Lanolin

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
denis
Prispevkov:265
Pridružen:08 Okt 2013, 16:07
Re: Lanolin

Odgovor Napisal/-a denis » 31 Jan 2015, 18:56

Ti še jaz prinesem od naših dlako, če jo boš začel stiskat :P

mango
Prispevkov:139
Pridružen:02 Sep 2014, 01:01

Re: Lanolin

Odgovor Napisal/-a mango » 31 Jan 2015, 20:01

Že stiskam :D

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Lanolin

Odgovor Napisal/-a olly » 01 Feb 2015, 00:12

miha napisal/-a:Ja gnojenje prinese nitrate, Olly govori o herbicidih in podobnih strupenih stvareh ce sem prav razumel.
Jaz sem pisal o FFS (fitosanitarna sredstva). DDT, ki je v lanolinu najbolj sporen, je insekticid.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Lanolin

Odgovor Napisal/-a olly » 01 Feb 2015, 01:04

miha napisal/-a:Jaz mislim (upam) da lekarne spostujejo pravila, le-ta so postavljali strokovnjaki ki so strokovno dobro podkovani, so se v zadevo poglobili, navadno mora biti narejenih kar nekaj studij glede toksikologije, sestave itd itd zraven, te strokovnjake potem preveri drugi neodvisni organ, na koncu naj bi to storili tudi npr inspektorji drzave itd. Stvar mora imeti dokumentacijo ki kaze kaj to je in kaksno je in kaj se se zraven pojavlja. Ce to kdaj ni mogoce morajo drugace pokazati da je ok (npr posredno). Aplikacija na kozo je zelo dalec od npr tega da pojes, ni cisto res da je koza prakticno isto. Napol v sali... probaj si enkrat ko bos doma z angino, stri antibiotike pa si jih namazi na kozo...

Dostikrat tudi folk dobesedno na suho naklada ksploh v dobi razsirjenega interneta in ptisotnostjo celega kupa (velikokrat nepreverjenih in napacnih) informacij.. na koncu se ta info ko prehaja od ust do ust sprejme kot resnico.. Npr da bi pašo kjer se ovce pasejo spricali je malo cudno ker potem tudi mleka in mesa itd nebi mogli prodajati, torej bi jih gojili bolj kot ne samo zase... Predvidevam da jih tudi oni nebi jedli.

To je seveda razmisljanje na splosno. Na koncu se da seveda pravila vedno in povsod zaobiti, kar se pa prej ali slej vrne kot bumerang po moje.
V lekarni so nama sicer pokazali certifikat, vendar ta ni vseboval niti črke o neoporečnosti v smislu pesticidov. Če certifikat takšnega podatka ne vsebuje, je snov oporečna.

Analogija z angino in antibiotiki ni preveč posrečena. Predstavljaj si obliže - protibolečinske, kontracepcijske, za odvajanje od kajenja in podobno. Ti ne služijo temu, da bi z njimi spreminjal ten.

Romantičnih časov, kjer so se ovce pasle na travnikih, je že zdavnaj konec, danes se drobnica prehranjuje večinoma s silažo, ta pa je polna herbicidov in pesticidov. Govorim o drobnici v industrijskem smislu, tista ovčka, ali dve, morda celo kakšna manjša čredica, ki si jo lasti kakšen kmet, je daleč premalo, da bi se iz tega pridobivalo lanolin v omembe vrednih količinah, da bi bilo tržno zanimivo.

Tisto o suhem nakladanju v dobi interneta bom spregledal, kajti jaz se z govoricami ne ubadam in stvari sam preverjam, ker me to zanima.

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Lanolin

Odgovor Napisal/-a Puskin » 01 Feb 2015, 06:20

Definitivno preko kože v organizem prehajajo substance...pri britju pa je koža še bolj prepustna, saj jo vedno malo predrsamo s klingo.
Sicer... kot že napisano, ni treba zdaj paničarit, a imet to v mislih ni napačno.
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Lanolin

Odgovor Napisal/-a olly » 01 Feb 2015, 11:02

miha napisal/-a:Preevidevam da tudi EU zakonodaja doloca tolerancne meje za vsebnost teh stvari?
Še na tole sem ti pozabil odgovoriti, Miha.

Tolerančne meje so nastavljene tako, da gredo na roke industriji in kapitalu, ne nam. Meje se vsake toliko zviša, vrednosti so vedno nekje blizu roba. Toda kje je ta rob? Nekje sem bral, ne spomnim se več, kje - pisec je pojasnjeval na primeru sadja, vzemimo v primer jabolka. Vsa jabolka, ki jih kupimo, so škropljena. Škropljena so do 25-krat, ali več, ekološko pridelana nekje do 7-8x. Ja, tudi ekološko pridelana so škropljena, marsikdo misli, da niso. No, jabolka vsebujejo neko količino škropiv in zaradi tega se smatra, da je dnevno varno pojesti toliko in toliko jabolk in nič več. Če bi dnevno pojedel več jabolk, kot se smatra za varno mejo, bi presegel dovoljene vrednosti FFS sredstev, ki jih jabolka vsebujejo in svoje zdravje bi postavil pod vprašaj.

Evo, po tem kopitu deluje industrija in njene tolerančne meje - prefinjeno nas zalagajo s FFS-ji, marsikaj nam zamolčijo, hkrati pa tolažijo, da hrana vsebuje le in zgolj takšno količino strupov, kolikor jih dovoljuje zakonodaja.

Hvala lepa, jaz si želim v telo vnašati tisto, kar ne vsebuje ničesar, ne pa ravno toliko, kot to dovoli EU, ali katerakoli druga zakonodaja!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Lanolin

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Feb 2015, 18:55

Tisto o suhem nakladanju v dobi interneta bom spregledal, kajti jaz se z govoricami ne ubadam in stvari sam preverjam, ker me to zanima.
olly to zgoraj ni letelo nate ampak na splosno o trditvah, sori ce je tako izpadlo..


Tisti oblizi ki jih imas gor so v eketremno viwokih koncentracijah (tu bi ti imel sledove), pa verjetno imajo dodano kaksno sredstvo za permeabilizacijo koze... Skratka, strinjam se da ni fajn, po drugi strani glede na koncentracije in nacin uporabe verjetno ni treba skrbeti. Na splosno se meni zdi da za najbolj skodljive vplive niti ne vemo...
britev.si ruleeees :)

Odgovori