Brivska krema L'occitane Cade

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Bajkman
Brivska krema L'occitane Cade

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 12 Nov 2014, 23:21

OPOZORILO! Močno odsvetujem vsem z občutljivo kožo!

Danes sem jo uporabil že drugič, tokrat po 4,5 dnevih ne-britja. Torej, se je koža res dodobra umirila. Peno sem naredil v posodi in s čopičem samo nanesel na obraz. Da me je pekla na koži, sem začutil še preden sem sploh začel briti. Najprej sem pekoči občutek začutil v bližini ustnic.
Kaj takega pa nisem doživel niti pri Figaru.

Zelo slab proizvod.

Bajkman

Re: Brivska krema L'occitane Cade

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Nov 2014, 14:07

Včeraj sem uporabil Lanolizado in je pravi balzam proti Cade. Problem je, da Lanolizada ne morem realno oceniti, saj mi je Cade verjetno premaknil referenco precej navzdol. :D
Lanolizado nima toliko močnega vonja, in kot tak deluje pomirjevalno.

Ti parfumi v brivskih kremah in milih pa so mi začeli iti zelo na živce. Že v temeljih vplivajo na preformance, kožo pa iritirajo. Morda se da vsaj pri milu problem delno rešiti s puščanjem mila v odprti embalaži, da ti parfumi površinsko izhlapijo, kolikor je pač mogoče. Globinsko žal nikakor ne bodo. Pri kremi žal ni možno niti to.

Sem pa dobil drugo idejo, če že res mora biti vonj:
Poizkusil sem združiti koristno z "zabavnim". Najbolje bi bilo dobiti ne odišavljeno ("unscented") milo, čigar peni bi se dodalo malenkost eteričnega olja čajevca. Lahko na čopič ali pa v posodo, če bi se v njej delalo peno.
Čajevec zelo lepo diši in ima ANTIBAKTERIJSKO delovanje. Pri britju ne bi moglo biti boljšega.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Brivska krema L'occitane Cade

Odgovor Napisal/-a akaj » 17 Nov 2014, 15:53

Jaz imam zgleda to sreco, da me se nic ni ziritiralo. Meni pa je vsec, da mi milo za britje disi, saj bi mi bilo kar precej pusto brez da mi nekaj disi med nalaganjem mila, delanjem pene in britjem :)
Po mojih izkusnjah pri vsaj visokokakovostnih milih in drugih produktih te kategorije disave ne vplivajo na performans. Vsaj pri Tabacu in DR Harris, ki imajo precej mocen vonj, mi cisto nic ne manjka. Ravno nasprotno, sevedno se nisem sprijaznu kako dobra so ta mila :)

Pa se nekaj, vem da ti je precej vsec Cella. Meni ima Cella IZREDNO mocen vonj. Mogoce je razlika ali so 'Fragrance oils' ali pa 'Essential Oils'. Vem, da nekatera mila imajo eno, druga drugo, spet tretja pa oboje. Morda si obcutljiv le na eno od dveh.

Bajkman

Re: Brivska krema L'occitane Cade

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Nov 2014, 16:33

Fragrance je sintetika, Essential pa eterika?
Ja, Cella mi je všeč, ampak vsaj v primerjavi s Cade diši zmerno, Harris tudi zmerno, Vitos podobno Celli a še manj intenzivno.

Cade pa ful intenzivno in precej odurno. Tak vonj, ki te odbije, zapeče pod nosom, ko povonjaš od blizu. Deluje popolnoma sintetično - umetno (in izumetničeno). :D

Cade bi bil edino za kadilce, saj zaradi ožganih borbončic ali ne vem česa že, vonjajo slabše. Cade intenziteta bi to popravila. :D


EDIT: Iz glave še nisem zasledil, da bi kako brivsko milo ali krema imela pravo eterično olje. Vsi imajo navadne parfume.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Brivska krema L'occitane Cade

Odgovor Napisal/-a Primorec » 17 Nov 2014, 18:06

Olje čajevca še kako lahko iritira kožo, piše na embalaži, tako da daj zelo majhno dozo...Mislim da bo že kapljica dovolj, če ne celo preveč..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Brivska krema L'occitane Cade

Odgovor Napisal/-a miha » 17 Nov 2014, 21:02

olje cajevca, teatree oil, je res lako zelo agresivno, to kar srecujes v milih ipd je zelo razredceno ;), ga pa dodajajo v nekatera mila (jaz sem dodajalv kremo za roke :) ) , recimo coate krema za britje obstaja tudi v varianti teatree..

glede unscented mil pa se mi zdi da vecina obstaja tudi v tej verziji, ravno za tiste ki imajo bolj obcutljivo kozo na razne dodatke ....
britev.si ruleeees :)

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Brivska krema L'occitane Cade

Odgovor Napisal/-a akaj » 18 Nov 2014, 16:37

Bajkman napisal/-a: ...
EDIT: Iz glave še nisem zasledil, da bi kako brivsko milo ali krema imela pravo eterično olje. Vsi imajo navadne parfume.
Nisem govoril nekaj kar sem predvideval ali domneval(ker vem ZELO malo o teh stvareh), pac pa sem bil siguren, da sem enkrat o tem nekje bral, a vceraj in danes nikakor se spomnit kje. No, pa mi je le kapnilo na koncu. Na spodnjem linku je to na kar se nanasam pri PetalPusherFancies.
So opisane vonjave in poleg tega je navedeno ali vsebuje "FO = Fragrance Oils", "EO = Essential Oils" ali pa kar oboje.

http://sandbox.sharpologist.com/2014/04 ... -soap.html

Bajkman

Re: Brivska krema L'occitane Cade

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Nov 2014, 16:49

Sestavine Cade kreme:
Slika

Torej, Fragrance ali Parfum. Umetna dišava in to na precej visokem mestu. :shock:

Ni čudno, da je zanič.

Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18

Re: Brivska krema L'occitane Cade

Odgovor Napisal/-a Timotej » 19 Nov 2014, 18:34


Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Brivska krema L'occitane Cade

Odgovor Napisal/-a Omega » 19 Nov 2014, 20:07

Mater dajo velik te kreme :O
Up spirits!

Odgovori