Super, Uber lather

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58
Super, Uber lather

Odgovor Napisal/-a Omega » 01 Jul 2014, 15:44

Živjo, sem nekaj gledal na forumu, in vidim da ni nobenega posta na temo super oz uber pene.
V glavnem me samo zanima kaj veste o tem, katera mila in kreme mešate ter seveda če se vam zdi vredno vzeti čas za pripravo rečene pene.
Če kdo ne ve, gre za mešanje krem in mil za britje in v primeru uber pene tudi dodajanje glicerola. Naj bi dobili gostejšo in bogatejšo peno ki nudi več zaščite (+kombiniranje vonja).
Lep pozdrav in prijetno britje, Luka
(yay, prvi post :D )
Up spirits!

Bajkman

Re: Super, Uber lather

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Jul 2014, 16:10

Lepo pozdravljen na forumu!

Super lather sem poizkušal delati iz kombinacije MWF + Proraso RED. Ampak moj cilj le bil narediti vročo in obenem zelo polzečo peno. Namreč, Proraso lahko ogrejem, ampak ni toliko polzeč - bistveno bolj polzeča je pena iz produktov na osnovi loja. Ampak iz teh ne moreš narediti vroče pene.
"Super lather" je tudi prehitro razpadal kot topel. Hladen pa je deloval kot je treba. A meni se tisi žvarek ni zdel niti v eni točki naprednejši od pene lojnega mila.

Da bi s kombinacijo mila in kreme dobil dejansko boljšo peno, bi bil zelo presenečen. Tukaj je meni nekako logično edino zaradi kombinacije lojnih in rastlinskih proizvodov.
Pri začetniku bi se lahko obneslo tudi, ker bi s tem bilo več materiala (normalna doza kreme in mila), saj bi težko vsakega dal polovico manj. Pena pa bi seveda v tem primeru in uporabi iste količine vode, bila gostejša.
Spet nadaljevanje gostejše pene - brivnik moram bolj pritisniti, saj sicer ne pride prav do kože, s tem pa dobim večjo iritacijo.

Tudi za glicerol "Uber Lather"-ja sem skeptičen. Je pa res glicerol zelo higroskopičen, kar bi lahko pomenilo, da se pena ne izsuši. To pa je realna prednost, če drži.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Super, Uber lather

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Jul 2014, 16:44

pozdravljen Omega,.. cestitam za prvi post..

sam sem mesal milo in najveckrat lanolin,... kdaj sem dodal kaksno kremo zraven,...

glede dodajanja glicerola,.. funkcija glicerola je po moje predvsem stabilizacija nastale pene
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Super, Uber lather

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Jul 2014, 17:22

Poves bolj v kmetijskem slengu, kaj naj bi bila stabilizacija pene?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Super, Uber lather

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Jul 2014, 17:35

Mislil sem to da pena ostane dalj casa penasta in ne poka,... glicerol dodajajo npr v milnico za pihat mehurcke :)..
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Super, Uber lather

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 01 Jul 2014, 17:41

OK. :)
Stabilizirana pena je bolj stabilna = obstojnejsa - se ne izsusi prehitro. Sem prav razumel?

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Super, Uber lather

Odgovor Napisal/-a miha » 01 Jul 2014, 18:01

Tako nekako verjetno ja,.. pac meghrcki obstanejo dalj casa...
britev.si ruleeees :)

Leiito
Prispevkov:140
Pridružen:15 Mar 2014, 10:15

Re: Super, Uber lather

Odgovor Napisal/-a Leiito » 29 Jul 2014, 10:30

Tudi meni se je zdel koncept superpene zanimiv + pri Speick sticku sem opazil, da je najbolj bogata, najbolj kremasta pena tista, ki ostane v čopiču.

Poskusil sem torej superlather kombinacijo Speick sticka in Speick pene. Na obraz sem nanesel več sticka kot običajno in potem s precej mokrim čopičem poskušal pobrati čim več mila. Rinse (face) and repeat.
Rezultat je čopič, sicer suboptimalno, ampak solidno naloadan s Speick milom.

Nato v lonček špric Speick kreme, penjenje. Nastala je pena, ki je bila sicer dokaj pocasta (k čemer sicer delno doprinese tudi Proraso preShave), brivnik sem moral spirati z zelo močnim curkom, ampak lubrikativnost je bila fantastična in po dolgem času mi je uspelo 100% britje, kjer nikjer, niti pod vratom, niti na robu čeljusti, ni najmanjše neobrite sekcije, na otip vse popolnoma gladko.

Po mojih izkušnjah je sicer tudi Proraso belo milo v kombinaciji z belim preShavom pocasta in s tem lubrikativna pena z dobrim cushion-om, ampak ne tako zelo kot tole + ne diši tako lepo kot Speick.

Odgovori