ALUM BLOCK LAHKO IRITIRA KOŽO!!

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Odgovori
Bajkman
ALUM BLOCK LAHKO IRITIRA KOŽO!!

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Jun 2014, 14:15

Podobno kot imamo temo med čopiči, odpiram novo v tem poglavju, da bo vidna. Mislim da je opozorilo na mestu.

Včeraj sem se obril kot vedno, šlo je super, vem da ne bi smelo biti iritacije, še posebej ker so minili 4 DNEVI. In čeprav sem iritacijo zaradi ALUMA ugotovil že septembra, sem včeraj vseeno poizkusil. Da bi se morda iritaciji izognil, sem si obraz po britju zelo natančno in dolgotrajno umil z mrzlo vodo. Po nanosu ALUMA mi je sicer delovalo vse OK.
Po dobri minuti sem ga DOBRO izplahnil z obraza, nanesel AS. A glej hudiča, že čez dobrih 10 minut sem bil kot hobotnica. :lol: Po vratu same lise in pike.

Če ima kdo probleme z iritacijo in ne pozna izvora, naj poizkusi še brez ALUMA.

Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ

Re: ALUM BLOCK LAHKO IRITIRA KOŽO!!

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 18 Jun 2014, 14:35

Podobno je tudi pri meni, seveda takrat ko alum zapeče. Sicer si ga po 2min vedno sperem ampak sem potem vseeno lisast. Še najbolje je, da se večkrat po britju samo splakujem z mrzlo vodo, in potem po kakšne pol ure še AS balzam.
Je pa alum super, ker takoj ustavi male ureznine.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: ALUM BLOCK LAHKO IRITIRA KOŽO!!

Odgovor Napisal/-a Primorec » 18 Jun 2014, 15:06

Ne uporabljam aluma, svoje cajte sem imel neki stick, iste sestavine kot alum. Po nanosu mi je vedno ostajal tak bel sloj na obrazu, tako da sem se moral pol ure potem umiti. Raje investiram v dober aftershave balzam. Po dolgotrajnem testiranju sem končno dobil meni top balzam in sicer weleda. Ta meni deluje top, bolje kot nivea sensitive, proraso, loreal, intesa, cade in še cela vrsta drugih, ki sem jih dosedaj sprobal.. Definitivno priporočam..

Aja, brijem se že 2X let, pa sem alum rabil mogoče 5x..Alum v roll-on sticku (raztopljen) pa rabim podpazduho..Tisti odišavljeni z aluminijevimi solmi mi samo povzročijo potenje drugje, kjer pač niso nanešeni. V bistvu je z njimi več škode kot koristi, sploh če se kaj s športom ubadaš..Ampak to je že offtopic, mogoče primerno za kako drugo temo v povezavi z splošnim zdravjem..

Bajkman

Re: ALUM BLOCK LAHKO IRITIRA KOŽO!!

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Jun 2014, 15:13

Tudi jaz imam ALUM samo za pod pazduho namesto antiperspiranta. Všeč mi je, ker je brez vonja, in dejansko pomaga. Ne pa da preprečuje potenje, kot antiperspirant - ni zdravo. Ali pa da samo s parfumom prekrije smrad. :D

Sicer sem alum kupil za po britju na podlagi prebiranja B&B, a meni je za ta namen neuporaben.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: ALUM BLOCK LAHKO IRITIRA KOŽO!!

Odgovor Napisal/-a Primorec » 18 Jun 2014, 20:09

A je kdo sprobal alum pred britjem? Uni francozek na youtubu ki se tolk hitr obrije ga je na debelo nanesel pred britjem..Kaka ideja zakaj je to naredil?

Odgovori