Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Nov 2013, 20:50

no superca da ti je vsec :D ... kot receno zgoraj ocitno je treba met snorkl zraven :D ...

:)
britev.si ruleeees :)

andrej
Prispevkov:78
Pridružen:13 Okt 2013, 19:22
Kraj:Ljubljana

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a andrej » 02 Nov 2013, 08:51

Ti mater se vec pene kot pri meni. Drugace ti je milo dobro? spolzkost je vredu?
- Gillette Super Adjustable Black Beauty 1974 U2
- Old Spice shaving mug
- Palmira sapun za brijanje
- Semogue SOC boar ash wood
- Old Spice original AS

Bajkman

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Nov 2013, 10:44

Včeraj sem samo naredil peno, bril sem nisem, priznam... :oops:

Kot rečeno, pena se mi vseeno zdi manj obstojna, ampk če jo več doziraš, je OK. In spolzkost mi deluje kot pri Arku, treba pa bo poskusiti še v praksi. :D Ampak včeraj me je prepričalo

Bajkman

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 03 Nov 2013, 19:46

Včerajšnje britje s palmiro me je pa zelo razočaralo. Želel sem narediti peno direktno na obrazu, zelo dolgo sem vstrajal, se mučil, ampak brez uspeha. Kocko sem uporabil kot stik kar direkt na obrazu.
Pena je sicer bila, ampak niti približno kremna, bolj kot kak avtošampon.

Mislim še eksperimentirat, upam da mi uspe. Andrej, je mogoče potrebno pri Palmiri delati bolj suho peno?

Ker ni bilo uspeha, sem oplahnil obraz in uporabil Proraso kremo, in je šlo brez problema.

LP

andrej
Prispevkov:78
Pridružen:13 Okt 2013, 19:22
Kraj:Ljubljana

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a andrej » 03 Nov 2013, 22:03

palmira ne potrebuje veliko vode kakor sem jaz opazil, moraš pa "naloadat čopič". Ne je šparat ker ni draga :P
- Gillette Super Adjustable Black Beauty 1974 U2
- Old Spice shaving mug
- Palmira sapun za brijanje
- Semogue SOC boar ash wood
- Old Spice original AS

Bajkman

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Nov 2013, 11:43

Ne gre se za šparanje, pač pa verjetno za navado. Največ izkušenj imam z Prorasim, kjer je voda se mi zdi da kar zaželjena. Isto pri Celli, Figaru, Arku, DVH...

Kmalu pride dodaten test. Resnično, zadnjič ko sem delal v posodi, sem dal zelo malo vode. Morda je to to.

andrej
Prispevkov:78
Pridružen:13 Okt 2013, 19:22
Kraj:Ljubljana

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a andrej » 04 Nov 2013, 11:48

možno jaz dam notri v oldspice mug toplo vodo in potem odlijem stran toliko da je samo cca 1-2mm vode na milu, čopič namakam v topli vodi in se z mokrim nato namažem po obrazu nato ga dobro otresem (skoraj suh).

Prebral sem nekje mogoče celo tu, da naj bi boljši učinek pri britju bil sledeč, narediš peno, dobro namažeš obraz, pustiš malo delovat, splakneš z toplo vodo in ponovno daš peno ter začneš z britjem. :? bom moral probat danes če bo cajt :mrgreen:
- Gillette Super Adjustable Black Beauty 1974 U2
- Old Spice shaving mug
- Palmira sapun za brijanje
- Semogue SOC boar ash wood
- Old Spice original AS

Bajkman

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Nov 2013, 19:09

Palmira + Pro49

Slika

Res je potrebno fejst fejst naložit na čopič in potem eksplodira

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Primorec » 08 Nov 2013, 13:27

A je kdo probal t.i. 'superlather', se pravi, da milu pri izdelavi pene dodaš še neko drugo brivsko kremo. Na tujih forumih so take kombinacije na full sprobavali..Jaz sicer še ne, ampak glede na to da je palmira 'tallow' based, bi to morala kaka kombinacija z dobro kremo delat čudeže..Pa naj kak proba in poroča..

Bajkman

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jan 2014, 02:37

V sosednji temi sem se glede Palmire šel OFFTOPIC, zato še tukaj napišem razširjeno:

torej, Palmira je res nekoliko mehurčkasta, ampak je dobra lastnost, da se je ne da "očistiti" s kože s potegom brivnika.

Slika

Slika

Slika

Slika

Opazil sem zanimivost: Ko sem v posodo vlil toplo odo, da se je pena nekoliko segrela, pa se je takoj namehurila - avtošampon. A ta fenomen, da se pri toplejši (vroči) vodi milo slabše peni, opažam tudi pri drugih kremah in milih. Konkretno sem to opazil pri Prorasu ter alfa in omega milu Mitchell's Wool Fat.

Odgovori