Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
duki92
Prispevkov:4
Pridružen:05 Jan 2014, 03:16
Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a duki92 » 09 Feb 2014, 12:18

Bajkman napisal/-a:Dobro nam došao! :D

Hvala na savetu. Sasvim sam te razumeo, tako da slobodno piši srpski. Molim te, pokušaj napraviti vruću penu samo sa Palmira sapunom. Još jedno pitanje: Kad prićaš o Palmira sapunu i Viking kremi... Imaš u mislima da uzmeš jedno i drugo i upotrebljavaš ukupno odjednom?

Hvala

Bolje vas našao!

Probao sam da pravim sa vrućom vodom, ali mi se tada više raspadala pena, nego li sa hladnijom.
Ako misliš na "superlather" nisam probao sa Palmira sapunom i Viking kremom, ali probaću jednog dana, sad trenutno nemam Palmira sapun, potrošio sam ga.

miha napisal/-a:Pozdrav duki92 i od mene :)!

Ako se ne varam je Vikinga upotrebljavao Fasan. Sto se tice glicerina on radi svoje bas u smislu stabilizacije pjene. Kad sam ja probao Palmiru mi se nije bas svidela (iako je istina da nisam bas pretjerao s trudenjem oko proba :D)
Pozdrav :) Jeste Fasan :) Ipak je Palmira jeftin sapun (ovde je ~0.7 evra) tako da neće biti tako jednostavan za delanje pene poput TOBS itd. Skoro se je mogla kupiti palmira s malo drugačijim sestavinama,, ne znam da li je bila samo privremeno ili je to nova formulacija, koja je mnogo bolje penila i pena je bila stabilnija, ali mene je bolelo lice od te nove palmire, dok od stare ne. Evo slike sastava, ima 2 ili 3 nova sastojka:

Slika

Bajkman

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Feb 2014, 17:56

Stvarno je velika razlika:
Slika

Jesi probao Palmira kremu?. Pitam se zašto je sapun toliko popularniji. :)
Još me zanima, dali je moguće u Srbiji normalno kupiti Arko sapun?

Hvala na odgovoru!

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Slice » 09 Feb 2014, 18:05

@duki92
Probao sam samo staru formulaciju Palmire. Kakva je nova s obzirom na staru?

duki92
Prispevkov:4
Pridružen:05 Jan 2014, 03:16

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a duki92 » 09 Feb 2014, 18:20

@bajkman: Probao sam palmira kremu, ali me od nje boli lice, reakcija na neki od sastojaka :( Jeftina je, pena mi je izgledala ok i solidno miriše.
Arko sapun se može kupiti na pijaci, može se naći i za 0.4e, otprilike.


@slice: Rekao bih da je nova bolja ali s jednom velikom manom za mene. Pena je stabilnija, lakše se izrađuje i nema govora o raspadanju, skroz stabilna.I sam sapun je meni bio drugačiji, pošto sam rukom utiskao sapun u posudu, primetio sam da nije poput testa kao stara formulacija, već se drobio, nešto poput starog hleba. Uzmi sve ovo s rezervom jer sam je koristio samo 2-3 puta baš zbog te "mane" a to je da mi je lice jako reagovalo. Moguće je na neki od novih sastojaka (benzal dehid - miris) ili pH vrednosti.

Bajkman

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Feb 2014, 18:35

@duki92, jesi probao Cellu?

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Slice » 09 Feb 2014, 19:03

duki92 napisal/-a:@slice: Rekao bih da je nova bolja ali s jednom velikom manom za mene. Pena je stabilnija, lakše se izrađuje i nema govora o raspadanju, skroz stabilna.I sam sapun je meni bio drugačiji, pošto sam rukom utiskao sapun u posudu, primetio sam da nije poput testa kao stara formulacija, već se drobio, nešto poput starog hleba. Uzmi sve ovo s rezervom jer sam je koristio samo 2-3 puta baš zbog te "mane" a to je da mi je lice jako reagovalo. Moguće je na neki od novih sastojaka (benzal dehid - miris) ili pH vrednosti.
Kad se javi reakcija, onda je teško ponovno upotrebljavati proizvod. Ako ima ove nove Palmire u Zagrebu, onda vjerujem da ću uskoro kupiti. Probaj raditi sapun hladnom vodom i dobro ga razgraditi u posudi dovoljnom količinom vode prije nego apliciraš pjenu na lice! Možda na taj način uspiješ otkloniti problem s reakcijom.

duki92
Prispevkov:4
Pridružen:05 Jan 2014, 03:16

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a duki92 » 09 Feb 2014, 19:35

Bajkman napisal/-a:@duki92, jesi probao Cellu?
Baš mi je pre nekoliko dana prijatelj poslao uzorak od Čele(pakovanje 1kg), probaću je ovih dana. Jako lepo miriše! :)
Slice napisal/-a:
duki92 napisal/-a:@slice: Rekao bih da je nova bolja ali s jednom velikom manom za mene. Pena je stabilnija, lakše se izrađuje i nema govora o raspadanju, skroz stabilna.I sam sapun je meni bio drugačiji, pošto sam rukom utiskao sapun u posudu, primetio sam da nije poput testa kao stara formulacija, već se drobio, nešto poput starog hleba. Uzmi sve ovo s rezervom jer sam je koristio samo 2-3 puta baš zbog te "mane" a to je da mi je lice jako reagovalo. Moguće je na neki od novih sastojaka (benzal dehid - miris) ili pH vrednosti.
Kad se javi reakcija, onda je teško ponovno upotrebljavati proizvod. Ako ima ove nove Palmire u Zagrebu, onda vjerujem da ću uskoro kupiti. Probaj raditi sapun hladnom vodom i dobro ga razgraditi u posudi dovoljnom količinom vode prije nego apliciraš pjenu na lice! Možda na taj način uspiješ otkloniti problem s reakcijom.
Hvala na savetu, mislim da si to napisao bio i na brijačnicii pa sam probao, ali koliko sam primetio s tih nekoliko proizvoda na koje imam reakciju (Arko kreme, Palmira krema, novi Palmira sapun, TOBS Sandalwood, Palmolive sapun) nije mi pomogla hladna voda i rađenje pene u posudici, tako da ipak mislim da tu nešto drugo ne štima.
U svakom slučaju probaj je ako nađeš, ako ti se ne svidi nije veliki trošak, i uvek možeš da je posle pokloniš nekome :D
Datum proizvodnje ove nove je bio ako se ne varam, jun 2013. ali je drugi član s foruma nalazio iz jula 2013. sa starom formulacijom, tako da datum ne znači ništa.

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Palmira sapun za brijanje (sapun kockica)

Odgovor Napisal/-a Slice » 01 Mar 2014, 17:56

Već neko vrijeme upotrebljavam novu Palmiru i moram priznati da sam postao ovisan. Meni naprosto odličan sapun! Jučer sam kupio još dvije kockice! :D
Pjenu radim iz ruke i odlažem kockicu na keramički list da se osuši. Za brijanje upotrebljavam isključivo hladnu vodu pa tako i za izradu pjene. Upotrebljavam Mühleovu sintetičku četku i pjenu radim u posudi. Primijetio sam da Palmira traži dosta vode i dobro zasićenu četku. Dobivam stabilnu i iznimno kremastu pjenu koja ima odličnu klizavost!

Odgovori