Brivsko milo "Sapunoteka" Šibenik

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška
Re: Brivsko milo "Sapunoteka" Šibenik

Odgovor Napisal/-a Slice » 31 Avg 2014, 12:56

Bajkman napisal/-a:Molim te, sačekaj još malo. Nisam se još vratio kuči. Sapun imam kod sebe, ali nemam četke.
Budem probao sutra, možda već prijepodne, pa onda javim... ;)
Ma spor si brate, a ja sam nestrpljiv! :D
Idem sutra s prijateljem pa ćemo kupiti taj sapun i podržati domaću proizvodnju! 8-)

Bajkman

Re: Brivsko milo "Sapunoteka" Šibenik

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 31 Avg 2014, 23:16

Probal sem to milo, a žal ni vrhunsko. Sicer se nisem bril, sem pa ustvaril peno in si jo ogledal iz večih zornih kotov.

Kako bi opisal:
- Pena nastane in je dokaj obilna, ampak ni kremna. Podobno, kot se zgodi pri MWF, a je tukaj še bolj izrazito
- Pena ni obstojna
- Vonj je blag, lahko bi rekel, da ga skoraj ni (meni osebno velik plus)
- Drsenje pa zelo dobro. Lahko bi rekel svetovnega formata. :D Namreč, če probam s kože obrisati, peno, za njo ostane sicer gola koža, ampak zelo zelo drseča. Drsnosti se niti s trudom ne znebiš, celo z vodo ne izgine kar tako.
- ko s kože splahneš milo, je koža res lepo negovana, mehka in dobro hidrirana.

Na kratko, tehnično gledano pena vizualno ni tista, kakršno si vizualno predstavljamo kot dobro. A vseeno se mi zdo, da bi se dalo obriti dobro na račun drsnosti, koža pa bi bila dobro negovana.

Prvi teoretični občutki. ;)

@Slice, ako nešto ne razumiješ, samo pitaj slobodno.

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Brivsko milo "Sapunoteka" Šibenik

Odgovor Napisal/-a Slice » 01 Sep 2014, 09:46

Hvala ti na feedbacku! Sve razumijem! :D
Moram ti priznati da sam tako nešto i očekivao. Možda bi trebalo više zasititi četku i probati s destiliranom vodom. Sad se malo dvoumim oko kupnje...

Bajkman

Re: Brivsko milo "Sapunoteka" Šibenik

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Sep 2014, 11:43

Zelo dobro sem nabral milo na čopič, izbral sem svinjsko Omego 10275, katera mi na tem področju dela najmanj težav. Sedaj imam možnost poizkusiti še enkrat. In lahko res pretiravam z količino mila na čopiču + destilirana voda.

Samo povej, kateri čopič od spodnjih naj vzamem, če misliš, da je kakšen najprimernejši. In potem akcija. V ozadju je @babarog-ov Scuttle, katerega bom uporabil, destilirane vode pa nisem slikal. :D

Slika

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Brivsko milo "Sapunoteka" Šibenik

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Sep 2014, 22:21

Bajkman, hvala za opis... kaj pa mislis da je vir te spolzkosti,.. kaksno olje, kaj drugega?

ps. mislim da bi si moral obvezno nabaviti kaksen (se) copic :twisted: :twisted:
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Brivsko milo "Sapunoteka" Šibenik

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Sep 2014, 22:31

Ne bi vedel, kaj je razlog. A pena je žal nikakva. Z destilirano vodo še nisem poizkusil, sem mislil počakati na @Slice-a, kateri pa mi pravkar javlja, da je uporabil navadno vodo in je razočaran (danes kupil to milo). Da pa se pripravlja na test še z destilirano vodo.

