Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Bajkman
Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Sep 2013, 16:10

Nekaj mojih ugotovitev milih, ter kje kupiti.
Skoraj v vsaki trgovini je možno kupiti brivsko kremo Palmolive. Pogosto se vidi tudi kreme Wilkinson in Brion (stara Jugo šola). Z njimi nimam izkušenj. Po dosedanjih ugotovitvah pa imam vsaj pri milih raje tista na osnovi loja, med katere spada tudi zelo priljubljena italijanska Cella - po mnenju mnogih najboljše italijansko milo. Na kateri osnovi so zgornje kreme, žal še nisem preverjal.
Imam pa kremo Proraso z vonjem mentola, ki je zelo popularna. Sam te popularnosti ne razumem, pri meni se ne obnese dobro, ima pa res zelo prijeten vonj. Podobno je tudi z milom Proraso. Iz mojih ugotovitev Proraso rešuje samo vonj.
Imam tudi milo (skoraj krema) Figaro, ki pa je nekoliko boljše, čeprav je spet na osnovi glicerina.
Sem pa tudi ponosen lastnik mil Cella in Arko, ki pa sta pravi mili na osnovi loja. Pri meni se obneseta odlično. Vsaj Američanom pri Arku ni všeč vonj, meni osebno pa kar ustreza. Opisal bi ga kot vonj starih marsejskih mil. Verjetno bi bil vonj znan vsakemu ki bi ga povohal.
Cella pa ima zelo lep vonj po mandlju. Mislim da je vsem všeč. Čeprav ko odprem majšo Cello (da, obstaja v manjši posodici v 150 g in v kilskem bloku v klartonski embalaži), ima vonj po lepilu iz osnovnih šol. :D Obe Celli, torej 150 gramska in kilska vsebujeta enake sestavine, vseeno imajo nekateri občutek, da je kilska kvalitetnejša. Res, da so sestavine enake, lahko pa bi bilo razmerje setavin pač drugačno. Terija o boljšem kilskem milu bi tako lahko "pila vodo".
Kje kupiti mila. Opazil sem, da so italijanska mila v Italiji bistveno cenejša od spletnih naročil tujih trgovin. Predvsem tistih dobro poznanih za mednarodne trge.Primer cen nekaterih mil in krem v Italiji:
Proraso milo 150 g: 1,90 EUR
Proraso krema 150 ml; 1,65 EUR
Figaro krema (milo) 150 g: 1,54 EUR
Cella 150 g: 2,5 do 4 EUR
Cella 1 kg: 13 EUR
Proraso je v Italiji dostopen res povsod. Videli ga boste v vsakem trgovskem centru. Figaro sem videl v italijanski Gorici v trgovini z čistili. Cello pa imajo v trgovini Lanza:
http://www.parrucchelanza.com/

Verjamem, da marsikoga zanima, kaj se da kupiti v Sloveniji. Žal je izbira bolj slaba oz. predvsem slabo dostopna. Vendar nekaj možnosti je. v Mlinotest trgovini v Ajdovščini imajo Figaro 150 g po ceni 2,09 EUR:
http://badgerandblade.com/vb/showthread.php/151754

In ne boste, verjeli, v frizerski trgovini:
http://www.estela.si/
v BTC Ljubljana imaj milo Cella 150 g za 4 EUR. Imajo tudi De Vergulde Hand za 3,5 EUR, katerega jaz ne poznam:
http://badgerandblade.com/reviews/showp ... duct=10722

Če pogledate na blog obrij se, boste izvedeli, da imajo nekatera dražja mila tudi v Maximarketu, Muellerju... In milo ima tudi trgovina Loccitane. Kolikor vem, ga je ustanovitelj foruma že nekje pohvalil. :D Vendar to milo je že kar nekaj dražje.
Res pa je, da je tudi čez mejo na Hrvaškem boljša izbira.
Kdor pa hodi kaj v Bosno ali Srbijo, ali ima znance, ki hodijo dol, se tam dobi milo Arko 75g za manj kot 0,5 EUR. Kot sem omenil, to milo je na osnovi Loja in se odlično obnese:
http://www.shm.dk/shave/cream_soap/soap/Arko.JPG

