Bay rum v izdelkih

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58
Bay rum v izdelkih

Odgovor Napisal/-a Omega » 20 Apr 2015, 16:52

Trenutno iščem kakšno dobro milo in AS z vonjem Bay rum-a, pa me zanima katere ste že vi probali in katerih se naj izogibam. Gledam nekam v smer ogallala in captain's choice.
sam veliko izkušenj z mili nimam (samo HTGAM in razorock), z AS pa jih sploh nimam.
+ iz kje naročate te manj znane AS? v evropi še kar nisem našel captain's choice, iz amerike pa ne smejo pošiljat...
Up spirits!

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Bay rum v izdelkih

Odgovor Napisal/-a TMB » 20 Apr 2015, 17:28

Meni osebno je zelo všeč Mike's Natural Soaps Bay Rum.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Bay rum v izdelkih

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Apr 2015, 17:38

Od bayrumov ki sen jih izkusil je Krampert's dalec spredaj...
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Bay rum v izdelkih

Odgovor Napisal/-a Primorec » 20 Apr 2015, 21:02

Ogallala je meni top. Vzameš njihova sample mila in samo uživaš, en vonj boljši od drugega..Še zmeraj iščem varianto, kako bi prišel do njihovega Bonanza Aftershave Pack-a..Te njihove zadeve sekajo, pravi cuker za nos.. Edino trajanje vonja je bolj na kratki rok, ta bay rum se dokaj hitro porazgubi (ali moj nos rata numb, ne vem)..Babnice ga kar pohvalijo (verjetno ker imajo poln nos teh moških adidas, axe ipd sintetičnih zvarkov in so jih že malo site)..

@TMB: meni pa glih Mike's bayrum najslabše diši, si povohal kaj od Ogallale? Predvsem njihove kombinacije bayrum+citrus so best (limes and peppercorns verzija). Imam še pinauda, Bello Brand, ampak nothing compares to ogallala..

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Bay rum v izdelkih

Odgovor Napisal/-a Omega » 20 Apr 2015, 21:52

tega glede babnic ne morem potrdit, moje izkušnje z njihovimi reakcijami so bolj v smislu "kaj nej bi to sploh blo??" in podobno :D
Joj, da bi imeli več izbire kar se AS tiče v okolici... :lol:
Up spirits!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Bay rum v izdelkih

Odgovor Napisal/-a miha » 20 Apr 2015, 22:57

Omega: saj se stvari premikajo,.. na brivsko trgovski sceni, sem skoraj siguren da se bo v roku pol leta kaj revolucionarno novega pojavilo- ;) .. na sceni "babnic" se ti bo pa tudi prej ali slej ;)
britev.si ruleeees :)

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Bay rum v izdelkih

Odgovor Napisal/-a chrom » 21 Apr 2015, 07:57

Mila: CRWS, Kramperts bay rum, captain's choice bay rum, Phoenix acc. bay rum so zame vsa vrhunska. Tudi Stirling ni slab.

Glede AS, tu je pa izbira večja. Najpogosteje posegam po vseh kombinacijah Ogalalle, potem pa po Dominica bay rumu. Vrhunska sta še Kramperts in captain's choice. Zelo všeč mi je recimo vonj od Honeybee gardens bay rum, a mi izsuši kožo.

No, toliko zaenkrat. Vse pa se dobi preko Italian barberja, on pošilja sem.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Bay rum v izdelkih

Odgovor Napisal/-a olly » 21 Apr 2015, 08:03

@chrom, si morda opazil, da Dominica Bay Rum Lime zelo hitro izgublja vonj? Naneseš ga na kožo, čudovito diši, čez pol ure pa se zaveš, da ga sploh ne vohaš več.

Enako Ogallala.

Nasprotno pa Pinaud Clubman - tega sem si nanesel zvečer, ga vohal nekaj ur vse do spanja, ko sem se zjutraj zbudil, sem ga še vedno zaznal.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Bay rum v izdelkih

Odgovor Napisal/-a chrom » 21 Apr 2015, 08:31

Vsi bay rumi imajo slabo obstojnost, o tem je ogromno tem na netu.

Lubman pa je močan, ja. Če se obrijem zvečer, diši cel vzglavnik do menjave posteljnine....

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Bay rum v izdelkih

Odgovor Napisal/-a olly » 21 Apr 2015, 08:46

Priznam, da o bay rumih nisem nič bral naokoli in mi je bila ta informacija do zdaj neznana.

Tozadevna slaba obstojnost je v bistvu lahko zelo dobrodošla.

Jaz recimo na dišave gledam takole:

Slaba obstojnost neke dišave mi pride prav, ko sem namenjen v javnost - služba, družba, kjer nočem zaudarjat. Ja, vsaka, še tako lepa dišava je moteča, če jo je preveč. Dobrodošlo je, da se po nanosu hitro razdiši in če že diši, da se ne širi daleč naokoli.

Nasprotno pa mi recimo obstojnejša dišava pride prav, ko se želim sprostit v samoti in miru, ko dam možgane na off, ne mislim na nič, se ne ukvarjam z ničemer in me vsake toliko ošvrkne nekaj, kar čudovito diši. Clubman je tak. Pitralon Classic s cedrovim oljem tudi, L'Occitane balzami enako.

Odgovori