Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:
Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a TMB » 13 Jan 2014, 13:23

Jaz imam to srečo, da me Cella ne spominja na vonj lepila.

Figaro se pa počasi bliža bridkemu koncu. Bo potrebno spisati recenzijo.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
Andraz
Prispevkov:59
Pridružen:24 Nov 2013, 23:09

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Andraz » 13 Jan 2014, 13:47

Mene vonj celle spominja na hubba bubba čigume iz otroštva (tiste rdeče) :D
Lp

Bajkman

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Jan 2014, 14:07

Spet smo pri vonjavah - temi ki jo sovražim v temi o kvaliteti mil. :lol: Ampak bom zagrizel v jabolko. Izmed celotne kolekcije, ki jo imam in kar imam v spominu, mi ima Cella najprijetnejši vonj. Ko je v posodici, je res po tistem belem jugoslovanskem lepilu, ki je bil v lončkih in s katerim smo v nižjih razredih lepili papirnate zvezde na večji kos papirja :D Ampak ko se naredi pena na koži, pa priznam da celo mene prevzame.
Po prijetnosti vonja ji konkurira samo še Speick krema.

MWF ima po drugi strani "nežen" tip vonja, toliko nežen, da se strinjam s @simonom: MWF bi lahko celo pojedel. Torej je dober na koži.

Imam pa doma večje vzorce mil in krem, katere bom kmalu uporabil in dopuščam možnost, da se najde kak še prijetnejši, lepši vonj od Celle.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a miha » 13 Jan 2014, 14:49

:D ... ampak da Cella po Hubba Bubb adisi pa se ne morem strinjati, tam so bili razno razni sladki sadni vonji :D .. jaz sem tukaj na strani vopnja po lepilu ..
britev.si ruleeees :)

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 13 Jan 2014, 16:11

Cella ima vonj po lepilu Karbofix ( bel lonček z majhno platično kao lopatico za mazanje). Lepilo smo uporabljali še v osnovni šoli za lepljenje izdelkov iz papirja. Pa še papir je lepil za en k.... Predvidevam da je bilo to kakšno jugoslovansko sranje. :)

Bajkman

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Jan 2014, 16:15

:D
Slika

Edmond Dantes
Prispevkov:173
Pridružen:02 Nov 2013, 13:20
Kraj:Château d'If

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Edmond Dantes » 13 Jan 2014, 16:22

Včasih se je imenoval Karbofix in posodica je bila podobna. Napis pa je bil modre barve. Skratka, lepilo nikakve kvalitete. Če se spomnim nanj, sem slabe volje. :) Ravno zaradi tega vonja, mi gre tudi Cella malce na banano. Osebno sem s Prorasom izredno zadovoljen in bom verjetno ostal kar pri njem. Rdeč je na sploh super. V prihodnosti, ko malo porabim to kar imam, si bom kupil še modri Proraso.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a simon » 13 Jan 2014, 16:40

Mislim da večina napačno razume kaj je kvalitetno milo.Glede na kilometrino in izkušnje dosegam odlične rezultate praktično v vseh kombinacijah.Priznam, včasih preizkušam samega sebe in takrat pač čutim posledice svoje odločitve.Je pa ena zadeva, ki ni poudarjena niti na tujih forumih.Recimo, da med enim in drugim britjem mine minimalno 24 ur, med tem časom pa točno veš kaj si nazadnje uporabil.Včeraj je bil The Strop Shoppe od Chroma in danes opazim to razliko med povprečjem ter nekaj več.Tu govorim predvsem o tem kako hitro se poškodovana koža obnovi in v kakšni meri smo jo poškodovali, ne pa o urezninah vidnim z prostim očesom!

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a Primorec » 13 Jan 2014, 17:13

Ja tudi jaz ne morem ene in iste reči uporabljat v nedogled, tako imam v rotaciji tudi kako milo ki tam ne bi smelo bit glede na kakovost. Recimo proraso zelena je edina mentolova, ki jo imam, čeprav je britje zelo povprečno bo ostalo v rotaciji. Enako Arko, citrus smell, s tem da je za dlako boljša od prorasa..Ampak the winnerja po vonju pa sta ogallala in proraso red.. Pa speick je isto poseben zeliščni.. Skratka imam kar veliko izbire in to mi kar ustreza..

Če pomislim še na izbiro 4 različnih de brivnikov in kakih 10 vrst žiletk je možnih kombinacij uporabe en miljavžent..Never get's boring..Kar je tudi prav..

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Milo Cella, Arko, Palmira, Proraso, Figaro

Odgovor Napisal/-a TMB » 06 Feb 2014, 14:14

Moja recenzija Figara: http://wp.me/p32k8O-a9
Zadnjič spremenil TMB, dne 06 Feb 2014, 15:12, skupaj popravljeno 1 krat.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Odgovori