Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Jan 2014, 22:22

a ves da sem tudi jaz tuhtal ce so to tallow in da ce je to krivo? ceprav ce je simonu ratalo pol pa je nekje drugje kec,.. a jo mozno da je samo tip vode tako odlocilnega pomena da pena je ali ni pri visjih temperaturah?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jan 2014, 22:31

Nimam pojma. Lahko samo potrdim, da je tukaj resnično trda voda. Ampak na vašem koncu je tudi, samo cifre niso znane za primerjavo. Ampak verjetno je tudi pri @Andrazu dokaj trda. Torej, njemu gre.
Ti praviš, da tudi do neke stopnje ni problem v posodi. Ampak ti več ali manj šopaš samo glicerinske stvari, razen Celle. Ampak praviš da tudi s Cello vse OK. Ampak sprašujem se, zakaj ti nista všeč niti Cella niti Arko. Vsaj Arko je tehnično odličen. Morda zato, ker ti ne uspe prava pena?? :?: :?:

Naprimer Palmira ti tudi ni bila všeč, a si jo delal v razgreti posodi? Ker pena v mlačni posodi in z dovolj naloženim čopičem je res kompaktna, gosta, polzeča..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Jan 2014, 22:44

uf to se pa ne spomnem v kaksni posodi je bila takrat palmira delana :D ... lah oenrkat v mrzli posodi cello probam :)
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jan 2014, 22:45

Nisem edini, ki je opazil boljšo peno pri nižji temperaturi:
http://badgerandblade.com/vb/showthread ... ering-Help

In to pri glicerinski zeleni Proraso kremi. Čisto nasprotje od Palmire in od @Andrazevega poizkusa z zelenim Proraso milom.

@Andraž, je bila tista "stvar" iz kropa lepo kremna, gosta in obstojna pena ali mehurčkasta in hitro sušeča? Pa prosim ne zameri, če te sprašujem stvari, ki so ti morda jasne. Vseeno ne vem, koliko "obvladaš". Priznam da sem malce podvomil vate. :D

LP

Bajkman

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jan 2014, 22:46

tudi jaz mislim testirati Cello po vročem in hladnem postopku.

Testiral bom tudi Proraso kremo.

Uporabniški avatar
Andraz
Prispevkov:59
Pridružen:24 Nov 2013, 23:09

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Andraz » 06 Jan 2014, 22:46

Ja, res je. V naših koncih je voda kar precej trda, sicer je merjeno 2011 ampak številke se verjetno nisto toliko spremenile v teh letih, torej je še vedno 10-12 ali še več ( http://www.prodnik.si/trdota-vode-na-vo ... temov.html ).
Lp
A

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a simon » 06 Jan 2014, 22:47

Ko boš imel možnost bi te prosil za mnenje Lavanda,Speick ter O melhor.Za začetek si izbral nekoliko problematična mila ki itak marsikomu delajo sive lase.Recimo pri MWF sem prvič dosegel odlično kvaliteto šele z uporabo M&F čopiča.Skoraj vedno v kombinaciji z vročo posodo kljub mnenjem na forumih da ne mara toplote.Proraso mi žal sameva na polici, ga bom pa občasno uporabil v različnih kombinacijah ter poskusil ugotoviti kaj mu najbolj leži.Glede Palmire je bilo ogromno govora na tujih forumih in mnenja so bila precej negativna.Tukaj pa se postavi vprašanje ali se splača vlagati toliko truda glede na ponudbo kvalitetnih mil ki so na trgu.
Lavanda,Speick ter O melhor -če boš imel voljo Tubby 2 namoči v destilirano vodo v posodo pa nalij zelo vročo vodo ter dodaj milo.Predvsem Lavando razmaži po dnu posode ter čopič pusti v posodi , po tuširanju pa ustvarjaj peno z dodajanjem destilirane vode. ;)

Uporabniški avatar
Andraz
Prispevkov:59
Pridružen:24 Nov 2013, 23:09

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Andraz » 06 Jan 2014, 22:52

Ti kar vprašaj :D Težko bi dobro ocenil kakšna pena je bila, ker se danes nisem bril, na oko pa je dobro izgledala (zelo majhni mehurčki) in zelo hitro se je naredila. Aja pod krop sem mislil pač najbolj vročo vodo kar jo umivalnik premore.

Bajkman

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jan 2014, 23:18

Huh, to bo nujno potrebna nova tema odvisnosti mil od trdote vode ter temperature pene. @Andraž, torej Proraso pena je bila vroča, ko je bila narejena? Dve ugotovitvi imamo: Proraso + trdota cca 12 + vroča pena = OK
Palmira + Trdota cca 14 + vroča voda = katastrofa
Palmira + Trdota cca 14 + mlačna do hladna voda = OK

@simon, seveda se v Palmiro ne splača vlagati, ker je res nenavadna, muhasta, nič posebnega, težko jo je dobiti... A pri njej sem opazil ta fenomen in ko si nekaj zabijem v glavo, ne morem kar popustiti. :lol:
Tvoje nasvete bom upošteval, a rezultatov ne bo kar takoj, povrhu vsega je ogromno kombinacij, in tistih vzorcev ne smem "metati vstran" samo za test.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a simon » 06 Jan 2014, 23:53

Saj to sem imel v mislih.Da opraviš britje z vsemi prehodi, ker si edino na ta način ustvariš pravo sliko.Ti vzorci se med seboj zelo razlikujejo in bo zanimivo slišati tvoje mnenje.Se pa sploh ne mudi, ker itak vem da je za to potrebno ogromno časa.
Če ti bo kakšno od teh zanimivo in ga bom imel na zalogi ti pač naknadno pošljem dodatno količino.Osebno zelo sovražim vzorce zaradi majhne količine! :(

Odgovori