Mitchell's Wool Fat

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Bajkman
Re: Mitchell's Wool Fat

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Okt 2015, 11:28

@olly, morda bi v prihodnosti moral poizkusiti novo verzijo, katera se bolje peni. Ne ve se zakaj, se pa sklepa, da zaradi manjše vsebnosti lanolina, kateri res onemogoča penjenje.


Hvala za opis... ;)

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Mitchell's Wool Fat

Odgovor Napisal/-a olly » 07 Okt 2015, 11:34

Težava je v tem, da ne razumem, kaj ljudje vidijo tako odličnega na tem milu. Renome mu je namreč zrasel na bazi starih formulacij, točno tej, ki sem jo z rahlo grenkobo izkusil sam.

Bi bilo pa zanimivo sprobat novo formulacijo, ja.

In razmišljam, da bi bilo fino za preizkusit pripravo mila tako, da nanj nekaj minut pred uporabo nakapljam nekaj vode, da se milo malce navlaži.

shkorc
Prispevkov:16
Pridružen:26 Sep 2013, 17:16

Re: Mitchell's Wool Fat

Odgovor Napisal/-a shkorc » 07 Okt 2015, 11:51

Jaz sem z MWF zelo zadovoljen, nisem pa probal veliko mil (Tabac, lOccitane, Arko, Proraso kremo pa še kaka dva).

Slabo peno sem ponavadi dobil zaradi premalo vode, tako da z njo ne šparat imho.

Olly, kateri so pa tvoji favoriti? Iščem kakšno novo milo za sprobat :) Hvala.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Mitchell's Wool Fat

Odgovor Napisal/-a olly » 07 Okt 2015, 11:54

1. Green Mountain Soap
2. LEA
3. Arko
4. Tabula Rasa
5. La Saponeria Artigiana

Bajkman

Re: Mitchell's Wool Fat

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Okt 2015, 12:56

Pod pogojem, da naložim v zadostni količini, se pri meni to milo izkaže kot najbolj spolzko. Da pa ga lahko naložim dovolj, je potrebno, še preden grem pod tuš, nanj nakapljati vodo, da se dovolj zmehča. Pa še v tem primeru je potrebno hard core nalaganje. Vsaj dvakrat daljše kot običajno.
Lea Classic milo mu po spolzkosti konkurira. A za 100% potrditev bom opravil še nekaj testov.

Kar pa se tiče vode, ko govorimo generalno, je res. Iz večih razlogov sem že kdaj imel ponesrečeno britje, a vsi ti poizkusi imajo skupno točko - pomanjkanje vode.

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Mitchell's Wool Fat

Odgovor Napisal/-a Omega » 07 Okt 2015, 17:45

Zdaj težko primerjam moje izkušnje, saj uporabljam novo formulacijo, ki ni prav hudo zahtevna :roll: Sem pa nad milom navdušen, ima nevsiljiv vonj, drsi precej dobro, nisem imel niti težav z izginjanjem pene.
Zakaj bi šel čez ta proces in toliko dela samo za ustvarjanje pene? Meni je dovolj dober razlog to, da enostavno še nisem našel mila, ki bi po britju pustilo tako dober občutek na koži, kot ravno MWF :D
Up spirits!

Bajkman

Re: Mitchell's Wool Fat

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Okt 2015, 18:31

@omega, tak občutek pusti tudi LEA. Ki pa je edina, katera MWFju parira. Od teh, katere sem poizkusil.

Uporabniški avatar
miha
Site Admin
Prispevkov:5897
Pridružen:10 Sep 2013, 10:28

Re: Mitchell's Wool Fat

Odgovor Napisal/-a miha » 07 Okt 2015, 18:54

Po mojih izkusnjah predvsem MWF zelo dobro sciti oz zdravi razdrazeno kozo. Po mojih izkusnjah Pri britvah dobro milo pride veliko bolj do izraza in MWF se kar dobro obnese.
britev.si ruleeees :)

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Mitchell's Wool Fat

Odgovor Napisal/-a Omega » 07 Okt 2015, 19:11

Jao Bajkman, zdaj moram pa še LEA probat :lol:
Up spirits!

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Mitchell's Wool Fat

Odgovor Napisal/-a olly » 07 Okt 2015, 20:48

@Bajkman in @Omega, bi hotela nalepit seznam sestavin sem, da vidimo, kakšne so razlike med staro in novo formulacijo?

Odgovori