Ker njemu bolj zaupam, kot samemu sebi, saj je veliko časa posvetil testiranju raznih mil, bom prepustil vse skupaj njemu. Tudi zato, da ne zavajam. ;)

Glede čopičev bi res potreboval še kakega, saj imam sam samo tri čopiče. Obe Omegi na sliki + HJM Pure Badger, kateri pa ni vreden niti slikanja. :D

Vsi ostali čopiči pa so @simonova lastnina.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Brivsko milo "Sapunoteka" Šibenik

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Sep 2014, 22:38

... vem , samo se nisem mogel upreti hecu :D ....
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Brivsko milo "Sapunoteka" Šibenik

Odgovor Napisal/-a TMB » 02 Sep 2014, 09:20

Bajkman napisal/-a:Ne bi vedel, kaj je razlog. A pena je žal nikakva. Z destilirano vodo še nisem poizkusil, sem mislil počakati na @Slice-a, kateri pa mi pravkar javlja, da je uporabil navadno vodo in je razočaran (danes kupil to milo). Da pa se pripravlja na test še z destilirano vodo.

Ker njemu bolj zaupam, kot samemu sebi, saj je veliko časa posvetil testiranju raznih mil, bom prepustil vse skupaj njemu. Tudi zato, da ne zavajam. ;)

Glede čopičev bi res potreboval še kakega, saj imam sam samo tri čopiče. Obe Omegi na sliki + HJM Pure Badger, kateri pa ni vreden niti slikanja. :D

Vsi ostali čopiči pa so @simonova lastnina.
Olivno olje na prvem mestu je krivec za slabo peno. Izdelovalci domačih mil v današnjem času, ko je tradicionalno britje spet IN, želijo slediti konkurenci in nekateri ne naredijo svoje domače naloge. Tako na žalost uporabijo enako osnovo kot za ostala svoja mila, dodajo kakšno bolj "moško" vonjavo, in voila - naredijo "brivsko milo". Že takoj, ko sem videl sliko sestavin, se mi je zdelo, da verjetno pena ne bo najboljša, a sem vseeno hotel videti tvoje občutke.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: Brivsko milo "Sapunoteka" Šibenik

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 02 Sep 2014, 10:05

Moj odgovor se je sicer nanašal na Mihovo vprašanje o spolzkosti. A glede olivnega olja imaš 100 % prav, kar je na sosednjem forumu posumil tudi @Ancre. Eno slabo izkušnjo z domačim "brivskim" milom sem že imel. Obnašalo se je identično temu od Sapunoteke. Enako se obnaša tudi moje lastno navadno milo. :D

Pena je, kremno ni, obstojno ni, spolzko je. Pogoji za britje niso izpolnjeni, torej se ga ne more imenovati brivsko milo. Bo treba napisati kak email na njihov naslov.

Uporabniški avatar
Slice
Prispevkov:170
Pridružen:26 Sep 2013, 11:03
Kraj:Zagreb, Hrvaška

Re: Brivsko milo "Sapunoteka" Šibenik

Odgovor Napisal/-a Slice » 02 Sep 2014, 15:18

Sapunoteka, sram vas bilo zbog lažnog oglašavanja! Ovo što ste vi proizveli nacionalna je sramota, pogotovo ako to još kupi neki strastveni zaljubljenik u klasično brijanje iz susjednih nam i daljih zemalja. S tim vašim sapunom čovjek ne može pošteno ni ruke oprati, a kamoli se obrijati! Srpska Palmira je vama nedostižan ideal! Dajte malo surfajte webom prije nego idete raditi sapun na kojem tiskate "za brijanje." S tim sapunom ne bi bio zadovoljan niti neki pubertetlija koji na licu ima vellus! Sram vas bilo! Moram vam jedino priznati da ste dobro zamotali taj sapun "za brijanje" i da je tisak prilično dobar, ali sapun vam je živo smeće! Stvarno je neobično da je (trenutačno) u SAD-u bum artisana koji rade odlične sapune za brijanje, a ne ovakve minijaturne poluproizvode s nerealnom cijenom. Znam što je vegetarijanstvo i veganstvo iz prve ruke, i vjerujte mi, ta retorika vam neće pomoći kad je proizvod toliko loš. To što u sapun stavite karite i ubijete pjenu maslinovim uljem da biste imali vegansku specifikaciju, ne znači apsolutno ništa! Trenutačno je vaš sapun "za brijanje" čisti l'art pour l'art, ergo prihvatite se posla ili se prestanite sramotiti! :|

@Bajkman
Žao mi je, ali ovaj sapun za brijanje jednostavno nije sapun za brijanje. To je zapravo vrlo loše milo za roke! :|

Odgovori