V obeh državah se dobi tudi milo Palmira 80g v kocki, katerega bi rad poskusil. Cena je tudi nekaj nad 0,5 EUR. To je pravo Jugo milo (jugo sapun :D ), diši podobno kot Cella in mislim da je tudi na osnovi loja:
http://static.kupindoslike.com/PALMIRA- ... 635300.jpg

Če ima kdo možnost to milo dobiti, mu bom zelo hvaležen. Rad bi poizkusil, mislim pa, da je dobro milo.
Zadnjič spremenil Bajkman, dne 21 Okt 2013, 09:51, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Sep 2013, 18:50

lepo opisana mila predvsem pa tudi informacije za ostale uporabnike, ki bi jih mogoce zeleli preizkusiti...

v Maksimarketu imajo dobro zalozeno Institut Karite, njihovega mila se nisem sprobal.... kot v drugem psotu ze receno, imaj v Muellerju trenutno verjetno ranvo novo posiljko ker imajo dobro zalozeno

Gled mil: Tabac sem sprobal samo meni (in sem bolj osamljen v tem mnenju) ni vsec ker pena ni obtojna oz z britvo niti 1 passa ne naredim tako da proti koncu passa pena precej zgine, ravno nasprotje je po mojih izkusnjah Loccitane milo (Cade), je vegansko milo ce se ne motim (bo Slice bolj povedal), meni lepo disi, ima konzistentno peno, dobro dela tudi ce pene ne razdelas do nevem kje,...

Cella, tocno tako kot je rekel Bajker je rekel moj kolega ko jo je povohal,.. da disi kot lepilo ki smo ga imeli v osnovni soli :D .. meni ne disi nic kaj posebnega, ocenil bi jo slabse kot Cade...
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso

Odgovor Napisal/-a Slice » 26 Sep 2013, 20:09

miha napisal/-a:Ravno nasprotje je po mojih izkusnjah Loccitane milo (Cade), je vegansko milo ce se ne motim (bo Slice bolj povedal), meni lepo disi, ima konzistentno peno, dobro dela tudi ce pene ne razdelas do nevem kje,...
Cade je vegansko milo! :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso

Odgovor Napisal/-a TMB » 26 Sep 2013, 21:23

Včeraj sem videl, da imajo v Müllerju Kranj in BTC zdaj na zalogi HJM (Mühle) milo v posodici z vonjem aloe vere. Vonj je pa zelo podoben kremi Palmolive Sensitive. :)
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso

Odgovor Napisal/-a Slice » 26 Sep 2013, 21:32

Očito misliš na ovaj veganski sapun od HJM-a: http://www.brijacnica.com/viewtopic.php?f=49&t=1468.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso

Odgovor Napisal/-a TMB » 26 Sep 2013, 21:35

Točno tega. ;)
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso

Odgovor Napisal/-a Slice » 26 Sep 2013, 21:38

Moj ti je savjet da radije kupiš neku kremu! Sapun je u redu, ali ima i mnogo boljih vegetarijanskih sapuna... Mene je nakon nekog vremena odbio miris!

Uporabniški avatar
Ancre
Prispevkov:92
Pridružen:26 Sep 2013, 19:18
Kraj:Hrvaška

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso

Odgovor Napisal/-a Ancre » 26 Sep 2013, 22:38

miha napisal/-a:
Gled mil: Tabac sem sprobal samo meni (in sem bolj osamljen v tem mnenju) ni vsec ker pena ni obtojna oz z britvo niti 1 passa ne naredim tako da proti koncu passa pena precej zgine..
Jače napuni četkicu. Kad misliš da si napunio previše, napuni još malo! Tabac je jedan od najboljih sapuna na tržištu (ako te ne smeta miris).

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Sep 2013, 22:54

ma vonj (miris) je meni super od tabaca,.. samo mogoce sem pa res premalo napolnil copic... ceprav sem probal tudi te variante dasem ga nafilal do (se mi je zdelo) konca
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso

Odgovor Napisal/-a Slice » 26 Sep 2013, 22:58

Ancre napisal/-a:Jače napuni četkicu. Kad misliš da si napunio previše, napuni još malo! Tabac je jedan od najboljih sapuna na tržištu (ako te ne smeta miris).
+1

Odgovori