Olje za britje

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Bajkman
Re: Olje za britje

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 06 Okt 2013, 22:15

Miha, vse najboljše!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Olje za britje

Odgovor Napisal/-a miha » 06 Okt 2013, 23:34

hvala za cestitke :)... sem bil ravno zunaj pa malo z zamudo odgovarjam.... kot receno olje sem dobil danes, drugace so pa od L'occitane-a produkti za britje tudi meni zelo vsec...
lp
britev.si ruleeees :)

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Olje za britje

Odgovor Napisal/-a chrom » 07 Okt 2013, 08:57

Meni je olje kar nekaj. Poleg tega, da mi zamaže in zamasti brivnik, mi zamasti ščetko in cel umivalnik, tako da imam ogromno dela z čiščenjem vse te masti.

Uporabil pa sem AoS in potem naročil še kao najboljšega iz Anglije, Village barber, pa je isto. Pri britju pa ne opazim NOBENE razlike. Aja, nanašal pa sem ga pod milom. No, Village Barber olje smo potem porabili za masažo :twisted: , zraven pa sem takrat kupil še Village barber balzam po britju. No, tisto pa je fenomenalna zadeva!

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Olje za britje

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Okt 2013, 18:09

Ma po moje ce olje rabis je res bolje copic izpustiti, pa magar samo olje rabiti, kot receno je meni samo z oljem slo kar ok, mal manj mazavo je ker je bolj viskozno. Z britve je slo komot dol.
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Olje za britje

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Okt 2013, 18:28

Miha, pa še antikorozivno zaščito dobiš gratis..

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Olje za britje

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Okt 2013, 19:38

...ja sam a ves da sem res razmisljal da je pustilo po moje en film na britvi, ker je bla bolj svetleca kot sem jo navajen... oz se je pitting kolikor ga je ostalo se manj videl :)... nisem pa z detergentom cistil,.. je pa fajn paziti ker ena olja so malo kisla in ti lahko skorodirajo jeklo
britev.si ruleeees :)

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Olje za britje

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 23 Okt 2013, 10:12

Takole je, glede olja sem ugotovil naslednji postopek - v posodico najprej zlijem pol čajne žličke olja (olivca), nato stisnem običajno količino kreme in začnem delati peno. Sem ugotovil, da je potem pena precej bolj mastna, prav tako koža bolj drsi. Skratka super, ni mi treba mastiti rok z oljem in nanašanjem na obraz, hkrati pa se olje lepo zmiksa v peno in nanese na kožo s čopičem.

Bajkman

Re: Olje za britje

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 23 Okt 2013, 10:15

Tole ti bodo ljubitelji dobrih čopičev zelo zamerili. :D

Verjetno je pa res pena bolj drseča

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: Olje za britje

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 23 Okt 2013, 11:19

Na čopiču se nič ne pozna zaenkrat. :)
Sicer pa so itak v milih že olja, tako da po mojem ni hude razlike.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: Olje za britje

Odgovor Napisal/-a simon » 23 Okt 2013, 20:15

Dejstvo je da pri vsakem britju poškodujemo kožo včasih bolj včasih manj. Želimo si najbolj kvalitetno britje z minimalnimi poškodbami kože kar nam omogočajo zelo kvalitetna mila.Uporaba olja ima vlogo zaščite kože in ne zagotavlja boljšega britja.
Moj postopek je, da obraz spereš z glicerinskim milom ter v kapljicah naneseš olje.Koža namreč majhne količine olja z lahkoto vpije in to je ta dodatna zaščita.
Pri tem postopku ni ogrožen noben čopič-preverjeno.Olje Village barber uporabim včasih tudi po britju ker je zelo kvalitetno.Dodal bi svoje mišljenje o parfumiranih milih,zame ni važen vonj mila ampak kako deluje.Samo za primer Martin De Candere,neparfumirano milo je bilo narejeno na zahtevo uporabnikov a je žal v majhnih količinah večno nedosegljivo.Mene ne zanima ali ima vonj po kokosu,breskvah itd.Večinoma vsi ti dodatki kvarijo osnovni namen in to je
-minimalne poškodbe ter maksimalna učinkovitost!

Odgovori