Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Bajkman
Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Feb 2014, 14:30

@TMB, popravek, če želiš biti natančen, hehehe. Cena v Mlinotestu Ajdovščina je 2,09 EUR, v Italiji pa 1.49 EUR. :D

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Primorec » 06 Feb 2014, 14:38

Še moja recenzija figaro mila/kreme : zanič...v bistvu slabša od kakega gela iz pixne..Samo diši sprejemljivo in pena je lepa na oko, vse ostalo je čisti šrot. Po kakih 5 ih britjih gre ostanek za umivanje rok..
Podobno slabo izkušnjo imam z Mike-ovimi sampli (Mike's natural soaps)..Zadeva lepo diši, lepo zgleda, samo obriti se ne moreš z njo..

@simon: uporabljaj cel mesec figaro in potem poizkusi proraso red...kot da bi slepec spregledal, kilometrina gor ali dol..

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a TMB » 06 Feb 2014, 15:10

Primorec napisal/-a:Podobno slabo izkušnjo imam z Mike-ovimi sampli (Mike's natural soaps)..Zadeva lepo diši, lepo zgleda, samo obriti se ne moreš z njo..
V tem se s teboj močno ne strinjam. Njegova mila so fantastična in tudi s sampli se lepo obriješ, samo rahlo jih moraš pritisniti v kakšno posodo, da dobiš večjo površino mila.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Primorec » 06 Feb 2014, 18:37

Ja, sem sample lepo pritisnil po dnu posodice, v uporabi imam bay rum verzijo. Žal to milo ne ščiti kože pred britvico popolnoma nič. Dokler me sample št2 ne prepriča nasprotno je to milo zame no good. Bom napisal update ko ta sample porabim.. Zaenkrat so Mike's natural soaps zame razočaranje, ogallala bay rum diši 10x boljše, plus obrijem se normalno.. Se mu je pa vseskupaj mudilo pred novim letom, lahko da je umesil kako bližnjico..

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a chrom » 07 Feb 2014, 15:55

Figaro ne uporabljam. Mike pa sem preizkusil vzorce in so odlični. Vrhunski! Proraso red? Milo malo nad povprečjem, vsaj dve stopnji pod Mikeovimi mili. Proraso red je isti nivo kot proraso green, Cella, tabac, Arko. Solidno, celo dobro, nikakor pa ne vrhunsko. Mikes natural pa je že skoraj vrhunsko, isti nivo kot Mystic water recimo.

Ampak kot radi rečemo.. YMMV.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Primorec » 07 Feb 2014, 18:46

No kaj pa je vrhunsko zate? Kak htgam? stop shoppe, fitjar ali še kakšna dražja zadeva? Moraš zastopit, da imam jekleno brado in me vonj, izgled pene in pakunge ne briga prav nič. Zame je važno da se obrijem brez da bi 'plombe peštal v zobe'.. Probal sem zares dovolj mil, žiletk in brivnikov, preshave umotvorov, tehnik in vsega skupaj da bi me nek ameriški AMATER v izdelavi mil prepričal. Milo zna naredit vsak kekec, ker je enostaven postopek. Ampak dobro milo za britje, to je pa druga stvar. To da je Mike potalal ogromno mil zastonj, da so mu peli hvalnice po forumih, tega pa ne veš?
Jaz vem samo to da tisti 10 gr. košček ni vreden 1,25 USD + poštnine, ker za ta denar dobim 150gr mila, ki glej no glej deluje bolje..
I rest my case, YMMV..

P.S. :Že dostikrat sem se zeznil ko sem sledil forumskim mnenjem, z bolzankami, z VDH milom, ampak tale Mike, ta pa je care....not...

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a chrom » 07 Feb 2014, 21:08

Hja, kaj naj rečem?

Tudi jaz imam izjemno trdo brado in zraven še občutljivo kožo, poleg tega se brijem z DE kakih 17 ali 18 let in sem ogromno zadev sprobal.

In ja, se strinjam. Bolzano ziletke tudi meni ne odgovarjajo.

Mila?

No pa gremo:

1. Strop shoppe (Imam 8 različnih in double butter formula so fenomenalni)
2. HTGAM
3. Petal Pusher Fancies
4. Mystic water (Sensitive) tu je potrebno reči, da se MV mila nekoliko težje spenijo, pač je potrebno malo več truda, a ko rata, je to VRHUNSKA pena.
5. MWF
6. XXX (original)
7. Speick (Evo, poceni milo, ki deluje odlično)
8. TOBS Avocado
9. Barrister&Mann Sensitive
10. Institut Karite

Evo, 10 mil, ki se mi zdijo odlična! Zraven nisem dal Mikes mil, ker sem imel samo vzorce, ampak meni so delovala odlično.

Je pa to malo čuden seznam, ker bi verjetno moral iti po vonjih posameznega mila. In bi recimo med 10 bilo vsaj 5 mil Strop Shoppe, vsa Double butter mila in zagotovo še Bay rum vonj in Russian tea. Sicer pa ima Simon sedaj par mojih Strop Shoppe mil doma in jih testira. bo še on povedal, kakšna se mu zdijo, morda pa njemu ne bodo odgovarjala.

Dejansko je tu YMMV. Kar nekomu paše je drugemu navaden šrot. In to se bo vedno dogajalo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Feb 2014, 21:53

.. meni so tile spiski, od vas ki ste dali cez za 1 kamion mil kar zanimivi,.. me ima da bi kaj od tega narocil :) .. a je kdo mislil kaj narocati?
ima me da bi nabavil (lahko tudi kupim ce ima kdo viska, ali menjam), od teh ki jih Chrom omenja npr... Strop shoppe, MWF, HTGAM, oz verjetno se kaj :)
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Primorec » 07 Feb 2014, 22:11

Ja, res je, kar enemu paše, je drugemu lahko čisto off, tu se strinjam..Ampak začel sem mrzit ameriške forume, eden odpre temo, na veliko hvali in drugi mu vsi sledijo..Na momente ko njihove forume berem se mi zdijo take ovce da res ni..Oziroma kot da prodajalec odpre temo in se prijavi še z 20 uporabniškimi imeni in hvali svojo robo.. Ne vem no, v glavnem še ene teme nisem našel na njihovih forumih da bi šel eden kontra 10-im drugim..Že na temu forumu, pa nas je dosti dosti manj nekako lažje dobiš objektivna mnenja. Pa sem zanalašč šel gledat danes za Mike's mila, vsi na ameriških forumih doživljajo skoraj orgazme, glede te žajfe...Isto z VdH...Ko pa dobiš zadevo v roke, si pa misliš pa kaj sem zaen levak, ko je vsem to milo čista 10tka? Meni pa se to zdi zelo zelo povprečno milo, da ne rečem še kaj bolj slabšalnega..

Glede mojih top 10 pa sem na tem forumu že parkrat napisal.. Ker pa bi vseeno rad še kaj potestiral odslej kupujem samo še sample, imam mil dovolj za 10 let..

Bajkman

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Feb 2014, 23:56

Uuuuu, mal se "skregamo" in dobimo precej dobrih informacij... Le tako naprej. :lol:

Brez zamere, da sem se uštulil, ampak imam eno željo. Kaj ko bi tisti, ki imate izkušnje z večimi stvarmi, napisali, katera mila/kreme so najboljša izključno po brivskem učinku. Torej, če zanemarimo vonjave in negovanje kože po britju. Torej samo za "surovo" britje... ?

Odgovori