Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28
Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a miha » 27 Jun 2014, 23:24

A se komu sanja zakaj naj bi bil EDTA v milu, glede na to da veze 2 valentne ione bi rekel da je notri zaradi iznicenja vpliva trde vode na milo? Mogoce kaj drugega?
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Jun 2014, 00:19

miha napisal/-a:A se komu sanja zakaj naj bi bil EDTA v milu, glede na to da veze 2 valentne ione bi rekel da je notri zaradi izbice ja cpliva trde vode na milo? Mogoce kaj drugega?
Povečanega ne znam dešifrirati ampak mislim da pravilno namiguješ. Zaradi kompenziranja trde vode. Da se s trdo vodo ne peni toliko slabše, kot bi se sicer.
Recimo moje domače običajno milo za umivanje nima tega dodatka, zato je vpliv trde vode na penjenje velik. Najbrž si tudi sam opazil.. :D

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Jun 2014, 00:32

Evo sem popravil (glej prejsnji post).
britev.si ruleeees :)

Bajkman

Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Jun 2014, 00:36

Torej, se nova Cella v Ljubljani bolje peni... :lol:

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a miha » 28 Jun 2014, 08:47

Lahko bi se :)..
britev.si ruleeees :)

netlore
Prispevkov:18
Pridružen:19 Maj 2014, 14:30

Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a netlore » 15 Jul 2014, 16:00

Jaz sem opazil da se mi Cella zelo slabo peni. Je pa res, da imam kar trdo vodo. Kot primer če bi rekel da ima Proraso zelen iz tube penjenje 10/10, bi dal Celli max 5/10...

Bajkman

Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 15 Jul 2014, 17:55

Zelo nenavadno. Sam imam trdoto vode 14 - 15 nemških stopinj. In ravno Cello penim z največjim veseljem.

Ne bi rad, da izgleda kot da podcenjujem: Si zagotovo naložil dovolj Celle na čopič? Prorasa namreč naložiš dovolj že veliko prej, zato je pri Celli potrebnega nekaj dodatnega časa.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a miha » 15 Jul 2014, 19:19

zna biti res razlog da si jo premalo nalozl,... sem imel tud isma podobne probleme.. mogoce jo lahko prej malo namocis z a kaksno minuto...
britev.si ruleeees :)

netlore
Prispevkov:18
Pridružen:19 Maj 2014, 14:30

Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a netlore » 20 Jul 2014, 21:50

S srednje mokrim badger čopičem naredim med 100-120 obratov po posodici, potem pa nadaljujem v posodici...vodo dodajam počasi... Možno, da res premalo naberem na čopič, bom probal naslednjič z namakanjem celle v vodi :)

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Cella vs Cella Extra Extra Purissima

Odgovor Napisal/-a Primorec » 21 Jul 2014, 07:23

Probaj z svinjskim, slab jazbec se sploh ne naloži nič..Imam pač tako izkušnjo z Balea jazbecem..Si ga lahko vrtel cel dan pa tistih par dlak ni pobralo nič..Cella na splošno ne bi smela delat takega problema..Recimo najtežje milo za naložit sem dosedaj imel VdH, tisto je bilo res trdo..
Mogoče pa dodaš preveč vode in speniš preveč, jaz vode dodam zelo malo, pomakam čopič v vodo, ko imam že vso milo nanešeno na obraz (face lathering)

Odgovori