Arko Stick - video

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Mach3
Prispevkov:557
Pridružen:01 Okt 2013, 22:21
Kraj:LJ
Re: Arko Stick - video

Odgovor Napisal/-a Mach3 » 18 Jun 2014, 20:38

Najprej hvala caus24 za poslane Arkote.

Prva izkušnja: odrezal sem samo košček in poskušal narediti peno v posodi. Kar nekako ni ratalo, neka revna pena. No nato sem se spomnil na nasvete in speštal cel Arko stick v posodico in tam naložil na čopič :shock:
To je kar razneslo peno, in ratala je taka gosta, drseča. Skoda da šele pred 3. prehodom. No, na srečo sem uporabljal Prince, tako da ni bilo nekih posledic pri prvih prehodih.
Je nekje primerljiva s Cello, ampak še za odtenek bolj drseča, predvsem pa se lažje naredi pena.

Vonj: heh, spominja me na otroštvo in navadna trda mila, ki smo jih takrat uporabljali. Ni nek presežek, neprijetno pa tudi ne. Sicer pa lahko stalim in dodam kakšen parfum.

Primorec
Prispevkov:475
Pridružen:24 Okt 2013, 07:19

Re: Arko Stick - video

Odgovor Napisal/-a Primorec » 19 Jun 2014, 07:26

Nope, tališ lahko glicerinska mila, pri teh ne bo šlo tako zlahka...Lahko dodaš kako esencialno olje in vse skupaj pregneteš. Arko se pod prsti kar dobro zmehča, kako sivkino olje bi se mogoče dobro ujelo s tem fake citrusom..
Jaz arko redno uporabljam v rotaciji, tako da se ga ne naveličam. Po mojem feelingu je arko malo boljši od celle..

tinche
Prispevkov:52
Pridružen:17 Avg 2014, 11:37

Re: Arko Stick - video

Odgovor Napisal/-a tinche » 07 Nov 2014, 20:30

Tako nekako uspe meni pena iz Arko sticka.
Upam da je dovolj vlozene vode!?

Slika
Slika

lp,
Martin

Bajkman

Re: Arko Stick - video

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 07 Nov 2014, 20:44

@tinche, po sliki res težko rečem kaj glede zadostnosti vode. Vsekakor pa zgleda lepa pena. Vodo dodajaš, dokler se ne začnejo pojavljati večji mehurčki. Takrat si vodo predoziral. Optimum je tik pred tem. :D Se pravi, ko si predoziral, više nema povratka, a boš imel občutek za naslednjič.

akaj
Prispevkov:195
Pridružen:06 Sep 2014, 19:53

Re: Arko Stick - video

Odgovor Napisal/-a akaj » 08 Nov 2014, 15:12

Meni zgleda, da bi lahko se malenkost vec vode. Pena mora imeti sijaj. Ce zgleda ze malenkost 'mat', je potrebno dodat vodo.

Napisal bom se nekaj, kar hocem ze nekaj casa tle nekje napisat. In sicer:

Mnogi svetujejo se naucit delat peno s kakim zelo tezkim, skoraj problematicnim milom(williams,mwf ipd.) , in ko se naucis s taksnim naredit kvalitetno peno, naj bi znal potem z vsemi, se posebaj lazjimi.
AMPAK
Jaz se tukaj sploh ne strinjam. Za nekoga, ki zacenja, jaz svetujem zacet z najbol enostavnim milom za naredit dobro peno kar jih je, ker tako hitro zves kako more pena zgledat in to je pomoje kljucnega pomena. Vedet kaksen rezultat isces je pomoje dosti bol vazno ko zgubljat cas in dobro voljo za dosegat nekaj kar v bistvu ne ves kako izgleda.
Tako bi jaz bi svetoval Tabac za zacet ker je TOP milo in izredno lahko za nrdit odlicno vrhunsko peno.
In kot ze receno, enkrat ko si prisel do le-te, vsakic ko delas peno ves kaj isces, namesto delat nekaj na blef in se sprasevat "a je to to al ni to to in bi moglo bit bolse? Joj ko bi vedu kako more zgledat idealna pena kok bi mi blo lazje".

No, to je moj nasvet.
Lp, Jaka

Bajkman

Re: Arko Stick - video

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 08 Nov 2014, 15:34

Tudi jaz bi šel raje na lažjo sceno. In ni je lažje kot stisniti 2 cm kreme in narediti peno. Je enostavno in odpade faktor pravilne količine.

Kar se tiče težjih mil pa res kar ena. Da bi to dal novincu, novinec po potem vsaj mesec hodil oklan. Škoda cajta, veselje pa bi že zdavnaj izgubil. Meni še do dan danes iz MWF ni uspelo narediti dobre pene, pa lahko rečem, da po skoraj dveh letih že vem, kako je treba postopati.
Pa sem poizkusil z vsemi čopiči, z destilirano vodo, z namakanjem, ampak kar nekaj.

Pena je sicer spolzka, ampak ni homogena in hitro razpade. In ni teorije, da narediš ogreto peno.
So pa novejše verzije lažje zaradi manjšega relativnega deleža lanolina. Tako da za pozneje ni za obupati nad MWF. Sam pa mislim da ga ne bom več uporabljal, razen če ne bo drugega pri roki. :D

tinche
Prispevkov:52
Pridružen:17 Avg 2014, 11:37

Re: Arko Stick - video

Odgovor Napisal/-a tinche » 08 Nov 2014, 16:07

Akaj, Bajkman,

tole je zelo zanimiv pogovor. Bom bolj pozoren na vodo v bodoce - obljubim. ;)
Hvala obema - cenim - lep pozdrav!

Jurbanowski
Prispevkov:123
Pridružen:05 Apr 2014, 20:39
Kraj:Poland Alkoholand

Re: Arko Stick - video

Odgovor Napisal/-a Jurbanowski » 08 Nov 2014, 19:11

Uporaba bolj zahtevnih mil pri začetnikih je popolna neumnost.

Britje mora biti enostavno in učinkovito.

Timotej
Prispevkov:227
Pridružen:11 Okt 2014, 17:18

Re: Arko Stick - video

Odgovor Napisal/-a Timotej » 09 Nov 2014, 11:43

http://youtu.be/1KCFfcNHjRo?t=10m38s
Koda bi mojster vedo, da se menimo o tem.

Odgovori