Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
andrej
Prispevkov:78
Pridružen:13 Okt 2013, 19:22
Kraj:Ljubljana
Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a andrej » 13 Okt 2013, 21:17

Sem se odločil da opišem malo to milo katerega tudi sam uporabljam.

Proizvajalec: Albus a.d., Novi Sad, Srbija.

Slika

Milo za britje Palmira je osnovano na bazi lojev. V proizvodnji je že preko 125 let in spada v vrste mehkih mil. Ima vonj po mandljih oziroma če kdo pozna lepilo karbofix, ki je bilo pakirano v plastičnih lončkih z žličko je to ta vonj :mrgreen:. Uporablja se lahko za izdelovanje pene v posodah (bowl lathering), v dlani (hand lathering), ali na licu (face lathering). Jaz jo imam vtisnjeno v Old Spice shaving mug z pokrovčkom, zaradi lažjega nanašanja mila na čopič ter tako tudi preprečujemo, da se milo izsuši.

Slika

Milo ob pravem postopku priprave da izredno bogato peno, sam uporabljam postopek, ki ga bom spodaj opisal ampak je vse odvisno od ščetke, brade itd... potrebno je malo probavat da odkriješ pravo stvar.

- natočimo toplo vodo v mug, da se milo malo "napije"
- z toplo vodo operemo čopič s katero nato naredimo nekaj potegov po licu, da ga zmočimo,
- otresemo ščetko, odlijemo vodo,
- začnemo vrtet ščetko v mugu, da naložimo milo na njo ter, da se začne delat pena,
- ko pena v posodi postane gosta začnem z krožnimi gibi rasporejat peno po licu,
- po občutku dodajamo vodo če je pena presuha, oziroma če je vodenasta še nekajkrat zavrtimo čopič po milu.

Sam sem tudi prišel do spoznanja, da jazbec ni glih najbolj primerne za to milo tako da bom v kratkem naročil Semogue 2000 oziroma Semogue SOC čopič. Ta dva čopiča veljata za boljša če ne celo najboljša čopiča iz svinjske dlake.

Upam da vam je opis všeč, bi pa prosil da še drugi napišite svoje izkušnje z tem milom ter kake namige za izdelavo pene.

L.P., Andrej
- Gillette Super Adjustable Black Beauty 1974 U2
- Old Spice shaving mug
- Palmira sapun za brijanje
- Semogue SOC boar ash wood
- Old Spice original AS

Bajkman

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 13 Okt 2013, 21:34

Pozdravljen na forumu in hvala za opis, za katerega je treba potrditi, da je odličen!

Tudi sam sem slišal za to milo, katerega želim poizkusiti. Praviš, da ima vonj po mandljih oz. bolje rečeno po lepilu. Tudi Cella me spomni na lepilo, očitno je vonj zelo podoben. :D
To milo v Bosni stane od 50 centov dalje. Imam naročenega pri kolegu "bosancu" (ne jemljite izraza kot slabšalno). To milo naj bi mi prinesel že nekaj tednov nazaj, ko je bil v Bosni, ampak je pozabil. Upam, da bom res dočakal svoj trenutek. :D
Meni je ravno to, da je na bazi loja, tisto kar me pritegne.

LP

andrej
Prispevkov:78
Pridružen:13 Okt 2013, 19:22
Kraj:Ljubljana

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a andrej » 13 Okt 2013, 21:59

V Srbiji se jo da dobit baje za cca 0.50€ v BIH jo pa ceneje od 0.80€ nisem našel. Men je to milo prva liga, kakor tudi glicerinsko milo istega proizvajalca.
- Gillette Super Adjustable Black Beauty 1974 U2
- Old Spice shaving mug
- Palmira sapun za brijanje
- Semogue SOC boar ash wood
- Old Spice original AS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Okt 2013, 00:19

za eno palmiro bi se tudi jaz priporocil, ce drugega ne pa lahko jaz eno vprasam ki zna iti dol ce bi prinesla

glede semogue,... tudi sam tuhtam da bi enega nabavil,... mogoce laho pri kaksnem shaveing ie ali kaj podobnega kaksnega skupinca udarimo, je kdo gledal kje se najbolj splaca? Seveda lahko se kaj drugega zdruzimo ne samo semogue ... Jaz bi za zacetek probal 2000, SOC2 je 65E, malo dosti za prvi poskus :).. ce ste za povejte da se bomo organizirano lotili zadeve ;)
britev.si ruleeees :)

andrej
Prispevkov:78
Pridružen:13 Okt 2013, 19:22
Kraj:Ljubljana

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a andrej » 14 Okt 2013, 07:27

svinjska soc je 25€ pa pravijo da je prva liga, baje gostejša od semogue 2000 ki je odlična za uporabo z mili. Bomo morali en group buy usekat :mrgreen:, glede kockic mam jaz nekaj viška jih.
- Gillette Super Adjustable Black Beauty 1974 U2
- Old Spice shaving mug
- Palmira sapun za brijanje
- Semogue SOC boar ash wood
- Old Spice original AS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a miha » 14 Okt 2013, 10:00

zmenjeno,.. udarimo skupinca, pa tudi 1 palmiro vzamem... (cena?)

lp
m
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Okt 2013, 19:18

evo vzel 2 palmiri,.. samo se v posodico jo spravim,..

@andrej: kako jo spravis v salico od Old Spice-a,. jo samo vrisnes, ka jgrejes, ali jo zrezes,... sem mislil se kaksno etericno olje dodat...
lp
m
britev.si ruleeees :)

andrej
Prispevkov:78
Pridružen:13 Okt 2013, 19:22
Kraj:Ljubljana

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a andrej » 15 Okt 2013, 19:28

jaz sem jo na kocke zrezal, dal dohtarske latex rokavice gor in pocasi notri gnetil jo. Ko jo fajn gneteš začne tak lepi vonj spuščat, da komaj čakam da porabim in ponovim vajo :mrgreen: . Mila na osnovi loja pa kolikor sem slišal raje ne segrevat pa vlivat ker se jim kemična struktura spremeni.
- Gillette Super Adjustable Black Beauty 1974 U2
- Old Spice shaving mug
- Palmira sapun za brijanje
- Semogue SOC boar ash wood
- Old Spice original AS

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Okt 2013, 19:48

hvala... ma ja grejejo glicerinska,.. ta je kot ste pisali na bazi loja,.. .. primesati sem hotel malo etericnega olja,.. bom videl kako mi bo slo
hvala za nasvete :)
britev.si ruleeees :)

andrej
Prispevkov:78
Pridružen:13 Okt 2013, 19:22
Kraj:Ljubljana

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a andrej » 15 Okt 2013, 19:50

miha napisal/-a:.. ta je kot ste pisali na bazi loja ..
Joj joj sam vikat me ne :? :mrgreen: zmenjeno?
- Gillette Super Adjustable Black Beauty 1974 U2
- Old Spice shaving mug
- Palmira sapun za brijanje
- Semogue SOC boar ash wood
- Old Spice original AS

Odgovori