Proraso

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59
Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a olly » 29 Maj 2015, 06:42

Mislim, da začenjam razumeti ...

@bizzy1 piše o 'prozornosti', @Bajkman piše o 'blazinjenju', govorimo o 'zaščiti' ...

Kaj pravite na to, da vse to poenotimo in začnemo govoriti o 'prekrivnosti'?

Ja, res je, marsikatera pena je 'prozorna' in slabo prekriva kožo, zdi se, kot bi bila nehomogena in kožo prekriva malo tu, malo tam, vidi se skozi in ne tvori enakomerne prekrivne plasti na koži.

Marsikatero milo - ne vem zdaj iz glave - ima odlične, celo vrhunske drsne lastnosti, vendar slabe prekrivne, kar mene niti najmanj ne moti, kajti neenakomerna prekrivnost ni merilo za dobro/slabo britje. Gre le za naše podzavestno prepričanje, da pena ne bo nudila dobrih pogojev za britje, če ne tvori vrhunske homogene plasti, po strukturi enakovredne stepeni smetani.

Proraso, o katerem je tule govora, ima odlično prekrivnost, tu mu ne morem očitati ničesar. Ja, @Bajkman je vrhunsko zadel tisto, kar Proraso naredi koži - postane gumijasta, torej točno takšna, kot če bi z mokro britvico vlekel po suhem balonu. Ta učinek gumijaste kože je pri britju s Prorasom iz prehoda v prehod bolj izražen in v tretjem prehodu britvica sploh ne drsi več - če je pri prvem prehodu še nekako drsela, pri drugem še komaj kaj, bo pri tretjem prehodu britvica na koži dobesedno obstala. Možnost ureznin je velika, britje postane zelo neprijetno. Imel sem srečo, da se včeraj nisem porezal, ko sem se bril z iKon Standard brivnikom in KAI britvico.

Ne, nisem primerjal Prorasa s super kvalitetnimi mili, ampak s povsem povprečnimi in dosegljivimi mili, kot sta recimo Hjm in De Vergulde Hand ter z miloma, ki v to kategorijo ne spadata, ker vsebujeta loj - Cella in Vitos. Vse to so mila, ki bi jih kupil povprečen brivec in ne brivski connoiseur.

Prorasu ne pomaga več vode, ker z njo ne povečamo drsnosti, ampak zgolj razvodenimo peno. Temu milu jaz ne znam pomagati z ničemer, a da mu ne bom delal krivice, se bom naslednjič obril z njim tako, da bom prej nanesel še Vitos preshave, ki je tako spolzek, da britvica čez njega kar poleti.

Ko sem se včeraj bril s Prorasom, nisem skoparil z njim. Mislim, da sem s čopičem naredil nekje 50-60 krogov po posodici, poskušal sem z različinimi količinami vode in pena je v smislu drsnosti ostajala ves čas enaka. Seveda, ni niti kančka dvoma, da je to milo enostavno za spenit in glede na to, da je tudi prekrivnost vrhunska, je resnična škoda, da nima drsnosti, ker če bi jo imelo, bi bilo to milo za svoj denar res pravi best buy.

Ne gre mi v račun, da ga @Slice in @babarog tako hvalita in če se ne motim, zelo hvalita tudi njegov lep sandalovinast vonj. Žal se jaz z njima ne strinjam v nobeni točki in ostajam pri tem, da Proraso ne nudi drsenja. Slab, sintetičen, preintenziven vonj mu še oprostim, a to, da nima drsenja, pač ne.

Mimogrede, kot zanimivost - ko sem se včeraj obril, sem posodico pustil odprto, da se milo posuši. Ko sem se čez nekaj ur vrnil domov in odprl vhodna vrata, sem jasno in brez kančka dvoma takoj zaznal vonj rdečega Prorasa, ki je zavladal v stanovanju. Ja, tako močan vonj ima!

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a chrom » 29 Maj 2015, 07:19

No, ob strani vse, a proraso nima sintetičnega vonja. To je res pravi vonj sandalovine. 100%. Sam imam zelo rad sandalovino, imel ogromno vonjev, primerjal z pravo sandalovino (lesnimi koščki) in tale proraso je as real as it gets.

Ni pa to sladek sandalovinast sintetični vonj.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a olly » 29 Maj 2015, 07:50

Sandalovina je draga kot žafran.

Res misliš, da bi jo Proraso zlival v milo, ki ga prodaja za drobiž?

Imam pravo sandalovino, ki se jo uporablja v templjih kot darilno olje, hudo sem moral prosit zanjo in lahko potrdim, da rdeči Proraso diši podobno kot to olje, nikakor pa ne enako.

Tole, kar je v Prorasu, je sintetika.

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a chrom » 29 Maj 2015, 09:43

olly napisal/-a:Sandalovina je draga kot žafran.

Res misliš, da bi jo Proraso zlival v milo, ki ga prodaja za drobiž?

Imam pravo sandalovino, ki se jo uporablja v templjih kot darilno olje, hudo sem moral prosit zanjo in lahko potrdim, da rdeči Proraso diši podobno kot to olje, nikakor pa ne enako.

Tole, kar je v Prorasu, je sintetika.
http://badgerandblade.com/vb/showthread ... am-Roundup


UPDATE: found this list of ingredients
Proraso Sandalwood
Aqua (Water/Eau)
Stearic Acid
Cocos nucifera (Coconut) Oil
Potassium Hydroxide
Glycerin
Lactic Acid
Parfum (Fragrance)
Sodium Hydroxide
Butyrospermum parkii (Shea) Butter
Theobroma cacao (Cocoa) Seed Butter
Sodium Lauroyl Sarcosinate
Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate
Sodium Metasilicate
Tetrasodium EDTA
Hydroxyethylcellulose
Citronellol
Geraniol
Alpha-Isomethyl Ionone
Limonene
Linalool
Coumarin
Sodium Hydroxymethylglycinate
Santalum album (Sandalwood) Oil

It appears that Sandalwood Oil is in fact used, but is the last ingredient in the list and thus the smallest amount. I was wrong. On a streak here.

Tule je zanimiva diskusija,:

http://badgerandblade.com/vb/showthread ... smell-like

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a chrom » 29 Maj 2015, 09:46

Bo pa tole verjetno najbolj točno.:
It's actually an EXTREMELY accurate synthetic recreation of sandalwood oil with a tiny amount of actual sandalwood oil mixed in (there are perfumes that do this too; check out Diptyque's Tam Dao). About the closest thing that I know of is the AoS sandalwood line (which, to my knowledge, actually IS sandalwood EO, but you pay the accordingly high price for it), but that's not an artisan product.


Torej, četudi je notri sintetika vsekakor nima sintetičnega vonja.

Upam, da tale stavek ni izpadel preveč debilno.

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 29 Maj 2015, 10:10

Tale vonj iz rdečega Proraso-ja je meni osebno na prvem mestu (od mil) :D pa sem drugače nor na citrus vonjave ampak nevem tale sandalovina iz tega mila je fantastična!

chrom
Prispevkov:405
Pridružen:03 Okt 2013, 19:47

Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a chrom » 29 Maj 2015, 10:21

bizzy1 napisal/-a:Tale vonj iz rdečega Proraso-ja je meni osebno na prvem mestu (od mil) :D pa sem drugače nor na citrus vonjave ampak nevem tale sandalovina iz tega mila je fantastična!
Jp. Jaz ga uporabljam kot milo za tuširanje.

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 29 Maj 2015, 10:26

Pametna ideja mogoče bom tudi sam začel to prakticirat! Po britju z njim ostane vonj še dolgo časa na meni..

Odgovori