Haslinger VS. MWF

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58
Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a Omega » 22 Jan 2015, 10:22

Evo, prvo britje z superlatheranjem halsingerja za mano. Očitno si bom to moral dat v podpis namesto semper virilis, glede na to kolikokrat rečem: Mater je žejno tole :lol: že samo milo je, ko pa dodaš kremo je skoraj še enkrat več. Če bi tako količino vode dodal kateremu koli milu, ki sem ga probal, bi ostal z neko mehurčkasto brozgo :P no, pa gremo na performance. Delal sem z Tabac kremo, ker z njo delam tudi z MWF, da bo lepa primerjava. 1. Pass je bil komaj zadovoljiv. Ne zaradi mila ali ker se noče superlatherat, ampak ker sem mislil da ima že dovolj vode, pa sem moral še podvojit. Zadnji kvadrant na vratu desno sem moral ponovno zmočit da je šlo, a zato je bil drugi pass vrhunski. Še 3x pomočil čopič v vodo in naredil peno da dol padeš :D Spolzka, sijoča, zaradi kreme pa ima tudi zaščito. Sploh nebi verjel da lahko iz tako majhnega čopiča (omega 10029) dobiš za 4 passe + popravki. No, pa to še ni vse. To milo pusti za sabo največ slicknessa kar sem kadarkoli videl, zato sem samo za "foro" probal tretji pass ATG samo zmočit pa da vidimo. Spolzko, zaščite še vedno vrh glave, BBS brez ureznin. Zdaj pa, ker je bilo pene v čopiču še ogromno, me je zanimalo kakšna je. stisnem tisto peno ven, in iz vozla priteče neka brozga, ničemur podobno. Začnem tisto stepat po roki, čez 3 sekunde dobim najbolj popolno peno kar sem jih kdaj uspel narest, sem bil kar rahlo žalosten da imam že BBS in ne morem probat :twisted:
Tako da, ja: Z superlatherjem lahko odpravimo Haslingerjevo največjo napako, dodamo zaščito. Jaz nimam prav veliko krem ki bi bile odlične na tem področju, a kolikor sem probal od @Luka, bi bila Ralon krema perfektna.
Da še zaključim, eno najbolj udobnih britij, defenitivno se bolje meša kot MWF.
Evo, naslednjič pa še končno head to head, potem pa ne vem več kaj naj primerjam :P
Up spirits!

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a Primorec » 22 Jan 2015, 12:39

Hmm, dodaj haslinger milu še malo Afrodita 3d shaving gela..Če to ne bo slick potem nobena reč ne bo..V bistvu moram to šele sprobat, ker superlatherja še nisem delal. Ta Afroditin gel je tako slick, da se skoraj ne moreš urezat. Problem, kot pri vseh gelih je mašenje kartuše, ker praktično ne napravi nobene pene na obrazu. V bistvu je občutek podoben kot če bi se bril s shaving oljem...Bom prav probal, morebiti še danes, najprej bom namazal gel na obraz potem pa še face lather z kakim cade ali mwf ali tabac milom, kar mi bo pač prvo prišlo pod roke..Če sem te prav razumel je haslinger poskrbel za spolzkost, krema pa za zaščito?

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a Omega » 22 Jan 2015, 15:35

Tako je, Haslinger je zelo spolzek, a zascite skoraj ne nudi. Kje pa se dobi ta afroditin gel? Jaz ga se nisem nasel, a priznam da gelov in pen v piksnah niti ne gledam v trgovinah..
Up spirits!

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a Primorec » 22 Jan 2015, 17:59

No sedaj sem ta gel-superlather sprobal, najprej sem namazal Afroditin gel, nato naložil na čopič milo cade, sledil je face lather. Uporabil sem feather žiletko. Lahko samo rečem, da bom to še velikokrat ponovil. Zelo povprečnemu cade milu je gel dal ravno to kar sem pričakoval da bo, britje je bilo zelo dobro, mašenja ni bilo veliko, zaščita pa super..Med prehodi gela nisem dodajal, saj ga je veliko prešlo na čopič, na koncu pri umivanju se je še vedno čutila spolzkost...Priporočam sploh pri tistih milih, ki rada zategnejo na koncu, oziroma pri milih nižje kakovosti....
Aja, Afrodita 3d gel pa dobiš skorajda povsod, cena cca 3 eure..good stuff..Sicer sam po sebi zelo rad maši kartuše, ampak v tej kombinaciji se mi je obnesel..

Še recenzija Pinaud Clubman bay rum...Peče kot tisoč s ketne spuščenih hudičev (nisem več vajen alko as)..Ampak diši nice. Verjetno ga bom kombiniral še z kakim balzamom ali vlažilno kremo, bom poeksperimentiral kaj paše skup..Komaj čakam da sprobam ogallala AS..Thanx chrom za sample.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a chrom » 22 Jan 2015, 18:11

Tisti Ogalalla ni AS, ampak kolonjska. Tako da malo pazi....

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a olly » 22 Jan 2015, 18:34

Primorec napisal/-a: ... mašenja ni bilo veliko ...
Kateri brivnik si uporabil?

