Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Jan 2014, 08:46

a to se je tako spenila ko si jo ze imel narejeno in si dolil toplo vodo, ec je tako je to zato ker si zrak v mehurckih segrel in se je volumen mehurckov povecal..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jan 2014, 08:54

To na sliki je pred ogrevanjem, če to sprašuješ.

Ko je pa segreto, je čisto druga situacija.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Jan 2014, 09:28

ne, hotel sem reci da ko naredis peno imas v mehurcku dolocen volumen zraka, ce to NAKNADNO segrejes se ta zrak segreje, volumen poveca in so vecji mehurcki, torej pena postane avtomobilski sampon... ce hoces toplo peno je po moje vazno da prej segrejes posodo ne naknadno
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jan 2014, 13:37

PV=nRT? :o


Razumem, da se mehurčki povečajo, a v primeru segrevanja za 10 do 20 stopinj ne bi mini ali skoraj mikromehurčki postali mehurji. :lol: Lahko pa se res združijo in potem je tak rezultat. V sosednji temi sem nalimal povezavo, kjer mantic trdi za MWF, da ni dobro delati z vročo vodo. Točno te probleme sem imel na začetku s Prorasom, ko sem se trudil, da sta bila skodelica in čopič čimbolj vroča. Prave pene pa nikakor ni in ni bilo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Jan 2014, 14:19

Alo

ja plinska enacba ja,.. zdaj kaksno je povecanje ne vem, je pa res da potem lahko povrsinska napetost ne drzi vec toliko (da ne govorim o tem d ase tudi ta in se kaj drugega zaradi temp spreminja) in posledicno nastajajo vecji mehurcki,... predlagam da pre jsegrejes in naredis peno in bos videl ce bo ok,.. po moej teh tezav nebi smelo biti.. lahko pa da se motim
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jan 2014, 14:23

Ja, popoldan poizkusim še v vroči, razgreti posodi in z vročo Omego..

Bajkman

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jan 2014, 21:23

Test narejen. Če sta posoda in čopič razgreta, iz palmire ne nastane nič za britje, torej avtošampon. Samega mila sem zajel res ogromno, da se je kar vleklo. Mešal kot nor, ampak rezultata ni bilo.
Odnehal, izlil iz posode vročo vodo in nalil hladno, ko se je začela kazati krema. Samo še dodal nekaj vode in evo, gosta, kompaktna, kremna pena. :D

Torej, Palmira in toplota ali vročina ne gresta skupaj. za MWF že vemo, da je podobno. Zeleni Proraso tudi. Če koga zanima še kakšna krema ali milo, lahko naredim test (od teh ki jih imam).

LP

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Jan 2014, 21:32

ja pol pa ne vem kaj jih toliko moti,... jaz ponavadi z vroco vodo segrejem posodo (torej manj ucinkovito kot ti s svojo dvostensko) ampak se mi zdi da mi pena rata ... kaj je pa res da navadno zacnem malo v posodi cisto na hitro pol pa koncam s face leather
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Jan 2014, 21:37

Morda pa je ta problem s Tallow mili. Ampak jaz imam samo take. Glicerinske so samo kreme in DVH, katerega pa nimam doma, da bi takoj sedaj poizkusil.

Uporabniški avatar
Andraz
Prispevkov:59
Pridružen:24 Nov 2013, 23:09

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Andraz » 06 Jan 2014, 22:10

Jaz sem pa za hec probal zelen prpraso v kropu zmešat, pa je lepo ratal :?:

Odgovori