....
...is a good man without a good knife really a good man ?

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Loccitane vs. tabac milo

Odgovor Napisal/-a Puskin » 12 Nov 2016, 02:42

Lepo ga je brat, ker zna spisat...kar je pa najbolj pomembno, da ima zapis težo, verodostojnost, ki izhaja iz lastnih izkušenj.
Nothing less...than BBS

blaz
Prispevkov:301
Pridružen:22 Dec 2015, 21:42

Re: Loccitane vs. tabac milo

Odgovor Napisal/-a blaz » 12 Nov 2016, 11:40

Res je. Marsikaj nas lahko nauči. Olly, kdaj boš aktiviral youtube kanal ali vsaj blog? :) iztočnici za naslov: ABC stare šole britja ali žiletka za telebane. :) :)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Loccitane vs. tabac milo

Odgovor Napisal/-a olly » 12 Nov 2016, 17:10

@brico, @Puskin in @blaz, lepo je vedet, da tako mislite. Hvala. Kje je tisti smrkajoči smiley, da enega prilepim not? :mrgreen:

Hehe, @brico, si te kar predstavljam, kako v vsem zanosu žajfo pred nakupom še oblizneš :lol:

@blaz, o, ne, YouTube pa mene ne bo videl! Se mi je video preveč zameril, ko sem bil prisiljen posneti, zmontirati, opremiti z muziko, prevodom in podnapisi film, avtobiografsko pripoved, še posebej pa sta mi požrla živcev kreiranje DVD-ja in streaming s spletne strani, česar sem se moral lotiti popolnoma z nule, brez znanja in z blazno omejenim časom.

Videa od takrat dalje niti videti ne morem več.

Kar se pa bloga tiče ... pravijo, da se nikoli ne sme reči nikoli :)

Odgovori