Britje po češko – ALPA

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand
Britje po češko – ALPA

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 27 Nov 2014, 23:09

Pozor, naslov je lahko zavajajoč. :)


Danes sem se obril z najbolj češko konfiguracijo, ki jo trenutno premorem. Britvice Astra, krema za britje Alpa Windsor in vodica po britju Alpa 378. Zakaj je naslov lahko zavajajoč? Ker so vsi ti izdelki češkega porekla, dandanes pa na češkem izdelujejo samo še AS. Astra za železno zaveso, krema za britje pa je izdelana na Slovaškem – izdelovalec je isto podjetje kot izdeluje milo in kreme Barbus o katerih sem tudi že pisal na forumu. Britvic verjetno ni potrebno posebej predstavljati.

Krema za britje Alpa Windsor
Samega vonja za moje pojme nima, peni se brez problema. Brivske lastnosti ocenjujem kot dobre, omogoča solidno drsenje in koža ima po prehodu z brivnikom še vedno nekakšen ''masten sloj''. Se pa le ta ne more primerjati z Proraso Red, ki sem ga zadnje čase redno uporabljal. Mogoče mi uspe najti pravo razmerje vode in kreme in bo pena še boljša. Še vedno se da s to kremo lepo obriti. Na Poljskem se jo dobi za 1,5 € za 100 gramov, na Češkem je verjetno še cenejša
Slika

AS Alpa 378
Alpa ima precej izdelkov kot so parfumi in vodice po britju. Predvidevam, da je večina namenjena starejši populaciji, ker meni ne dišijo prav lepo. Sicer imajo nek vonj, ampak baza me pa vedno spomni na parfume, ki jih lahko vohamo na 40 ali 50 letnikih.
Vodico se dobi v mali steklenički 50 ml in stane manj kot 1,5 €. Vonj me spominja na Irisch Moos, vendar je le ta precej bolj blag. AS vsebuje alantoin, ki naj bi navlažil kožo in pospešil celjenje ran.

Slika
Če se bo kdo potikal po Češkem ali Slovaškem lahko za to ceno vsekakor poskusi karkoli od tega, saj so izdelki široko dostopni.

Odgovori