Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a olly » 03 Sep 2015, 13:33

E, zdaj bom moral v jok in na drevo :?

Mimogrede, za tiste, ki še ne veste: Arko v sticku, stlačen v posodo, da ga lahko nabereš s čopičem, je brivsko milo za vikat. In to za takšno ceno, kot jo kaže Bajkman!

Če bo kdo kdaj hodil po tistih koncih, takoj pristavim piskrček, da še meni prinese.

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a vostok » 10 Mar 2016, 11:06

Pozdravljeni,

Prihodnji teden prihajam v domovino iz Turčije. Če si kdo močno želi karkoli iz kolekcije Arko (mila, kreme, balzame za po britju, kolonjske vodice, kreme za kožo/obraz...) naj prosim sporoči.
Sam redno uporabljam milo v stiku, o katerem ste že precej pisali in ga priporočam. Preizkusil sem tudi dve različni kremi za britje, extra sensitive in hydrate; slednja me spremlja na vseh potovanjih.
Imam še kolonjsko vodico z vsebnostjo alkohola gold power, pretežno za razkuževanje rok in balzam za po britju comfort, ki ga ne morem priporočiti.
Je pa njihova krema classic z glicerinom, predvsem v zimskem času, ena najboljših zadev, kar jih lahko privoščite svojemu obrazu. 300ml za ceno piva v trgovini. Poleti jo nadomesti nem z dodatkom olivnega olja, ki je manj mastna in v toplejšem vremenu ne pusti svetniškega sija na obrazu.

Kot rečeno, sporočite.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a miha » 10 Mar 2016, 20:57

... Turcija you say :)... glede n ato da si spraseval za opremo za britev...
po moje obvezno tam nabavi strop ker bo napol poceni, glede na to da je tam veliko brivcev predidevam da imajo tudi kaksne kulturne britve (zal ne poznam nic s tam, ampak ce kaksnega brivca zaslisis, ali pa malo naokrog povprasas ti bo kdo ze dal kaksno info).

ce je sansa se priporocam za 1 kremo classic z glicerinom in kaksen zanimiv alkoholni AS (ce se ti zdi kul)..
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a vostok » 10 Mar 2016, 23:05

Türkiye, I say.

Za kremo ni problema, bom prinesel za začetek 150ml, ker je izredno mastna in se je posledično malo porabi, zunanje temperature pa bodo tudi počasi začele narekovati kaj lažjega.
Kar zadeva AS... Tu moški del populacije "fura macho stil" in vonji so temu primerni. Bom poskusil najti kaj kulturnega, če ne bo šlo, pa tudi ne bo nikogar konec vzel, ker je vse relativno poceni in v skrajni sili uporabno kot razkužilo za roke.

Bil do sedaj pri treh brivcih na striženju in pri enem na britju. Očitno prišel vajencu pod roke, ker je bil rezultat podoben mojim prvim poskusom z DE. Nekaj urezninic in veliko iritacije.
Vsem je bilo skupno to, da uporabljajo ogromne sinjske (merjaščeve) čopiče, miniaturne posodice iz nerjaveče pločevine ali plastike ter shavette. Prave britve ali stropa nisem zasledil nikjer, kar pa ne pomeni, da ne bom, na novo opogumljen, jutri vprašal soseda.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a miha » 11 Mar 2016, 20:14

... hoces rec ida bi se naslednji teden lahko opisal nekako tako :)!

KLIK (Laibach - Turkiye)
britev.si ruleeees :)

vostok
Prispevkov:328
Pridružen:09 Mar 2016, 09:07

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a vostok » 11 Mar 2016, 20:36

Skoraj. Atatürk zadnje čase ni več tako politično korekten, ker so zdaj drugi časi in je drug brkonja na oblasti.
Politika se menja, Arko, k sreči, ostaja.

Lp, G
Shaven haven. Respect!!

didi993
Prispevkov:1
Pridružen:12 Mar 2016, 19:27

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a didi993 » 12 Mar 2016, 19:57

Zdravo fantje :)
Kupujem rojstnodnevno darilo za mojo moško polovico in sem se po dolgem dolgem premisleku in raziskovanju odločila za milo Cella, zdej pa imam težavo kjega kupit :P poskušala sm ga naročitina tvbshaving.com pa so mi javili da trenutno naročanje v SLO ni mogoče.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a miha » 12 Mar 2016, 20:51

Pozdravljena na forumu, Cello je imela ena trgovina v BTCju, ne vem pa ce se obstaja (o trgovini se je pisalo tudi na forumu).

TVB ne posilja v Slovenijo, je pa registriran v Sloveniji, upam da se kmalu premisli. Obstaja pa cel kup evropskih trgovin z brivskimi stvarmi, ki posiljajo seveda tudi k nam... Spisek nekaj preverjeno dobrih je v spodnji temi..

http://britev.si/viewtopic.php?f=8&t=87 ... vin#p15534

Cello seveda dobis tudi v Italiji, kjer je se najcenejsa (ce bos kaj tam okoli hodila).

Boljso polovico pa na nas forum poslji da bomo kaksno rekli :)...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
G_man
Prispevkov:1242
Pridružen:03 Maj 2015, 23:34

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a G_man » 12 Mar 2016, 23:32

Oj Didi,

ja, trgovina še vedno obstaja. Reče se ji Estela (http://www.estela.si).

Ravno včeraj sem šel mimo in sem rekel, da grem pogledat, ali še imajo Cello. :-) In jo imajo, za 6eur.

Lp, Gregor

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Puskin » 23 Maj 2016, 14:44

Odločil sem se da dokrajčim dve Proraso kremi (rdečo in zeleno). In...malo sem eksperimentiral, pa se je izkazalo za odlično. Rahlo sem pretiraval z vodo in dobil odlično peno. Še nikoli boljše iz njih!
Nothing less...than BBS

Odgovori