Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18
Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Timotej » 25 Jan 2015, 20:22

Kaj pa te moti pri Prorasu? Osebno nisem zaznal nobenih problemov.

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Omega » 25 Jan 2015, 20:24

Mogoče me sem se razvadil od (skoraj) vsakodnevne doze lanolina, ampak koža je po britju z prorasom rahlo iritirana in suha. To je za kremo, mila še nisem probal.
Up spirits!

Bajkman

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 25 Jan 2015, 20:37

Ni toliko spolzek, občutek po britju tudi ni vrhunski. Diši pa res posebno in lepo. Ampak za britje sta prva dva detajla pomembnejša.
Je pa res, da imajo nekateri tukaj drugačne izkušnje. Je tudi enostaven za narediti.
Čeprav imam raje mila, bi dodal še to, da mi je pri Prorasu bolj všeč krema.

Glede mojih trditev bi se morali ozreti tudi čez mejo v Italijo. Tam njihove lastne proizvode poznajo na podlagi dolgoletne uporabe.
In tam velja Proraso za cheap izdelek, nič posebnega, dobi se ga v vsaki štacuni s salamo ali vsakem supermarketu. Tudi v mesnici bo poleg olja in zobne kreme. Prep in Figaro je tudi masovna scena.
Vendar ko se pogovarjaš o Celli, Valobri, Vitosu, ljudje govorijo bolj spoštljivo. Verjemite mi, da sem za mnenje vprašal tudi italijanskega brivca, pri katerem sem bil.
Paolo prvotno Prorasa sploh ni želel prodajati. Ker se mu seveda ne zdi dovolj kvaliteten, on pa želi, da njegovo podjetje temelji na kvaliteti (tako mi je odgovoril na moje negodovanje).

A sem vztrajal, naj to za hudiča vseeno da v ponudbo, saj so ljudje izven Italije nori. Mnenje je upošteval, a pri italijanskih kupcih si verjetno s tem ni nsredil ugleda.

Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Timotej » 25 Jan 2015, 20:40

Po britju pa se meni to ne dogaja. Opažam, da nimam težav z mili/kremami edino, kaj mi je do zdaj, delalo probleme je brivnik in britvice. Če niso agresivni pride do iritacije.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Primorec » 25 Jan 2015, 23:29

meni je rdeče proraso milo boljše od vseh ameriških, ki se prodajajo za 10x toliko denarja...

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a olly » 26 Jan 2015, 06:27

Tudi meni bi bil rdeči Proraso tako zelo všeč, če ne bi deloval tako suho.

Čeprav se zlahka speni in da veliko lepe in kvalitetne pene, je ta na obrazu suha, nima lepih drsnih lastnosti.

Cella je v tem pogledu mnogo boljša, žal pa ji vonj ni v plus, Proraso tu res favorizira.

Toda to pomanjkljivost pri Celli jaz rešujem s kapljico dišečega olja, ki jo kanem na površino mila pred nabiranjem s čopičem. Neverjetno deluje ta droben dodatek, uporabljam pa sandalovino.

Bajkman

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 29 Maj 2015, 12:32

Takole mi je na email opisal vonj Arka človek iz Sarajeva:
Arko se meni licno ne svidja previse upravo zato sto isusuje,ali i miris nije previse dobar slican je mirisu koji mi u Bosni koristimo da peremo tepihe haha.
Da se ne bomo več spraševali kakšen vonj ima. :D

Bajkman

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 03 Sep 2015, 10:52

Cena Arko mila v Srbiji - trgovina Aksa:
Slika

42.00 RSD = 0.35 EUR

Aftershave pa 117.00 RSD = 0.97 EUR

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a olly » 03 Sep 2015, 13:11

In ti nisi prinesel polnega nahrbtnika teh dobrot s sabo, da bi jih razdelil med nas? :)

Bajkman

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 03 Sep 2015, 13:23

Seveda nisem bil tam, slika tudi ni moje avtorsko delo. Sunil sem jo s srbskega foruma. :D

Odgovori