Proraso

Vse o milih, kremah in podobnih stvareh...
Bajkman
Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 17 Apr 2014, 14:03

Poizkusil sem speniti belo Proraso milo, uporabil pa sem @simonov čopič od New Forest:
http://newforestbrushes.blogspot.com/20 ... -2224.html

Verjetno ste že skapirali, da nisem Proraso fan, čeprav ga pogosto omenjam. :lol:
A beli je nekaj posebnega. Ko boste odprli posodico, vas bo morda minilo. Meni je smrdelo. Vendar na koži pač diši. Deluje naravno, sveže in res kot da bi kožo želelo pomiriti. In ne hladi, vsaj ne toliko kot zeleni.

Za 2 EUR je vredno poizkusiti.

Uporabniški avatar
TMB
Prispevkov:676
Pridružen:25 Sep 2013, 23:56
Kraj:Škofja Loka
Kontakt:

Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a TMB » 18 Apr 2014, 14:57

Baje je modra krema tudi odlična.
Tradicionalno Mokro Britje
facebook.com/TradicionalnoMokroBritje
obrijse.wordpress.com
instagram.com/obrijse


Lp, Matjaž

Bajkman

Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 18 Apr 2014, 15:04

@jerrycho ima modro, morda se nam kaj oglasi.. ;)

Bajkman

Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 08 Feb 2015, 19:04

Dva nova produkta, kateri do sedaj še nismo videvali:

Slika

Slika


Vsak čas bo na voljo tudi pri Paolu. Brez njega ne bi niti vedel, da sta prišla na trg.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a olly » 28 Maj 2015, 08:35

Ni mi dalo miru, ko je @Omega začel debato o Prorasu in danes sem se iz radovednosti še enkrat obril z rdečim Proraso milom.

Še enkrat več sem se prepričal, da je to milo zanič. Za druge Prorasove izdelke ne bom rekel nič, ker jih nimam in jih nisem imel priložnosti uporabit, toda za rdeče Proraso milo pa z lahkoto izjavim, da je to najslabše milo, ali vsaj eno najslabših, kar jih imam.

Imam občutek, da se je proizvajalec zelo potrudil, da bi temu milu odvzel spolzkost, in to mu je tudi odlično uspelo.

Ni važno, koliko nabereš mila, koliko dodaš vode, kako pripraviš kožo, milo enostavno ne drsi.

Pred britjem sem obraz namilil z Biobaza Men Black Soap in ga na obrazu tudi pustil, ker to milo že samo po sebi zadostuje za britje, čez pa sem nanesel rdeče Proraso milo. Britvica ne drsi. Še več, z vsakim naslednjim nanosom in prehodom z britvico je slabše, drsenja ni nobenega in z britvico je vsakič težje iti čez.

Celo ko izmijem ostanke mila z vodo, mi prste kar zavira na obrazu, koža pa je vsa izsušena in čudna, suha, oropana vsega, kar bi jo naredilo prijetno.

Milo na površini vode tvori en tak zoprn, homogen film, ki se ne razbije, ampak nalepi na umivalnik.

Ne vem, kaj je narobe, da je temu tako. Morda je kriva trda voda, ali pa jaz tega mila enostavno ne znam pripravit do tega, da bi drselo. Pomislil sem, da bi morda poskusil z destilirano vodo, kakor to dela @Slice s hrvaškega foruma, ampak veste kaj? Če moram milo prav prosit, da se speni in zadrsi, potem ga nočem imet!

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 28 Maj 2015, 09:58

Zanimivo Olly, ker meni pa Proraso rdeče milo čisto vredu deluje..hitro ga naloudam, diši mi zelo dobro, drsnost je dobra, protekcija kože je dobra..

Še vedno mi je boljše milo Proraso red kot pa PPF ali HTGAM..pri teh dveh je milih je pene na tone protekcije pa nič, kljub temu da je drsnost zelo dobra je protekcija meehhh - slaba..čudno :?
Zadnjič spremenil bizzy1, dne 28 Maj 2015, 10:01, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
olly
Prispevkov:2490
Pridružen:05 Nov 2014, 22:59

Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a olly » 28 Maj 2015, 10:00

Dajte mi, prosim, razložit, kakšna je razlika med drsnostjo in zaščito.

Meni namreč zaščito predstavlja prav to, da milo drsi.

bizzy1
Prispevkov:345
Pridružen:08 Nov 2014, 15:17

Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a bizzy1 » 28 Maj 2015, 10:05

Ja tudi sam včasih ne razumem kako za vraga ko se brijem z HTGAM - PPF in sicer ATG me vedno tako peče ampak mila pa imata drsnost..

Nevem mogoče je pena iz teh mil zelo "prozorna" ni bogata in se rezilo ob dlakah enostavno zatika..

Bajkman

Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a Bajkman » 28 Maj 2015, 11:19

Kot zaščito kože se jemlje kombinacijo drsnosti in "blazinjenja". Tudi zame je poglavitni faktor drsnost, katerega pa optimiziramo z več vode. @olly, skrbi me zate glede na hude obtožbe Prorasa. Mafioso watching you. :D
Res ostane en tak sloj na lijaku od Prorasov. Glede drsenja sem že večkrat govoril, da ni na nivoju. A glej hudiča, ko pa mi @babarog in celo @Slice trdita, da je drsenja čisto dovolj.
Drži tudi, da je po britju koža gumasta. Vendar pa se mi zdi, da pretirano ne izsušuje kože. Za narediti peno je enostaven.
Verjetno ga primerjaš s super kvalitetnimi mili in je Proraso edino od "navadnih". In v takem primeru res zelo pušne.
Jaz z destilirano še nisem poizkušal, se pa pri meni ob uporabi Prorasa zelo pozna, če peno namesto na obrazu, naredim v posodi.

Uporabniški avatar
Omega
Prispevkov:305
Pridružen:30 Jun 2014, 20:58

Re: Proraso

Odgovor Napisal/-a Omega » 28 Maj 2015, 17:17

Bajkman napisal/-a:se pa pri meni ob uporabi Prorasa zelo pozna, če peno namesto na obrazu, naredim v posodi.
+1
Up spirits!

Odgovori