Savon d'Alep

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43
Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a Puskin » 26 Jan 2015, 12:57

Jp,notr mora bit zelen!
To rezanje je sicer možno le,če ga najdeš v trgovini,tržnici,...
V kolikor ga naročiš po netu pa,jbg,dobiš kar dobiš.
Sicer pa lahko nosiš s seboj kanglo vode in testiraš tako,da ga vržeš v vodo! To milo namreč plava! :-D
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a olly » 26 Jan 2015, 13:14

Vedro vode ... hm ... vseeno je olfa priročnejša :mrgreen:

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a Primorec » 26 Jan 2015, 14:01

Eh, žajfa je žajfa...Ne zastopim hypa okrog tega..Kastiljsko, marsejsko, alep milo..Vsa ta so osnovna mila, ki jih po enem in istem simpl receptu delajo že 400 let..Na YouTube je v detajle opisana izdelava tega mila, noben bavbav za naredit ga doma. Sicer nisem preverjal učinke lovorja, ampak jaz sem olivnemu olju dodal shea, pa bi skoraj stavil da je shea olje boljše od lovorovega, bom pogledal če je kaka caka, ampak dvomim..Zaradi mene se lahko cel forum zaleti v nabavo, osebno me to milo ne zanima, receptura je plain, nič pretresljivega, kot sem že napisal..

Pa naj me kdo popravi če se motim..Se z veseljem naučim kaj novega..

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a olly » 26 Jan 2015, 15:31

Primorec, imaš svoj pogled na stvar, ni ti treba nič zraven silit, če ti do mila ni. Simple as that.

Pusti narodu veselje.

Tudi jaz sem izjavil, da so mila v bistvu nepotreben luksuz, ker jih skoraj vsaki brivski gel pelje na burek - vsaj kar se drsnih lastnosti tiče. Meni je to daleč najpomembnejša stvar, ki jo pričakujem od mila/gela/pene/olja/česarkoli, kar nanašam na kožo, da mi pomaga pri britju.

Če ugotovim, da je milo, o katerem je govora v tej temi, superiorno v smislu drsenja, se z lahkoto znebim vseh mil, ki jih premorem ta moment.

Evo, če te to zanima - dobrodošel v poskusu, da se zberemo in morda skupaj kaj naročimo.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Jan 2015, 18:08

... Pa.tle moramo enega skupinca udariti fantje no.... :D...

To z ebaya pa zna na hitro bit kaksen nateg oz plagiat..
britev.si ruleeees :)

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a Puskin » 26 Jan 2015, 19:54

Res je Primorec....žajfa kot žajfa! :D Gledano iz aviona je to res. Recept ni neki bav bav, a danes je v tem čar in jaz se držim načela minimalizma...Manj, je več! Nisem imel namena delat tak halo iz tega, tko je pač ratalo. Za besedo energija si seveda že slišal, pa bom kratek...milo, ki ga boš ti naredil, je zame več vredno kot ostala industrijska. Poleg tega, da bo verjetno iz preverjenih sestavin, bo imelo še dušo...tvoj del energije ki si ga v njem pustil, ko si ga delal.
To milo ima tradicijo, je mati vseh mil...in glede na to, da ga izdelujejo po istem receptu že več kot 3000 let, se je malo za zamislit. 3000 let!!!! Pa mi smo p...čkin dim za to recepturo! Še lesene žlice niso takrat poznali!
Ne glej na to kot napad nate, ker to ni,je le moje kratko bluzenje okrog te teme.
Brivnik kot brivnik, žiletka kot žiletka, žajfa kot žajfa... ;) Zakaj že, ne uporabljaš wilkinsovega plastičnega brivnika? :twisted: ;)

Olly, kar se pa tiče superiornosti tega mila nimam blage veze. Imam le borne izkušnje z mili: zeleni in rdeči Proraso, Tabac, Speick, HJM,...predolgo je tega, kar sem se z raznimi geli bril, ne pomnem njihovih performanc!
To milo ni namenjeno britju, a sem se najlepše obril z njim odkar se brijem z DE brivnikom...kaj točno je igralo vlogo ne vem,a bo najbrž čas (kot vedno) pokazal svoje! :D
Nothing less...than BBS

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a Primorec » 26 Jan 2015, 20:02

Sej nisem hotel začet besedne vojne, whatever works for you. Če se dobro obriješ s npr. smetano potem kaj te briga kaj si drugi mislijo o tem.Važno da si zadovoljen..(vzemi to kot hec, no)..

Nimam nič proti testiranju, veseli me da si podal svojo izkušnjo..Naj eden kupi en kos pa ga zreže na sample pa probajte, če bo 5im od 10ih to ustrezalo potem je to bil dobro potrošen denar..

Konec koncev bo še zmerom dobro za roke umit če že ne bo za na brado, he, he.. Tudi jaz imam en par takih faljenih nakupov, pa jih bom že porabil..

Puskin
Prispevkov:1181
Pridružen:03 Dec 2014, 12:43

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a Puskin » 26 Jan 2015, 20:10

Vem da ne... :D
Zato pa sodelujem na tem forumu, ker sem dobil občutek, že prej, preden sem se pridružil, da ni negative kot jo zaslediš v drugih slovenskih forumih!
Morda to potrjuje dejstvo, da kdor se brije, zlo ne misli! :D Pa čeprav smo malodane vsi v dejanskem ali pa prenesenem pomenu dlakocepci! :lol:
Nothing less...than BBS

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a olly » 26 Jan 2015, 20:14

@Primorec, tudi jaz nisem hotel vojne, prepira in nasploh kakršnegakoli negativizma, hotel sem le reči, da ima vsakdo svoje veselje, meni se zdi to čisto v redu.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Savon d'Alep

Odgovor Napisal/-a miha » 26 Jan 2015, 20:33

Primorec napisal/-a:Če se dobro obriješ s npr. smetano potem kaj te briga kaj si drugi mislijo o tem...
hmmmmm: kdo je za skupinski nakup smetane za britje ... .. gremo!


drgac pa babnce, nehite se kregat :twisted: (tudi to je sala,.. ne zagrabit za iztocnico)
britev.si ruleeees :)

Odgovori