D.R. Harris

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Bajkman
Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Sep 2014, 13:22

Če ti kar citiram @akaj-a:
akaj napisal/-a: Vidim, da je bla debata o Harris vonjavah, tukaj je se nekaj grobih opisov D.R. Harris vonjav: http://sharpologist.com/2014/04/best-shaving-soap.html
Od tukaj dalje pa se potrudim odgovoriti na vprašanja. :D

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 22 Sep 2014, 13:25

Bajkman napisal/-a:Če ti kar citiram @akaj-a:
akaj napisal/-a: Vidim, da je bla debata o Harris vonjavah, tukaj je se nekaj grobih opisov D.R. Harris vonjav: http://sharpologist.com/2014/04/best-shaving-soap.html
Od tukaj dalje pa se potrudim odgovoriti na vprašanja. :D
Ups, spregledal. Hvala za link.

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a simon » 22 Sep 2014, 13:32

Že nekaj časa sem prehlajen tako da moje mnenje ne pomeni veliko.D.R. Harris mila lepo dišijo,vendar med britjem tega ne opaziš več in takrat je bolj pomembno kako delujejo.
Recimo Le Pere Lucien,v posodi me je vonj odbijal med britjem pa ga nisem niti zaznal.Dodatki raznih dišav po mojem mnenju kvarijo kvaliteto brivskih mil.Žal potrošniki proizvajalce v to silijo oni pa se prilagajajo povpraševanju.Pri milu Barrister Mann je bila razlika med odišavljenim in milom brez vonja zelo velika,predvsem govorim o obstojnosti po določenem času uporabe.

Bajkman

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 22 Sep 2014, 13:40

Tudi sam si bom umislil eno od "Unscented" mil. Izdeluje jih tudi Stirling, kateri se je pri meni zelo izkazal. Popolnoma sem prepričan, da Simonove trditve držijo - dišave kvarijo milo. In če je koža občutljiva, jo lahko dišave iritirajo.

Je pa ponudba Unscented mil dokaj redka.

Domače milo sem začel izdelovati tudi z razlogom eliminacije dišav.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a akaj » 22 Sep 2014, 14:31

Jaz sem za prvo D.R. Harris milo izbral Arlington, med drugim zato, ker sem nekje(res bi se mogu potrudit ponovno najt link, ne me matrat :D :lol: ) prebral eno temo, kjer je nekdo dobil odgovor od d.r. harris osebja, mislim da je bilo slikano pismo ali razglednica, ki so mu ga/jo poslali kot odgovor na njegov email. Tam je bil tudi odgovor na njegovo vprasanje kateri je njihov najbol tradicionalen oz razpoznaven/trademark vonj, odgovorili so Arlington. Best-seller pa je Windsor. A mene je precej bol privlaclo prvo, zato je bila odlocitev lahka. Poleg tega mi je bila vsec kombinacija v opisu Arlingtona.
PS: spomin je hecna stvar, lahko obojega ni bilo v istem pismu pac pa samo eno(99% Arlington). sem pa 100%, da sem oboje prebral kot odgovor od DR Harris osebja.

In ja, tisti link je koristen za dobit neko priblizno idejo o vonjavah. Mislim pa, da je zelo malo verjetno, da bos razocaran karkoli bos izbral.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Primorec » 10 Okt 2014, 20:46

Tudi jaz lahko samo s superlativi ocenim dr Harris-arlington..Po štirih britjih s tem milom lahko rečem samo top tier milo. Ker delam face lather mi je pomembno, da ga lahko naložim na čopič za 3 prehode, ampak pri arlington-u ga je bilo dovolj za 4. (kar mi nikoli ni uspelo z npr. Mike's ali Strop Shoppe - pa še kako drugo bi lahko naštel, a se trenutno ne spomnim).

Samo ena stvar mi je malo manj všeč pri dr Harris milu, malo mi kožo po britju skupaj vleče (suši), kar pa welwda aftershave balm lepo reši, tako da me ne moti.. Nekako se mi, zdi da vsa tallow mila vlečejo kožo skupaj, dosedaj nisem bil na to pozoren, ker me tudi motilo ni toliko, ampak pri toliko milih kot jih imam jaz v rotaciji se razlike počasi z uporabo opazijo..Mogoče je celo prav tako, da se urezninice zaprejo, kaj vem..

Bajkman

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 29 Okt 2014, 15:41

Danes sem ponovno po preizkušanju ostalih mil in krem uporabil Harris Arlington. Nisem še vseh poizkusil, a zaželel sem si klasiko. Milina! ;)
Zelo enostavno se izpere, za kvalitetno peno pa je potrebnega nekaj časa s postopnim dodajanjem vode. a to bo brez problema postala rutina. Spolzkost je na nivoju in z zelo malo mila se dobi obilno količino pene obstojne in kvalitetne pene.

To je eno resnično redkih angleških mil, katero še ni doživelo spremembe sestave v smislu prehoda na vegetarijanske sestavine. Prava klasika s tradicionalno formulo, za razliko alternativnih sestavin veliko ostalih mil, kjer poizkušajo spreminjati vegetarijansko sestavo s ciljem približanja klasiki.

Samo upamo lahko, da bo D.R. Harris dovolj trmast in bo še dolgo ostal na klasiki z lojem. Pena na obrazu daje občutek, kot da pene ne bi bilo. Milo, katerega si upam pojesti. ;)

Uporabniški avatar
simon
Prispevkov:513
Pridružen:06 Okt 2013, 17:02

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a simon » 29 Okt 2014, 17:15

Ja res kvalitetno in zelo naravno milo.Sigurno bo prvo ki ga bom prestavil v večjo posodo.Kot kaže se bo uvrstil med pet najboljših. :D

Bajkman

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 04 Dec 2014, 14:11

D.R. Harris Marlborough + Simpson Chubby No 2. Najbrž najhujša kombinacija, kar jih hodi po zemlji. :D

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: D.R. Harris

Odgovor Napisal/-a Primorec » 04 Dec 2014, 19:14

Moje izkušnje pri face latheringu so izredne, po malo vrtenja sem imel pene na cerdi za 3 prehode plus dovolj za cel obraz umit na koncu..Zadeva definitivno spada med top 5 mil, ki jih imam..Vse je dobro, količina pene, spolzkost, britje, obstojnost, you name it..Edino po koncu britja ko z brisačo posušiš obraz kar precej vleče kožo skupaj, dokler ne naneseš balzama ali as..Ampak tudi to je zaželjeno, imho, da se ranice zaprejo...

@simon, katere so ostala top mila na tvojem spisku? Na mojem je že en lep cajt mir: dr Harris, speick, mwf, tabac in valobra.. Drugi tier pa so HTGAM, proraso red, cella....Rad bi probal še vitos..

Odgovori