Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Bajkman
Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 29 Nov 2013, 10:58

Včeraj zvečer sem malo treniral različne kreme in mila na roki. Ampak še vedno se mi zdi, da Palmira ni tako OK, ker če dobro pogledaš, ni tako kremna kot kako drugo milo in ima večje oz. več mehurčkov. Možno, da je enostavno preveč muhasta.

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 30 Nov 2013, 17:14

Kakšna pa je sploh razlika med milom in kremo. Naprimer imam Proraso kremo in do sedaj sem se z njo obril le enkrat, vendar je bila pena super. Mogoče si v prihodnosti kupim tudi Proraso milo. Na tujih forumih, predvsem ameriških, Proraso izdelke zelo hvalijo in tudi sam se nagibam k njim, predvsem zaradi odličnega vonja itd... Pri Celli mi vonj ni preveč všeč.

Bajkman

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 30 Nov 2013, 17:23

Milo ali krema, tukaj ne vem odgovora. :lol: Verjetno podobno kot gel za tuširati ali pa trdo milo. Imam pa občutek, da je ista količina mila (volumetrično) za dlje kot krema.

Vonj pa še ne pomeni kvalitete in meni je pena Celle precej nad peno Prorasa. S tem da kilska Cella tudi zelo prijetno diši.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a TMB » 30 Nov 2013, 21:53

Razlika krema v milo je predvsem v različnem načinu nalaganja kreme na čopič. Prav tako se mi zdi, da je z mili lažje peno ustvarjati direktno na obrazu. Je pa končni rezultat enak.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a TMB » 02 Dec 2013, 12:00

Danes sem objavil recenzijo Arka, ki si jo lahko preberete tukaj: http://wp.me/p32k8O-98
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Dec 2013, 21:12

Hvala za tole!

Že dolgo me je matral firbec. Sem zelo zelo pozorno prebral.

LP

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Primorec » 02 Dec 2013, 22:29

Ja, TMB je zadevo natančno opisal in se popolnoma strinjam z recenzijo. Meni včasih prow zapaše en tak 'levi' vonj zamešat, tako da arko kar lepo rotiram..Do MWF mu še manjka na kvaliteti ampak se z vonjem odkupi..Saj sem že enkrat napisal kako mi je s časom prismrdela krema palmolive sensitive z alojo, pa v tehničnem smislu ni bilo nič narobe z njo, sem se prav lepo obril..Zdej jo pa še povohat ne bi mogel..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a miha » 03 Dec 2013, 01:09

... jaz sem dobil danesi n sprobam verjetno jutri.. :)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a miha » 03 Dec 2013, 19:08

... sprobal,...
arko disi ok, ni pa neki presezek, pena rata hitro, ceprav je pri (mislim da) 3. pasu ze zginevala, je pa res d asem imel majhen koscek in se mi je mudilo tka oda po moje nisem zadosti nalozil,... koncal sem s Cello, ki mi je bila danes bolj vsec, pena je bila tudi za odtenek bolj gosta od Arka, tudi malo bolj mazava od Arka (oz Arko mi je deloval malo pusto/suho, mogoce prevec vode, za kaj vec bom moral se kdaj probati)
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a denis » 13 Jan 2014, 13:04

Meni je Cella veliko boljša kot Arko. Prav enostavno je narediti peno z njo, lepo maže, vonj po lepilu pa ni premočan da bi me motil.

Odgovori