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a Primorec » 22 Jan 2015, 19:42

@chrom: uni sample od jeremyn st. je milo, vsaj mislim da je? Ja ogallala se mi zdi da je izmed vseh treh najbolj obstojen, sem ga pred urico probal, pa je vonj še vedno kar izrazit..Če ga bo Paolo zrihtal ga kupim, neglede, da je alko v njem. Čeprav mislim da so v bonanza packu tudi AS, ne samo kolonjske, te bi še posebej rad kupil, sploh pa limes vonj, ta seka (milo imam)! V kombinaciji z bay rum-om, je ena najbolj pogruntanih vonjav brivske robe, imho..
Aja pinaud bay rum bom verjetno pokrival še z nivea balzamom, mislim da bosta super šla skup.Limonca + bay rum je strašen par...

@olly: Afrodita 3d malce maši brivnike, še posebej kartuše z več kot 3 rezili, npr Prince..Če si se kdaj bril z oljem, potem veš kako izgleda..Je pa ta gel tako spolzek, da skoraj ne čutiš rezila na koži...Peni se skorajda nič. Ga pa definitivno priporočam za probat, kot za samostojno rabo, kot za superlather..Je dobra stvar za nizko ceno..

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a olly » 22 Jan 2015, 20:22

Kartušni brivnik torej. Ja, jaz imam popolnoma iste izkušnje s kartušnim brivnikom in Arbonne gelom za britje, ki sem ga uporabljal nekaj let. Tako zelo spolzek je, da rezila kar letijo čez kožo, ampak tako zelo problematičen zaradi mašenja in težkega izpiranja, da mi je bil vedno zoprn.

Toda ob prvem naslednjem britju z R41 ga bom pa spet uporabil, prepričan sem, da bo to brivska izkušnja in pol.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a chrom » 22 Jan 2015, 21:27

Primorec napisal/-a:@chrom: uni sample od jeremyn st. je milo, vsaj mislim da je? Ja ogallala se mi zdi da je izmed vseh treh najbolj obstojen, sem ga pred urico probal, pa je vonj še vedno kar izrazit..Če ga bo Paolo zrihtal ga kupim, neglede, da je alko v njem. Čeprav mislim da so v bonanza packu tudi AS, ne samo kolonjske, te bi še posebej rad kupil, sploh pa limes vonj, ta seka (milo imam)! V kombinaciji z bay rum-om, je ena najbolj pogruntanih vonjav brivske robe, imho..
Aja pinaud bay rum bom verjetno pokrival še z nivea balzamom, mislim da bosta super šla skup.Limonca + bay rum je strašen par...
Ja, Jermyn street je milo, toliko da poskusiš vonj, ker imo je Jermyn street nekaj posebnega!

Bi ti jaz poslal še druge vzorce Ogalalla, a nimam več posodic...

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Haslinger VS. MWF

Odgovor Napisal/-a Omega » 23 Jan 2015, 21:35

No, še zaključek. za start samo informacija za tiste ki imate namen kupiti kaj z lanolinom: Če imate v praksi namakanje mila pred uporabo vam priporočam da tega ne delate z temi mili, saj se tako izloči preveč lanolina, po manj kot polovici kosa je lahko milo že neuporabno.
Ok, nalaganje: standard procedura z trdimi mili, čopič namakal v mrzli vodi 10 minut, tudi kasneje delal z mrzlo vodo. Čopič pošteno otresem, a ne ožamem, tako da ostane na njem še nekaj malega vode. Lahko bi rekli da nalagam na relativno suh čopič za razliko od mehkih italijanskih mil kjer nalagam z mokrim čopičem. Najprej sem testiral MWF, ki je, še posebej v primerjavi z Haslingerjem prava bolečina za nalagat :lol: ker že poznam to milo sem delal kot najbolje znam, še bolj suh čopič, nalaganje minuto in pol z na glavo obrnjenim čopičem. Haslinger pa popolnoma brez problema 20 sekund nalaganja, mogoče celo malo manj. V samem porabljenem času za doseganje dobre pene (po nalaganju) ni ogromne razlike, oboje sem delal simulated face lather na roki, mogoče je bil haslinger malo manj problematičen, ampak res minimalno.
Pena od haslingerja se mi zdi veliko bolj stabilna (opažanje od britja v nedeljo), saj se mi MWF velikokrat izsuši, še posebej ko ga uporabljam samega, to je brez Tabaca ali Proraso kreme.
Zdaj lahko tudi brez slabe vesti potrdim, da je haslinger bolj spolzek, MWF pa nudi veliko več zaščite, kot je napisano že na začetku. Post shave je pa malo bolj kompliciran zdaj, ko imam več izkušenj z haslingerjem...
Koža je mehkejša po britju z MWF, ampak se mi zdi, da mehkoba dlje traja pri haslingerju. Če že ne traja dlje, jo pa vsaj bolj hidrira, saj sploh nisem čutil potrebe po uporabi aftershave splasha ali balzama.
Hja, pokril sem nalaganje, izdelavo pene, performance, kaj še ostane? ena pritožba na haslinger milo še ostane... Zakaj je pakirano tako majhno? večkrat bo treba naročat, pa še v nobeno posodo ne paše! :twisted:
Tema ostaja odprta za nadaljna vpašanja, Jaz bom pa vprašal: Kdaj bo skupni nakup? :P
Se pa priporočam za probo starega MWF, enostavno moram poskusit ta vrag od mila, da vidim če je res tako hudo :D Ne vem zakaj, ampak ko nekdo reče da je nekaj težko enostavno moram testirat :roll:
Up spirits!

Odgovori