Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Sep 2013, 23:06

ok 1+1 = 2,.. torej drugic (=2.) bom bolj napolnil copic... (ga bom filal 5 minut :D )
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Ancre
Prispevkov:92
Pridružen:26 Sep 2013, 19:18
Kraj:Hrvaška

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso

Odgovor Napisal/-a Ancre » 26 Sep 2013, 23:09

:lol:
Dok namačeš copic stavi malo vode na milo da ga omekša.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Sep 2013, 23:20

mah to sem ze razmisljal, samo se mi nekako ne dopade,.. mogoce bom probal s tabacom, ki mi ga ni toliko skoda :D ...
britev.si ruleeees :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Primorec » 24 Okt 2013, 19:37

Jaz imam Arko, Tabac,MWF,TOBS (mr.taylors) in proraso zelen v redni rotaciji. No ja pozimi proraso zelen je riziko če se ti mudi v službo, tisti mentol te zmrazi da tudi res ni, ga imam rajši poleti. Tudi jaz sem se nekaj cajta igral z lončkom in mešal. Sedaj dam par kapljic tople vode na milo, medtem pripravim pribor in obraz, pogrejem tudi čopič (važno) nato pomešam z čopičem po milu in nato direkt na obraz. Tako prišparam kako minuto mešanja in pranja lončka.Vsa omenjena mila so easy za zmešat ko se enkrat navadiš.Jazbečev čopič je premehak za mila, tako da traja preden narediš kaj spodobnega, Jaz imam enega tršega.

En nasvet, ki sem ga prebral na enem forumu za tiste ki ima(jo)mo trde kocine: isto kot pri pranju las je treba eno rundo pred britjem kocine oprat z brivskim milom, da se kocine zmehčajo, šele nato se nanovo nanese milo in obrije. Pač analogija pri umivanju las, ko si jih pereš prvič se nič ne peni in lasje so trdi, ko naneseš šampon drugič pa je čisto druga pesem, več pene in mehkejši lasje..Potem se je debata razvila celo do te mere da so poizkušali celo z balzamom za lase pred britjem zmehčat kocine, enkrat sem to celo probal, je bilo res lažje obriti se, vendar ponavadi me cajt preveč priganja da bi to postalo rutina.Za tiste ki s(m)o škrtali z zobni pri britju z mach3 je to že nekaj...

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a TMB » 25 Okt 2013, 09:31

Jaz sem zadnje čase tudi prešel na ustvarjanje pene direktno na obrazu. Se pa ne strinjam s tem, da čopiči iz jazbeca niso primerni za mila. Jaz s svojimi nimam čisto nobenih težav pri ustvarjanju pene z mili. To da so trši čopiči bolj primerni za mila in mehkejši za kreme preprosto ne drži.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

andrej
Prispevkov:78
Pridružen:13 Okt 2013, 19:22
Kraj:Ljubljana

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a andrej » 28 Okt 2013, 09:22

Mogoče je odvisno tudi od proizvajalca do proizvajlca čopiča. Npr jaz imam jazbeca pa nisem najbolje zadovoljen z njim glede mil, pa vseeno uspem naredit bogato peno (kak je blo rečeno dosti da kravo obriješ :mrgreen: ), fotr ma pa staro ščetko iz prejšnega sistema mislim da je niveta firma in je zelo hitro naredil dobro peno, al so pa to pač izkušnje :P
- Gillette Super Adjustable Black Beauty 1974 U2
- Old Spice shaving mug
- Palmira sapun za brijanje
- Semogue SOC boar ash wood
- Old Spice original AS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Okt 2013, 19:32

FIGARO (del naslova) :D
vceraj mi je Bajkman dal 1 skatlo mila Figaro pa sem daens sprobal,.. pena super (in v trenutnku :D), vonj tudi,.. mazavot primerljiva s Cello, edino kar se mi zdi je da je malo pekoc, ne vem kako in mogoce se motim,.. skratka mi je vsec (razen tistega rahlo pekocega obcutka)... je pa res (ceprav to verjetno ni povezano z milom) da sem se veckrat urezal :D ..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Okt 2013, 19:45

Kaj pa obstojnost pene? Tudi Matjaž pravi, da je malo pekoče. Meni je pri prvem testu Figaro bil pekoč, v drugem ne, v tretjem spet. V tretjem celo tako, da sem po tem imel še en dan razpokane ustnice. Ker se figalo tretira kot KREMA, bi morda bilo potrebno tudi postopati kot s kremo. Torej dozirati toliko in na tak način.
Čeprav po moji filozofiji bi najmanj peklo, če se vzame najmanjšo dozo. :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Okt 2013, 19:58

pene ogromno, obstojna zelo,.. pekoc obcutek meni ni bil vsec,.. me spomnija na pekoc obcutek v pekocih cimet cigumih :D ...
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 26 Nov 2013, 10:24

Arko zame je že v Sloveniji, prispel iz Bosne. Ker ga v Bosni nima vsaka trgovina, bo morda koristen podatek o uvozniku:

ELESTRA d.o.o Gradačac
Kerep, Kerepski put bb
76250 Gradačac
telefon: +38735861460

Morda lahko njih kontaktiramo da izvemo kateremu bosanskemu prodajalcu izročijo največ robe. :D

LP

Odgovori