D.R. Harris

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Bajkman
D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 08 Sep 2014, 15:30

Torej, zanima me, če ima kdo praktične izkušnje s tem milom? Ali pa vsaj kako informacijo več? Prvotno me je milo pritegnilo, priznam, zaradi "perverzno" lepe posodice. Nekaj sem že zasledil na tujih forumih. A danes sem si specifikacije natančneje ogledal, saj ga ima v ponudbi naš novi član @Paolo Antonio Tondi. Če pomislim še na 10 % popusta, ne vem če se bom lahko uprl.

Milo NI vegansko, kar je zame velik plus. Točno veganskost me moti pri Loccitane-ovih proizvodih, enostavno so s tem omejeni pri sestavinah.
- Milo Je na osnovi loja - bolj drseče
- Vsebuje tudi GLICERIN - vlaži kožo
- Je TRIPLE-MILLED - Torej se ga manj porabi
- Je enostavno za narediti peno

Kolikor vem, "Triple-milled" ni niti Mitchell's Wool Fat. Torej D.R. Harris ni v konkurenci z MWF, je pa z Geo.F. Trumper, Truefitt & Hill in Taylor of Old Bond Street. Torej, velja za res PREMIUM.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a akaj » 08 Sep 2014, 17:02

Nimam se prakticnih izkusenj.
Zasledil se vec al manj to kar si navedh v alinejah in se bral menja raznih...
V vecini ga imajo tudi raje kot MFW, in to po kvaliteti in performansu, debate glede (proizvajanja) pene pa tu sploh ni. Zelo enkstavno (drh) proti zelo tezavno(mwf). Edino kar sem zasledil da ni vsec ljudem pri tem milu je cena. Kar pa se mi ne zdi tako pomembno saj baje to tripple-milled milo zdrzi see pa see pa seee... seveda so menja tudi razlicna ampak res vecina pravi tako. Naj senkrat omenim osebnih izkusenj nimam, a se bo to kmalu spremenilo :)
V glavnem dr harris je high-end kakor sem jaz razumel in bos tezko razocaran. Jaz bom vzel refill najprej..in ob prilik enkrat se s posodico. si raje pustim uno razliko od posode na strani sredstva za obisk une trgovine v trstu.

Lp

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Sep 2014, 17:03

slisi se zanimivo, mene tudi malo srbi :).... povej ce bos kupil oz porocaj kako se je obneslo..
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a TMB » 08 Sep 2014, 21:53

Kolikor zasledim po tujih forumih so njihova mila nekaterim uporabnikom britev premalo spolzka, za DE pa naj bi bila v redu.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a miha » 08 Sep 2014, 22:10

:(
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 08 Sep 2014, 23:05

@TMB, ker si freak:
Kaj pa milo LEA?

Bajkman

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Sep 2014, 00:36


Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Slice » 09 Sep 2014, 11:27

Probao sam Marlborough i Windsor. Meni kod tih sapuna nedostaje klizavosti, ali imaju jako fine mirise. MWF mi je mnogo, mnogo bolji sapun od Harrisa!

Bajkman

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 09 Sep 2014, 11:41

Slice, možda bilokoji komentar na LEA-u?
I još u Bowl-u.
Još posobno zbog 10 % popusta mi se čini ovo jako povoljna cijena. Gdje god gledam D.R. Harris ili LEA-u, skuplji su.

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Slice » 09 Sep 2014, 16:26

LEA je sapun koji se dosta teško radi i teksturom podsjeća na MWF. Jako je osjetljiv na vodu, tako da sam stabilnu pjenu uspio dobiti samo destiliranom vodom. Ne bih ti preporučio taj sapun...

Odgovori